Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 49

Tema: Lovski ali razstavni? Po domačih pravilih ali izvornih?

  1. #21

    Privzeto Pravilnik o uporabi lovskih psov v lovišču

    Problem je enostavno rešljiv.
    Vir vseh težav je Pravilnik o uporabi lovskih psov v lovišču. Že leta opozarjam vsakega, ki me hoče poslušati, da bi bilo edino prav, da se psa za delo v lovišču preizkusi glede na njegove sposobnosti, prirojene in priučene. Ve se kaj naj bi pes za opravljanje določene naloge znal. Za gonjo glasno goniti, za iskanje po krvni sledi, slediti sled in pokazati plen, za vodno delo prinašati iz vode ipd.
    A pravilnik za ta dela predpisuje tudi pasmo s katero to edino smeš početi. Pri nekaterih pasmah imaš več možnosti, pri drugih manj. Pri barvarjih celo samo eno in edino.

    Ko v tem Pravilniku ne bo več teh določil o pasmah, se bo stroka lahko enostavno odločila in za vzrejo zahtevala izvirne lastnosti pasme, lovci pa izbirali in šolali pse za željen namen po svojih sposobnostih. Tekme in uspehi na lovu pa bodo prikazali kvaliteto, uspehe ali neuspehe.

    Dokler pa se bo v krogih naših kinoloških veljakov ukvarjalo z medsebojnimi podtikanji in špetiri, zahtevalo nekaj, kar so drugje opustili, torej tetoviranjem psov, pred časom pobijanjem le pri nas nezaželjeno obarvanih mladičev in ostalimi nesmiselnimi zahtevevami skreganimi z izvornostjo pasme, bo ostalo tako kot je.

    Je to možno spremeniti? Je, a odvisno je le od nas samih!
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #22

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Vendar kot vem si zavzet kinolog, pa tudi kinološki sodnik.
    Sem le prvo. Pa še to mi škodi. Saj veš kako gre. Najbolje, če kimaš.
    Pa poglejmo v kakšno smer gre kinologija, ki se ukvarja predvsem z svojimi špetiri od vrha navzdol. Pred leti smo na mednarodnih lovskih prireditvah dosegali zavidljive uspehe. Tako v delu kot na razstavah. Spomnim se, ko je v nemčiji zmagal naš prepeličar. Ali pa v delu ptičar pod vodstvom Pirherja. Naj mi kdo napiše uspehe zadnjih 5 let. Nazadnje vem edino za bavarca, ki pri nas ni dobil najvišje ocene. Pa je šel v Frankfurt po najvišjo (vodnik A.F.).
    Tako je to. Malo neznanja, malo žlehtnobe, malo foušije in je slika popolna.
    Last edited by alojz1; 15. March 2016 at 11:57.

  3. #23

    Privzeto

    Jaz se za lani spomnim tele, pa verjetno jih je več:


    28. sept.2015
    IKP 1st Prize dog Nia Adin Dom
    Last weekend the elite trial for young GSPs was held in south of Germany: the IKP. 170 dogs participated from all over the Europe and even the USA - and also from Slovenia . In a group of nice handlers, with fair and friendly judges and in amazing reviers Nia worked perfectly and passed the rigid trial with a first prize.
    Photos by: Esther Schleidweiler
    Click image for larger version. 

Name:	Nia1st.jpg 
Views:	179 
Size:	302.8 KB 
ID:	15971

    Po mojem gre pri nas le za preveč kuhinj in špetirov, posamizni lovci in drugi z lovskimi psi pa še nizajo uspehe.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #24

    Privzeto

    V facebook skupini Slovenski lovci tudi poteka debata o tej zadevi.
    A nekomu to ni pogodu in je prijavil Facebooku, da gre za ustrahovanje in nadlegovanje itd.
    Koga to moti ni mogoče videti.

    Res ne razumem, zakaj bi debata o teh rečeh bila za kogarkoli moteča.
    Če je moteča za kakšen organ ali posameznika v organih KZS, je pa to še posebej žalostno.
    Iz takih reči se rodi odpor proti organizacijam, v katere si prisiljen, če se želiš s čim ukvarjati.
    To je voda na mlin razmišljanju ali KZS lovci sploh potrebujemo!
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  5. #25

    Privzeto

    Ne vem kakšen podnaslov temi bi pristajal?!? Kolebam med "Isto sranje drugo pakovanje" ali "neodvisnost". Pustimo se presenetit

    http://www.kinoloska.si/predvidena-legla/

    http://www.kinoloska.si/wp-content/u...%A0PANJELI.pdf


    PS
    Po neki razlagi strokovnjaka lovske kinologije: kdor hoče z njimi jagat mora na PNZ, kdor jih hoče samo za hišne ljubimce mu pa tega za VZREJO pasme ni potrebno?!?!?!?
    Dobronamerno predlagam dotičnemu, naj odpre šiviljstvo in začne šivat kostume v podobi različnih pasem; recimo za sprehod po gozdu kostum žimavca, po mestu kostum dobermana, za na metalski koncert, kakšno "bull" sceno ali pa roti kostum...
    Pa naj ne pozabi tega uvest tudi za druge lovske pasme! Enakopranost, kot se za razvito demokracijo spodobi!

    Za kozlat ... in mi bi neodvisnost? Od koga že?!?

    V nekaterih trenutkih je adrenalin previsok, da bi napisal: Dober pogled!
    Opravičilo tistim, ki se čutijo nepoklicane!

  6. #26

  7. #27

    Privzeto

    https://www.youtube.com/watch?v=lzQwSwI1CN0

    ... zdaj pa psa malo zluftat, poslušat ptičke, gledat prebujanje narave...

    Dober pogled lovci!

  8. #28

    Privzeto

    Najboljša je tale.
    Greš v tujino po možnosti Anglijo in kupiš najboljšega plemenjaka (špringler španjela). In ne smeš pariti dokler pri nas ne opraviš preizkusa po naših predpisih. Pa ne bo nič, ker ne bo glasen.
    No saj vem, da ni tako hudo. Glasen bo. Na papirju.

  9. #29

    Privzeto

    Sinfonija v gibanju. Kdor želi takšen lov bo imel takega psa. Kdor pa želi gonjo pa goniča. Zato pa imamo različne pasme.
    https://www.youtube.com/watch?v=2jjF4an06fs

  10. #30

    Privzeto

    Menim, da je zadeva dobila čisto drugo težo ... pravilnik obstaja, v kater se od špringer šanjelov zahteva tudi PNZ za pridobitev vzrejnega dovoljenja!!! Pod legli na strani KZS (februar/marec 2016) je najavljeno leglo špringel španjelov z oceno I/0!!! Zanimiva je tudi vzrediteljica. itd., itd ... včasih smo to imenovali "banana balkan" danes "demokracijo"!!!

    Pa še enkrat vprašam. Kam pes taco moli? Mogoče pa je problem sledoglasnosti samo pesek v oči

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •