Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 16 od 16

Tema: Nakup rabljene MK puške v trgovini Proarmis

  1. #11

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Kar nekaj sem jih že opazil, ki pravijo, da puške prestrelijo.
    Kako pa to naredite?
    Postavite puško nekam stran in potem z drugo ustrelite vanjo in jo prestrelite?
    Kaj pa potem naredite s tako prestreljeno puško?
    O, oprosti Sršen zaradi pravopisne napake, se bom skušal potruditi, da jih ne bom več pisal po tem forumu ...

    P.S. Imam sodelavca, ki pa se rad spravi na Sršene s kakšno ''prestreljeno'' vodovodno cevjo

  2. #12

    Privzeto

    Zelo solidne grupe. Zdaj pa k daljnogledu. Ali je bil variabilen in si vmes povečavo menjal?
    Ali si prestavljal po smeri in višini? In zakaj ne? Ali je zmanjkalo klikov?
    Tvoja puška se po zadetkih ne bo razlikovala od drugih.
    Sem natrosil par vprašanj. Ampak so pomembna. Če je variabilen daljnogled zna po spremembi povečave spremeniti tudi smer. Sam sem to z poceni daljnogledi tudi preizkusil.

  3. #13

    Privzeto

    Sem razumel kaj misliš... Streljal sem z SK standard strelivom. Daljnogled je bil,kot sem že omenil Bushnell .22rimfire povečave 3-9x32, streljal sem pri 6x povečavi, ker je bilo proti večeru in se na 9x ni več dobro videlo.Prestavljal nisem v nobeno smer, ker sem imel sposojen daljnogled iz tastove kitajske zračne puške, pa tudi ko sem primerjal skozi cev in križ daljnogleda na razdalji približno 10m je bil križ približno tam kamor je bil tudi pogled skozi cev. Sklepal sem, da bo vredu za tisto kar nameravam ugotoviti- pomik zadetkov z večanjem razdalje od vertikale.
    Če ti je to kaj v pomoč...

  4. #14

    Privzeto

    Ko boš prestavil daljnogled v piko bo odstopanje le po višini glede na razdaljo.

  5. #15

    Privzeto

    Posebne nastavljive montaže po moje sploh ne rabiš. Dokler je korekcija je v obsegu klikov daljnogleda.
    Napiši kako je, ko boš namestil svoj daljnogled.

  6. #16

    Privzeto

    Citat elk77 je objavil: Pokaži objave
    Evo Alojz1 fotografija tarče strelnega preizkusa
    Povezava 16009
    Skupine zadetkov iz posameznih razdalj(kot sem rekel,korakov ne metrov).
    Želel sem samo za primerjavo, ugotoviti odmikanje od vertikale...
    Tole so morali biti pa precej kratki koraki; pri standard strelivu so ponavadi vertikalne razlike med 50 in 70 metri večje. Drugače pa precej solidne grupe.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •