Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 41 do 49 od 49

Tema: Lovski ali razstavni? Po domačih pravilih ali izvornih?

  1. #41

    Privzeto

    Evo, ena lepa fotka
    Pripete podobe Pripete podobe  

  2. #42

    Privzeto

    Portos mu je ime. Portos Dravski.

  3. #43
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kar sem videl kokerjev, ni jih bilo veliko, so pa bili vsi sledoglasni in strastni lovci.

  4. #44

    Privzeto

    ...stališče funkcionarja "lovske" kinologije, iz zapisnika 16. redne seje UO KZS


    Angel Vidmar: statut KZS je popolnoma jasen, KSV je odgovoren UO. Nima pomena, da UO obravnava zapisnik 9.seje KSV, ker le te nikoli ni bilo. Že na prejšnji seji UO sem obrazložil, da je KSV en organ, ki ne sme zasedati na ločenih sejah, športna ‐ lovska smer. 90% dejavnosti KZS je kinološka dejavnost, 10% pa predstavlja specifiko. Ali se bo kinologija začela deliti na agilitaše, reševalce, delavce, razstavljavce, itd.?


    Da nadaljujem triler kar tukaj (naslov fima je: Mafija kolhoza ). Za boljše razumevanje filma (ne se trudit če ga ne boste nikoli razumeli) še nekaj "trejlerjev" iz "procentualnega Življenja kolhoza":

    http://www.mojpes.net/download/SK05-...eLovci2016.pdf

    ...Pa še komentar na forumski strani http://www.mojpes.net/forum/index.ph...,49324.60.html , pa da ne boste preveč iskali, še nekaj prepisa, vprašanj, pomislekov na 3. točko pri ODHODKIH (finančno poročilo 2015-lovska kinologija):

    Ni mi znano, zakaj so iz razdelitve izpustili 'finančne pomoči, jubilejne nagrade, odpravnine'. Morda gre za površnost zaradi naglice, saj je poročilo datirano na isti datum, kot se je zgodil Zbor, kateremu je bilo verjetno namenjeno.
    Ni mi tudi znano, kdo je v delitvi kreiral različne odstotke: 68%:32% za plače zaposlenih, 50%:50% za fiksne stroške v zvezi z objektom v Zapogah, 96%:4% za participacijo k A2 programu ... Računovodja verjetno ne. Tudi lovci verjetno ne.

    Je 'lovska kinologija' le plačnik stroškov KZS, pri izplenu prihodkov pa njena udeležba ni predvidena? Komu pripade izplen 67.899,34 € prihodkov od razstav, ki jih je organizirala KZS (beri finančno poročilo - klik)? Kje v poročilu je navedenih 32% od tega zneska za lovsko kinologijo? So lovski kinologi dolžni plačati 32% stroškov ekipe zaposlenih na KZS, ki med službenim časom zaprejo pisarno in se gredo organizacijo razstave, kjer delajo za dobiček nekoga drugega? So lovski kinologi dolžni poleg ostalih stroškov v zvezi z objektom v Zapogah plačati tudi 50% stroškov telefona in interneta?

    Verjamem, da so tudi v lovskih vrstah računovodje, ki bodo znali tole lepo popredalčkati, kamor spada, ne razumem pa, kaj je delalo vodstvo KZS eno celo leto oz. eno leto in pol, da je (predvidevam) šele sedaj opazilo tako velik 'lovski minus' v skupni blagajni. Za skrbnika blagajne smo jih namreč predstavniki članic postavili oktobra 2014. Je vodstvo nesposobno ali v danem trenutku s skrbno izbranimi podatki in na sofisticiran način manipulira s 'strokovno' bazo? Zakaj teh podatkov ni v finančnem poročilu za skupščino? Zakaj o takem minusu ni besede v poročilu Nadzornega odbora?



    Pa dober pogled
    Pripete datoteke Pripete datoteke

  5. #45

    Privzeto

    Citat pidog je objavil: Pokaži objave
    ...stališče funkcionarja "lovske" kinologije, iz zapisnika 16. redne seje UO KZS


    Angel Vidmar: statut KZS je popolnoma jasen, KSV je odgovoren UO. Nima pomena, da UO obravnava zapisnik 9.seje KSV, ker le te nikoli ni bilo. Že na prejšnji seji UO sem obrazložil, da je KSV en organ, ki ne sme zasedati na ločenih sejah, športna ‐ lovska smer. 90% dejavnosti KZS je kinološka dejavnost, 10% pa predstavlja specifiko. Ali se bo kinologija začela deliti na agilitaše, reševalce, delavce, razstavljavce, itd.?
    Vse, kar govorijo na sejah UO KZS in piše v zapisniku ne drži. Tudi zgoraj zapisano ne drži, če v KZS še velja njihov Statut. Glede na dejanja predsednika, UO KZS, KSV in drugih komisij v zadnjem letu, ne bi mogel trditi. Pri doseganju ciljev v KZS je vodilo delovanja v zadnjem letu lobiranje, veze, obljube itd. Da se povrnem k zapisanemu v zapisniku 16. redne seje UO KZS. To zagotovo ne drži, ke je v Statutu KZS (sprehet v Ljubljani, 24.4.2007), 59 členu 4 odstavku zapisano: " ... Komisija za strokovna vprašanja ima predsednika in podpredsednika, ki sta izvoljena izmenično iz vrst predstavnikov lovske in športne kinologije. Podredsednik je vedno iz drugih vrst kot je predsednik. Komisija se lahko po potrebi sestaja tudi ločeno za področje lovske in športne kinologije, sklepi na ločenih sejah morajo biti sprejeti soglasno s prisotnostjo vseh treh članov posamezne kinološke smeri. Takse seje vodita predsednik ali podpredsednik, vsak za svoje področje. Predsednik komisije ima v primeru enakega števila glasov prednostni glas."

    Tako, da to ne drži, da lovski oz. športni del ne bi smel zasedati ločeno. Če govorice držijo, se je KSV ločeno sestav na 8. seji, nastal je problem in konflikt, ker je bil za tem, ko je lovski del KSV potrdil sklepe športnega dela, zapisnik športnega dela spremenjen v škodo lovcev!

    Kar se nanaša na finančno poročilo za leto 2015 - lovska kinologija, je izdelano za povzročanje konflikta med lovci in športniki. Že statistični podatki o številu lovskih mladičev in legel, ki so objavljeni v Kinologu št. 4 v celoti "ovržejo" verodostojnost tega finančnega poročila, da o drugih postavkah ne govorimo. Da je bilo namenjeno povzročanju kofliktov kaže to, da je bilo poročilo razdeljeno na Zboru športnih sodnikov, na Zboru lovskih sodnikov ni bilo razdeljeno, čeprav se bolj nanaša na lovce, kot na športnike. Na zboru lovskih sodnikov pa bila je baje (govorice)burna razprava o tem poročilu.
    O Zboru je baje napisan zapisnik in bi ga bilo zanimivo dobiti ter mogoče tudi objaviti na forumu!

  6. #46

    Privzeto

    Odvetnika za novega psa, na roki pa bo sedel krokar namesto sokola.
    ...mogoče mi bo na tak način le upelo spoznati pravno-kinološko drisko?!?
    Kaj ne Pranger?

    Na strani mojpes.net si lahko ogledate kako izgleda mrhovinarsko-kinološko gnezdo.
    Osebno me je sram, da moram biti posredno član "klana"

    Kot vselej do sedaj se pod pretvezo ljubezni skriva samo usran nič in denar. Raji pa peska v oči oz. ovce so zato, da se strižejo...

  7. #47

    Privzeto

    Ko prebiram, kako bi morala biti lovska kinologija organizirana in kako ji vsi drugi mečejo polena pod noge je treba biti pošten pa predstaviti še eno "frišno" iz domačih logov; lovci lovcem. Prej kot nadaljujem samo v vednost: ne pripadam nobeni "strani", sem čisto navaden lovec in vodnik lovskega, kateri poštenega lova ne vidi brez lovskega psa. Če se pa že moram postaviti na kakšno stran se zmeraj postavim na stran psov in v dobro njim in vodnikom!!!
    Zakaj imam "lahko" tudi "ptičarja" tam kjer ni perja mislim, da ni potrebno še enkrat pojasnjevati, saj je moje vrste (pa še kakšen) pes tretiran, tudi v deželi izvora, kot vsestransko uporaben lovski pes. Pes, ki pa se dokaže tudi v lovu na črno divjad pa je tudi v deželi izvora tretiran še nekoliko višje. Razlaga je zelo preprosta: struktura divjadi se spreminja, s tem tudi posledično lov oz. uporabnost psa. Po drugi strani pa se še zmeraj ceni tista prava ostrost psa tam kjer je potrebna in kolikor je potrebna, predvsem iz vzrejnega in etičnega vidika. Podpiram pa tudi vse vzrejne preizkušnje kjer mora takšen pes pokazati tudi veščini v poljskem in vodnem lovu. Zakaj to sploh pojasnjujem? Zato ker so nekatere osnovne stvari lovske kinologije nekaterem funkcionarju lovske kinologije popolno "špansko selo", kar štejem za veliko sramoto Slovenske lovske kinologije.
    Kot veste je bilo v zadnjem Lovcu objavljeno obvestilo o uporabnostni preizkušnji psov ptičarjev za pridobitev naziva "prašičar", ki ga organizira DLP v sodelovanju z LKD Nova Gorica in LD Tabor. In tu se začnejo stvari na "višji" inštanci zapletati. Pa najprej malo priloge oz. obvestilo LKD Nova Gorica ki je zaokrožilo baje celo do lovske zveze.

    Povezava 16342
    Povezava 16343

    Povezava 16344

    Povezava 16345

    Pa lepo po vrsti. Prvo kar se pri tem vprašam je čemu?!? V pomoč vodnikom? Kar ti po takšnem prebiranju prvo pade na misel je, popolno neznanje in nestrokovnost, predvsem v nasprotju s tem kar bi naj lovstvo sploh predstavljalo...predvsem pa tešenje lastnih frustracij (tudi sam sem obu modre "štumfe" ko to pišem)
    Da je problem v prijavnini bla, bla, bla... dotični tovariš na žalost ne loči pojma tekmovanja, delovne preizkušnje, vuzrejne preizkušnje, lepotnih tekmovanj. Preizkušnja ni enaka tekmovanju!!! Lovci preizkušamo svoje pse, nekateri z njimi tudi tekmujejo (šport, simulacija), ostali pa z njimi "tekmujemo" v potrebah in posledicah lova. Dragi funcionarji, če vi to enačite (sem bolj mnenja, da nekateri pojma nimajo vsaj po tem kar piše oz, je rdeče podčrtano) potem je etično takoj zapustiti funkcijo in boljše iti skakat čez kolebnica...ali pa v peskovnik.

    Da so pasemskim klubom odvzete skoraj vse pristojnosti (statut KZS)...
    Najprej se je potrebno vrniti malo v preteklost. Kot vsi vemo je bila Jugoslovanska oz. Slovenska kinologija svoje čase zelo napredna in cenjena tudi zunaj meja. Jagravska seveda, sportna pride pozneje in ravno tako izvira prav iz naših vrst. Obstajala so različa društva: DLP, društvo brak jazbečarjev... V 70 ih letih je komunistično oblast zaskrbela predvsem ravn ta naprednost in sklene pokopati te "ostanke buržuazije" in večina klubov izgine (edini ki ostaja je DLP), pristojnosti pa se prenesejo na raven, kjer jih je moč dobro nadzirati.
    Mislim, da je vsaj malo bolj jasno zakaj DLP zmeraj zraven zapiše "v sodelovanj z LKD...", čeprav za strokovno plat še zmeraj poskrbi DLP. Seveda pa ne moremo mimo LKD jev, katere je samo za občudovat po svoji gostoljubnosti in pravim pristopom pri pomoči, kot se za lovstvo spodobi. Kjer koli sem bil so mi stregli od spredaj in od zadaj. Če se samo spomnim letošnjega VUP a v Posavju, lahko samo javno odrijem klobuk in se zahvalim tamkajšnjim kinologom! Pa na tiste gospe v kuhinji tudi ni za pozabit!
    Po lastnem prepričanju sodeč je bilo vsem LKD jem soorganizatorjem v čast sodelovati Z DLP, prostovoljno.

    Kakšno breme pa predstavlja preizkušnja "prašičar" LKD ju pa si lahko predstavljate; nekaj takšnega kot preizkušnja po naravni krvno sledi za krvosledce. Pa še malo razmišljane za iskalce obstreljene divjadi, kaj vam takšni tiči oz. pristop strokovnjakov kinologije lahko prinese. Predvsem pa pojasnilo tistim, ki ne vejo kako preizkušnja "prašičar" potek. Na kratko ne rabiš nobene prireditve, le lov, lovce (eventuelne priče) ter sodnike za delo....brez zastav, zlatih odlikovanj, svetleče kovine, poveličevanja nekaterih ter hranjenja le teh z njihovo naljubšo duševno hrano.

    Click image for larger version. 

Name:	Neimenovano 1-page-001.jpg 
Views:	290 
Size:	212.7 KB 
ID:	16346

    Za konec, ker mi gre že na bruhanje še to. Baje da je bil problem tudi v pre pozni obveščenosti LKD Nova Gorica ... brez panike, v trenutku ko to pišem je prišel mail s strani DLP, da je preizkušnja prestavljeno v LD Podlehnik, kjer so jo sprejeli z odprtimi rokami (10.11.2016). Čeprav bom odštel še nekaj več za bencin sem zadovoljen. Pa kdo se bo s "koštruni" ubadav. Člani LKD Nova Gorica, ki se je bodo udeležili pa naj račune stroškov pošljejo na naslov svojega predsednika.
    Ogorčenost nekaterih članov LKD Nova Gorica, predvsem tisti, ki so se zavzemali z vsem srcem za to preizkušnjo je velika.
    Vsem ostalim lovcem, kinologom pa naj bo napisano v vednosti kakšni tiči sedijo na položajih. Mogoče mu kupim majico z napisom "ZA PSE NAM GRE" ... ampak kaj ko je dokazal da je njegovo znanje oz poznavanje kinologije nično, kljub zlatim odlikovanjem nekdanjih prijateljev.

    PS
    Za bolj strokovno-kinološko-pravni pogled na zadevo pa Prangerja vprašajte?!?

  8. #48

    Privzeto

    Ker se prilog ne vidi še enkrat po vrstnem redu

    Click image for larger version. 

Name:	LKD NG-obvestilo-page-001.jpg 
Views:	273 
Size:	76.9 KB 
ID:	16347
    Click image for larger version. 

Name:	LKD NG-obvestilo-page-002.jpg 
Views:	246 
Size:	41.7 KB 
ID:	16348

    Click image for larger version. 

Name:	KZS Statut-page-001.jpg 
Views:	235 
Size:	45.6 KB 
ID:	16349

    Click image for larger version. 

Name:	POGODBO O SODELOVANJU LD IN LKD-page-001.jpg 
Views:	255 
Size:	29.1 KB 
ID:	16350

    Vstala primorska...dobila si končno svoj pravi obraz

  9. #49

    Privzeto

    Tale Angelček je itak znan po svoji "modrosti".
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •