Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Kombinirana puška Zoli

  1. #1

    Privzeto Kombinirana puška Zoli

    Zanima me, kakšne imate izkušnje z Zoli kombinirkami ?
    Plezanjem strelov,proženje,okvare,teža,..
    lp

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Plezanje strelov se pojavi pri vsaki kombinirki, ki ima lotane cevi in kroglo spodaj, pa je to Blaser(starejši modeli) ali pa Čeh. Če je krogla zgoraj pa vsak naslednji šus gre nižje.
    Imel sem Sabattija, ki je več al manj enak Zolliju, bil sem zadovoljen z njim, bil je brez naprožila pa sem eno leto na prestrelitvi z njim ustrelil 29, je pa res da je takrat bila temperatura okrog ničle, tako da plezanje strelov ni bilo tako očitno. Dosti kaj se pokvarit nima, mogoče udarna igla, ki pa ti novo naredi kak mojster za 6pack piva Fajn je, da pri kombinirki probaš, koliko skupaj grupirata krogla in šrot/brenneke.
    Če te zanima rabljen Zolli, ga prodaja žlahtnik, 308win/12.

  3. #3

    Privzeto

    Pred časom sem nabavil kombinirko Zoli 308/20mag. Da ne odkrivam toplo vodo, me zanima, kateri krogelni naboj ji po vaših izkušnjah najbolj ustreza (proizvajalec, krogla, teža itd.).

  4. #4

    Privzeto

    Citat KAILER je objavil: Pokaži objave
    Pred časom sem nabavil kombinirko Zoli 308/20mag. Da ne odkrivam toplo vodo, me zanima, kateri krogelni naboj ji po vaših izkušnjah najbolj ustreza (proizvajalec, krogla, teža itd.).
    A res nima nihče izkušenj s to puško in kalibrom? Vesel bi bil vaših sugestij

  5. #5

    Privzeto

    Univerzalni nasvet. Ne predragih nabojev in ne težkih krogel. Teža je bolj zaradi odsuna in posledično natančnosti. Puška je kar lahka. Pa potrebe po težkih kroglah tudi ni, če je le zadetek dober.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •