Rezultati 1 do 10 od 49

Tema: Lovski ali razstavni? Po domačih pravilih ali izvornih?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto Lovski ali razstavni? Po domačih pravilih ali izvornih?

    In tudi o odločitvah KSV:
    Name:  KSV_Spanjel1.jpg
Views: 826
Size:  176.9 KB
    Name:  KSV_Spanjel2.jpg
Views: 810
Size:  215.7 KB
    Name:  KSV_Spanjel3.jpg
Views: 816
Size:  145.4 KB
    Name:  KSV_Spanjel4.jpg
Views: 845
Size:  107.0 KB
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #2

    Privzeto

    Z Rodezijci je isto. Vzgojeni so bili, da so tiho. Pri nas morajo lajati. Sem ga mislil izšolati za krvno sled ker so odlični za to. Pa bi moral prej zdravo divjad goniti ker spada v 6 skupino. Sem obupal, ker so mi kinologi svetovali, da preizkusa glasne gonje ne bo opravil.
    Airdel terier je tudi odličen lovski pes. V tujini je vsestranski. Pri nas pa ni pravilnika in ga za lov ne smemo uporabljati.
    Prvi pes z katerim sem iskal ranjeno divjad je bil koker. Ujel in podrl je mnogo ranjene srnjadi. Lisico je aportiral. Današnji imajo težavo umiriti in aportirati zajca.
    Da ne bomo samo "šinfali" naj kdo napiše še kaj pozitivnega.

  3. #3

    Privzeto

    Ob prebiranju predloga, iz katerega je razvidno, da je bil poslan na KZS -na KSV - da se ukine disciplina sledoglasnost na PNZ-jih in ostalih preizkušnjah višjega ranga za pse špringer španjele ,priznam, sem kar malo zmedena.

    Avtor predloga navaja, da je sledoglasnost nezaželjena "lastnost" pri špringerjih, Sklicuje se na britanski pravilnik in 5. člen, kjer je razumeti, da je v matični državi Angliji in še v nekaterih državah, ki sledijo matični državi, sledoglasen špringer španjel "nezaželjen" in avtomatsko diskvalificiran in (posledično verjetno tudi izvzet iz vzreje).

    Citiram:" Lajanje na sledi je popolnoma skregano s tipom lova, za katerega je bil špringer vzgojen. Zmedena sem... Zakaj?
    Pri nas, na naših lovskih preizkušnjah, je v vseh ocenjevalnih listih disciplina sledoglasnost. In se jo tudi ocenjuje. Celo veliko je "vredna". In še kako nujno potrebna za pridobitev vzrejnega dovoljenja.

    In če ima "avtor" tega dopisa - predloga za ukinitev discipline sledoglasnost na lovskih preizkušnjah prav - potem je naš, slovenski Pravilnik o delu šarivcev "napačen".Ne sledimo matični državi. In posledično temu, tudi vzreditelji ne vzrejajo "pravih" špringerjev.
    In poraja se vprašanje ali slediti »pravilom« matične države, ali pisati svoja »pravila.
    Vsekakor ta predlog postavlja na glavo kar nekaj stvari in prav bi bilo, da bi se o tem debatiralo.

    In nenazadnje, če se »dotaknem« tudi Pravilnika o uporabi lovskih psov. In bistva, kar se tiče lova.
    Ali naj psi delajo »pravilno« za določen tip lova, ali naj psi delajo v skladu s pasmo?
    In ali je za vzrejo sploh še pomembna lovska preizkušnja? Glede na dejstvo, da se toliko lovskih pasem seli v »športne roke«.

    Pa potem prihajajo na plano zgodbice o kupljenih izpitih, o delanju tekem v drugih državah…Pa s pomočjo »kupljenih » izpitov paradirati s psi na razstavah v razredu delovnih. Eno je imeti psa lovske pasme , drugo pa je imeti resnično psa »jagermaistra«. Vem samo to, da nič več ne vem.. Zmedena sem.

    Ja, lepo prosim za kakšen komentar. Hvala .

  4. #4

    Privzeto

    Citat Tatjana Kranjc je objavil: Pokaži objave
    Ob prebiranju predloga, iz katerega je razvidno, da je bil poslan na KZS -na KSV - da se ukine disciplina sledoglasnost na PNZ-jih in ostalih preizkušnjah višjega ranga za pse špringer španjele ,priznam, sem kar malo zmedena.

    Avtor predloga navaja, da je sledoglasnost nezaželjena "lastnost" pri špringerjih, Sklicuje se na britanski pravilnik in 5. člen, kjer je razumeti, da je v matični državi Angliji in še v nekaterih državah, ki sledijo matični državi, sledoglasen špringer španjel "nezaželjen" in avtomatsko diskvalificiran in (posledično verjetno tudi izvzet iz vzreje).

    Citiram:" Lajanje na sledi je popolnoma skregano s tipom lova, za katerega je bil špringer vzgojen. Zmedena sem... Zakaj?
    Pri nas, na naših lovskih preizkušnjah, je v vseh ocenjevalnih listih disciplina sledoglasnost. In se jo tudi ocenjuje. Celo veliko je "vredna". In še kako nujno potrebna za pridobitev vzrejnega dovoljenja.

    In če ima "avtor" tega dopisa - predloga za ukinitev discipline sledoglasnost na lovskih preizkušnjah prav - potem je naš, slovenski Pravilnik o delu šarivcev "napačen".Ne sledimo matični državi. In posledično temu, tudi vzreditelji ne vzrejajo "pravih" špringerjev.
    In poraja se vprašanje ali slediti »pravilom« matične države, ali pisati svoja »pravila.
    Vsekakor ta predlog postavlja na glavo kar nekaj stvari in prav bi bilo, da bi se o tem debatiralo.

    In nenazadnje, če se »dotaknem« tudi Pravilnika o uporabi lovskih psov. In bistva, kar se tiče lova.
    Ali naj psi delajo »pravilno« za določen tip lova, ali naj psi delajo v skladu s pasmo?
    In ali je za vzrejo sploh še pomembna lovska preizkušnja? Glede na dejstvo, da se toliko lovskih pasem seli v »športne roke«.

    Pa potem prihajajo na plano zgodbice o kupljenih izpitih, o delanju tekem v drugih državah…Pa s pomočjo »kupljenih » izpitov paradirati s psi na razstavah v razredu delovnih. Eno je imeti psa lovske pasme , drugo pa je imeti resnično psa »jagermaistra«. Vem samo to, da nič več ne vem.. Zmedena sem.

    Ja, lepo prosim za kakšen komentar. Hvala .
    Za lov sigurno je uporaben glasen lovski pes, tihi psi bi bili lahko uporabljeni samo za naprimer za policijo odkrivanje mamil, ampak tudi tam mora pes nakazati najdeno, z laježem, če bi makazal samo z mahanje z repom, vodnik nebi vedel kaj hoče pes povedati. Druga možnost je, da se pasmo izloči iz skupine lovskih psov FCI 8, kar bi se morali tudi zlati prinašalci, labradorci, vodni psi, saj jih lovci skorajda ne uporabljamo za lov.
    Samo za razstavno linijo (športno linijo) nebi bilo smiselno vzrejat pasmo, saj jo večina vzrediteljev uporablaja za lov. Najverjrtnejr ste osamljen primer, vedno se mora manjšina prilagoditi večini, sedaj je še vedno večina psov v lovskih rokahzato je prav da se za vzrejo uporabljajo lovsko preizkušeni psi, ne smemo si dovolit vzrejati nepreizkušene pse.

  5. #5

    Privzeto

    Citat Prepeličar serec je objavil: Pokaži objave
    za policijo odkrivanje mamil, ampak tudi tam mora pes nakazati najdeno, z laježem, če bi makazal samo z mahanje z repom, vodnik nebi vedel kaj hoče pes povedati.
    Neumnost. Tisti vodnik, ki ne pozna govorice telesa psa tega sploh nebi smel imeti.
    Ko ptičar stoji na fazana tudi laja?
    Last edited by alojz1; 13. March 2016 at 14:53.

  6. #6

    Privzeto

    [QUOTE=alojz1;120189]Neumnost. Tisti vodnik, ki ne pozna govorice telesa psa tega sploh nebi smel imeti.
    Ko ptičar stoji na fazana tudi laja?[/QUOTE

    Sem že praktično videl, delo ptičarjev in španjelov pri iskanju drog, je očitna razlika med ptičarji in šarivci pri iskanju divjadi, droge nakazujejo pa isto!
    Last edited by Prepeličar serec; 13. March 2016 at 15:11.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •