Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 24

Tema: Nasvet glede orožja

  1. #1

    Privzeto Nasvet glede orožja

    Pozdravljeni,

    na vas se obračam s prošnjo za mnenje. Tri leta lovim s kombinirko zh304 7x57R/12. S puško sem zadovoljen, vendar bi rad nekaj več, saj str. daljnogled izredno slabo prepušča svetlobo, pa tudi sama oblika kopita bi lahko bila boljša. Odločam se med tremi opcijami:

    1. Dam narediti novo kupito in kupim nov str. daljnogled do 1000 eur s 25,4mm tubo, saj imam montažo s takimi obročki že na puški

    2. Dam narediti novo kopito in kupim nov str. daljnogled do 1000 eur s poljubnim premerom tube, saj bo tako več izbire, vendar pa bom moral dati predelati montažo na npr. 30mm obročke

    3. Stisnem zobe in si našparam za karabin + nov str. daljnogled + montažo

    Pri opciji 1 in 2 tudi ne vem točno, kakšen str. daljnogled naj vzamem. Vsekakor bi bilo dobro, če bi imel variabilno povečavo, ampak se bojim, da to v tem cenovnem rangu, sploh pri 25,4mm tubi ne bi vplivalo preveč na prepustnost svetlobe. V mislih sem imel 1,5-6x42, 2-8x42, 2,5-10x50 ipd. 56mm premer leče pa bi verjetno na kombinirki izgledal čudno?
    Ker se o tem odločam že pol leta, bi bil vesel, če bi kdo primaknil svoj piskrček.

    Z lovskimi pozdravi.

  2. #2
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto

    oj,

    opcija 3 :)

  3. #3

    Wink

    Pri prvi opciji boš prišel najceneje skozi, saj so daljnogledi z 25,4 tubo relativno poceni npr. meopto 3-9x42 ki ima dobro prepustnost svetlobe dobiš za 400 eur in kolikor daš še za kopito, te gotovo ne stane več kot 700 eur vse skupaj. Svetlobna prepustnost ni odvisna od debeline tube ampak od tega ali je daljnogled kitajc ali kvalitetna firma. Dam roko v ogenj, da boš z meopto ali podobno firmo, ki ima 25,4 tubo in 42mm lečo boljše videl ponoči, kot s kitajcem z 30mm tubo in 56mm lečo.

  4. #4

    Privzeto

    Definitivno opcija 3. Optika okoli 600eur dobis ze kar ok puska dobis ze tudi za 700-800Eur za lovske potrebe vec kot dovolj montazo pa tudi 100+eur ce govoriva o fiksni.
    Tako da ce imas jurja in to prodas mas za novo

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Jaz sem za opcijo 2.
    Tudi sam sem tako naredil na trocevki. Dal sem narediti novo kopito (200€), ker je bilo počeno. Na suhl montažo sem dal narediti pikatini šino, gor pa daljnogled 2,5-16×50, čeprav je bil prej na njej kvaliteten svarovc 6×42. Tako imam pokrite vse opcije: pogoni, streli na daleč in za ponoči. Konec koncev bi lahko dal tudi fiksno montažo, saj ga ni treba jemati s puške. Za to sem dal okrog 1000 €.
    Ne iskat polovičnih rešitev, če se gre o razliki nekaj sto €. Na denar hitro pozabiš, če imaš nekaj na pol se pa še dolgo žreš.

  6. #6

    Privzeto

    Jaz pa za opcijo 4.
    Poglej malo med oglase. Odlične puške z optiko se prodajajo po zelo zmernih cenah. Sam sem kolegu našel kupca za redek kaliber 7x66 von Hoffe v Savski skoraj novi puški z montiranim Svarovcem (cena vsega skupaj 600€).
    Pa ne prvo vzet ampak malo poglej. In ne sam pregledat (če se ne spoznaš) ampak koga z sabo vzemi, ki zna.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Prej ali slej boš hotel kupiti tudi karabin.
    Jaz sem s staro češko bokarico s Zeiss-Jenna 4X32 jagal 10 let. V vsemi naslednjimi puškami skupaj še nisem uplenil toliko kot z njo. S slabo opremo se tudi lovskih veščin bolje naučiš Potem sem pa našparal in kupil karabin. Na čehinjo pa piko in je za specialne namene.
    Vsekakor opcija 3 ali Alojzeva 4
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #8

    Privzeto

    Opcije gor, opcije dol.

    Prvo se vprašaj na kakšen način boš jagal z novo puško( zalaz, pogon, čakanje), kakšno divjad boš lovil, na kakšne razdalje boš streljal...

    po tvojem opisu sklepam, da enako kot do sedaj, če si bil s bokarco zadovoljen....
    Menjaj kopito, tako da ti bo pasalo, montažo tako ki ti bo ustrezala, pa en dober dalnogled...

    koliko boš potrošil toliko boš dobil in niti malo več; poceni kompromisov, ki so enakovredni premium zadevam NI!!

    lp t

  9. #9

    Privzeto

    Vse skupaj zgoraj našteto bo dražje od te Tike (1100€) pa je prvi oglas, ki sem ga pogledal. Če še malo pobrskaš najdeš marsikaj dobrega.
    https://mmc.bolha.com/storage/1/imag...0x640-1000.png

  10. #10

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Vse skupaj zgoraj našteto bo dražje od te Tike (1100€) pa je prvi oglas, ki sem ga pogledal. Če še malo pobrskaš najdeš marsikaj dobrega.
    https://mmc.bolha.com/storage/1/imag...0x640-1000.png
    Glede tiste tikke bi lahko še kakšno rekli, glede na to, da dobiš novo v trgovini za 1050eur... Res je, da je na tisti še daljnogled, ki pa ni za nikamor, razen za v robido... Za 800-900 eur pa bi jo že bilo za it iskat.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •