Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: Nakup rabljene MK puške v trgovini Proarmis

  1. #1

    Privzeto Nakup rabljene MK puške v trgovini Proarmis

    Objavljam dogodek o nakupu MK risanice, ki sem ga sam doživel v Mariborski trgovini Proarmis.
    Na njihovi spletni strani sem našel oglas z sliko omenjene repetirne puške znamke Voere Jagd. Po elektronski pošti sem se dogovoril, glede na zagotovilo trgovca da je puška odlično ohranjena, naj mi jo rezervirajo čez vikend, v torek pa jo pridem iskat. Tako sem v torek 22.februarja res puško odšel kupit.
    Puška je izgledala res odlično ohranjena, mi je pa takoj padlo v oči ko je trgovec odlepil listek REZERVIRANO in z njim tudi nekaj koščkov laka. Kopito je iz bukovega lesa in bilo lakirano. To mene ni motilo, v mislih sem imel kako bom lak pobrusil in naoljil les pa bo takšen kot se spodobi. Malo sva podebatirala s trgovcem o starosti puške(+25 let)...itd, garancije je na rabljeno orožje 6 mesecev. Z ženo odideva na kavo ter se vrneva po puško in jo kupim, ker sem si takšno želel.
    Doma sem večino laka odstranil z nohtom, ostalo pobrusil,naoljil... V glavnem kopito sem si priredil kot meni ustreza.
    Puško sem preizkusil na mehanske merke in bil zadovoljen.
    En dan jo pa čistim in se mi zdi da je cev iz linije zaklepa, postrani privijačena v zaklep,...
    Spet preizkušam, streljam..., na mehanske merke je puška natančna...
    Nisem želel kupiti kakšnega poceni daljnogleda,da ne bom kupoval dvakrat...zato sem varčeval...

    Ampak mi ni dalo miru. Prejšnji teden sem si sposodil Bushnela .22rimfire, ga zmontiram in preizkusim. Na 25m ustrelim trikrat, grupa dobra,streli iz linije 2cm desno, prestavim tarčo na 50m grupa dobra, iz linije 10cm desno, na cca 70m približno 15cm desno...

    Cev merim proti zaklepu, po tem kako sem sam zmeril je cev iz linije za 2 mogoče 3mm, v desno.
    Odločim se da grem k trgovcu po pomoč, kaj naj naredim...
    Najprej me je vprašal kaj sem naredil s kopitom,priredil sem si ....me pošlje k njihovemu puškarju, ki potrdi moje domneve, a žal on ne more drugega tu storit kot da mi pokaže kaj bi lahko kupil(Anschutz...) seveda za več denarja, puške se naj znebim, ostalo se pa naj dogovorim s trgovcem...
    Grem k trgovcu...kaj naj naredim...ta mi pove da sem posegal v puško in mi ne more nič pomagat, pri njih ne jemljejo pušk nazaj, lahko pa jo dam v komisijsko prodajo, od tega mi vzamejo 50eur, še najbolje pa bo, da jo prodam na forumu.......
    Oprosti, ampak jaz ne morem prodajat takšne puške...
    Ampak še vedno ne razume da je z puško sploh kaj narobe...
    Razlaga mi naj da se to da rešit z strelivom Tenex, MidasX.....Butasti trgovec si si mislim, če ne veš iz osnovne šole kaj je Pitagorov izrek, in odidem ker se mi mudi...
    Kasneje poizkusim še po telefonu mu razložit, da je cev postrani,pod kotom glede na merjenje skozi daljnogled,da takšne puške ne moreš nastrelit za lovske potrebe,razlaga mi da ta puška ni namenjena, nima dometa za dlje kot 50m... nakar mi odloži telefon...

    Teodor je takoj razumel kaj mu razlagam, ter mi obljubil, da mi priskrbi montažo, ki jo je možno nastavit v smeri cevi. Hvala Teodor.

    Tako kolegi lovci dobro razmislite ob nakupu rabljenega orožja tako v tej dotični kot v ostalih trgovinah.

    Mislim pa da bi morali tudi lastniki teh trgovin razmislit kako usposobljene trgovce imajo za pulti... mogoče ne bodo vedno samo miroljubni kupci

    Lovski zdravo, Boris

  2. #2

    Privzeto

    Kar razumem tvoje občutke. Ampak to je vse. Od tu naprej vem, da bom dobil kup besnih replik.
    Zgodba je popolnoma podobna z nezadovoljnim kupcem rabljenega avta. Kupiš, se voziš, ga prefarbaš, potem pa najdeš napako. Postavi se v vlogo trgovca.
    Nasvet. Če imamo rabljeno orožje v roki in se ne spoznamo je dobro imeti pomoč.
    Ali pa kupujmo novo. Pa še pri tem garancija propade takoj, ko kaj spremenimo in predelujemo (prilagodimo).

  3. #3

    Privzeto

    Se strinjam Alojz1, samo z drugo barvo ne ti avto nič slabše ali boljše ne bo delovalClick image for larger version. 

Name:	WP_20160401_15_55_10_Smart.jpg 
Views:	12 
Size:	323.3 KB 
ID:	16007
    tako kot je Teodor dejal, to je tehnična pomanjkljivost, ali kot si ti omenil avtomobile, bi lahko rekel prikrita napaka...

    Ne razumem pa kako je trgovec tako tumast, da ne razume ali pa noče priznati da je to ''fabriška napaka'' ...

    Razumem pa zdaj zakaj je bila puška tako dobro ohranjena...

  4. #4

    Privzeto

    Citat elk77 je objavil: Pokaži objave
    Ne razumem pa kako je trgovec tako tumast, da ne razume ali pa noče priznati da je to ''fabriška napaka'' ...
    Fabriško napako bi lahko uveljavljal prvi kupec. Ta napaka ni tako redka kot misliš. Tudi ukrivljeno cev sem že videl.
    Ne razumem pa tvoje trditve: na 25m 2 cm, na 50m 10 cm. Logično bi bilo 4.
    Je pa kolega kupil pri tem trgovcu Walter PPK za 150â?? (z futrolo). Pa ga je kupil po katalogu. Ko sem ga gledal, je bil nov. Le dolgo je bil v skladišču. Je super zadovoljen, ker so mu drugi prej ponujali oguljene po 350â??.
    Last edited by alojz1; 3. April 2016 at 22:51.

  5. #5

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Fabriško napako bi lahko uveljavljal prvi kupec. Ta napaka ni tako redka kot misliš. Tudi ukrivljeno cev sem že videl.
    Ne razumem pa tvoje trditve: na 25m 2 cm, na 50m 10 cm. Logično bi bilo 4.
    Je pa kolega kupil pri tem trgovcu Walter PPK za 150â?? (z futrolo). Pa ga je kupil po katalogu. Ko sem ga gledal, je bil nov. Le dolgo je bil v skladišču. Je super zadovoljen, ker so mu drugi prej ponujali oguljene po 350â??.
    Alojz1 hvala za diskusijo. Puške nisem prestreljeval, montažo z dlajnogledom sem samo privijačil,brez nastavljanja, želel sem samo preverit domnevo....
    Razdalj pa tudi nisem meril z daljinomerom, ga še nimam, to je bilo zmerjeno na korake...

    Lepo da je tvoj kolega zadovoljen,me veseli, jaz nisem. Pa ne zato ker ni trgovec hotel puške nazaj,relkamirat...saj je nima kam, teh pušk baje da +25 let ne delajo več.... Priznam, da sem puškino kopito prebrusil, tega ne zanikam, vprašal sem ga samo za pomoč...
    Jezi me to ker ni hotel priznati da je s puškino cevjo in zaklepom nekaj narobe, ampak mi je trdil, da se da to rešiti z pravim strelivom ...
    Mislim, da je bolje, da gre v kakšno železnino žreblje prodajat.

  6. #6

    Privzeto

    To z strelivom je res zelo mimo.
    Prav je, da si zadevo objavil. Ne zaradi trgovca ampak zaradi nas. Da ne bo še kdo razočaran. Puška pač ni srajca, da jo vrneš brez posledic. Nabavni in registracija stane v vsakem primeru. Brez preverjanja je vsak nakup tombola.
    Z novo puško v Borovljah sva šla z trgovcem na strelišče. Enako je tudi pri enem trgovcu pri nas. Takoj je pripravljen na preizkus.
    Pri nakupu od lovcev ali dedičev sem videl pa že marsikaj. Tudi puško, z katero sploh ne moreš streljati 30-06 nabojev čeprav je predelana v ta kaliber. Pa se kupec ni sekiral. Jo bom pa prodal. Pa ne gre in ne gre.

  7. #7

    Privzeto

    Citat elk77 je objavil: Pokaži objave
    Puške nisem prestreljeval, montažo z dlajnogledom sem samo privijačil,brez nastavljanja, želel sem samo preverit domnevo....
    Pa tegale tudi ne razumem.

  8. #8

    Privzeto

    Poiščem jutri tarčo in prilepim sliko, boš lažje razumel...

    Kar se tiče nakupa orožja iz upravne enote(od dedičev) imam sam tudi podobne izkušnje, s kolegom sva kupila jaz CZ 8x57is,kolega pa čeha. CZ je bila OK, čeh pa polomljene igle....

  9. #9

    Privzeto prestreljene puške

    Citat elk77 je objavil: Pokaži objave
    ... Puške nisem prestreljeval, ...
    Kar nekaj sem jih že opazil, ki pravijo, da puške prestrelijo.
    Kako pa to naredite?
    Postavite puško nekam stran in potem z drugo ustrelite vanjo in jo prestrelite?
    Kaj pa potem naredite s tako prestreljeno puško?
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #10

    Privzeto

    Evo Alojz1 fotografija tarče strelnega preizkusa
    Click image for larger version. 

Name:	WP_20160405_15_13_27_Smart.jpg 
Views:	18 
Size:	213.4 KB 
ID:	16009
    Skupine zadetkov iz posameznih razdalj(kot sem rekel,korakov ne metrov).
    Želel sem samo za primerjavo, ugotoviti odmikanje od vertikale...

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •