Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 13 od 13

Tema: izbor kamere

  1. #11

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    bertolin, hvala za nasvete.
    Končno sem si vzel čas in nastavil kamero.
    Kljub slabemu signalu mi SMTP prenos deluje b.p..
    Bodi pozoren na sledeče (še posebej, če imaš slab signal):

    - te kamere imajo bolj slab SIM modul, menda tip B, kar bojda pomeni samo enosmerna komunikacija.
    - tak SIM modul samo "posluša/sprejema" ali pa samo oddaja....in ko oddaja, "ne mara, da se ga moti", - v praksi to pomeni sledeče:

    1) senzor zazna IR spremembo, kamera sproži in naredi posnetek (ali 2,3 + če je nastavljeno še video - to traja nekaj sekund, če video, tudi nekaj 10s..)..zapiše JPG na SD kartico, hkrati/ali za tem še mini verzijo JPG za pošiljanje SMTP/MMS

    2) zbudi se SIM modul, "pogleda", če je na kartici zapisan mini JPG - če še ni (prepočasna ali nekompatibilna SD kartica)...gre nazaj spat..."prošla baba s kolačima"

    3) če SIM najde mini JPG, vzpostavi komunikacijo in začne pošiljati.
    tu se zadeve že lahko zapletajo...če vzpostavitev komunikacije traja predolgo..."prošla baba s kolačima"...če je omrežje "podatkovno" zasedeno..."prošla...."
    No recimo, da je z omrežjem vse OK - ampak SIM modul je samo 2g (ni govora o kakem 3g ali celo LTE), vzpostavljena povezava je počasna...pošiljanje traja celih kakih 20s...
    in zaradi počasnosti pošiljanja spet lahko nastopijo problemi...ker je SIM modul enosmeren in lahko samo pošilja ali samo oddaja,... se hitro zgodi, da ga "motnja" iz (nedokončanega!) načina pošiljanja preklopi v način "poslušanja" - kar pomeni, da prekine pošiljanje, preveri kaj se je zgodilo (in ponovi nedokončano pošiljanje...

    Žal je "motnja" vse kar vklopi kamero - tudi IR senzor, SMS kontrola ali pa avtopmatsko časovno fotografiranje "time lapse", pa tudi že slabe baterije (ki za fotografiranje popolnoma še zadostujejo - za pošiljanje pa ne - SIM kuri precej elektrike.
    Takrat se zgodi da kamera sicer posname fotografijo - pošlje je pa ne. In če se to zgodi parkrat, SIM modul sicer poskuša in poskuša vedno znova poslati...in če mu ne uspe v kakih 10 minutah lahko SIM modul "obupa", zablokira in sploh več ne pošilja več(kamera sicer veselo fotografira na kartico). Včasih se sicer lahko ponvno zbudi samostojno (tudi po več dneh nepošiljanja), ali pa pomaga vklop/izklop.

    4) da je kamera fotografirala, ne pa pošiljala lahko občasno ugotoviš po številčenju fotografij v emailih. (fotografije v mailu imajo že v fotografiji dnevno zaporadno številko - in če si npr zvečer dobil na mail fotografijo s št.6, prejel pa si tisti dan samo ta mail, enostavno pomeni, da je kamera 5x že šteplna...poslala pa samo 1x)

    Deloma se problem reši z:
    - boljšim signalom (pomaga večja boljša antena)
    - dobra SD kartica class 10 (pa še lahko dela probleme!)...uporaba mini SD z adapterjem ni priporočljiva - preverjeno!
    - izklopom avtomatskega (če je nastavljeno npr. vsake 2, 3, 4, ure) fotografiranja (da se avto glih slučajno ne poklopi z senzorjem - majhna verjetnost, ampak se dogaja)
    - izklopom ali bistvenim podaljšanjem aktivne SMS kontrole (npr namesto vsakih 10 min, vsakih nekaj ur - spet da se sms kontrola ne poklopi ravno z senzorjem)
    - bolj primernim intervalom med proženji (npr najmanj 20 sek, + 1 sek za vsak nastavljen posnetek (rafal do 3), + dolžina filma + malo rezerve). Tako, da senzor ne vklopi kamere, dokler še prvega posnetka ni poslalo...na stečini morda ni tako pomembno, na krmiščih pa najbrž kar precej.
    - takšno postavitvijo kamere, da je ne še dodatno proži veter, sence, sonce
    - boljšo, 3g kamero..;-)


    Dober pogled!

  2. #12

    Privzeto

    Aja, še to:
    Malo sem preračunaval ceno med predplačniškimi mobi ponudniki:
    - niso tako zanemarljive cenovne razlike:

    Preskušal sem:
    - Simobil Simpl precej ugoden smtp mail (1-2c), popolni web nadzor porabe in polnjenje računa... žal pa drag povratni SMS (odgovor, da je SMS kontrola sprejeta stane 30c....tako da dobropis pokuriš hitro z SMS kontrolo)
    - kolega ima BOB.. simobil omrežje. včasih je omrežje "zatrokiralo - morda slučajno vendar slike ni poslalo ravno v istem obdobju kakor moja kamera, ki je bila takrat na Simpl kartici. kolikor sem opazil, je tam vprašljiv/neugoden obračunski interval Kb
    - Mobitel Mobi - vse precej dražje, zaračunal je tudi neuspešen mail...pozitivno pa je, da lahko SMSe (povratni na kontrolo) vežeš na drugo mobitel številko

    - SPAR mobil (nisem sprobal, sem pa preveril)- vse najcenejše, mobitel omrežje, edina slabost je polnenje računa in preverba dobrostanja, se ne da preko weba...kar pomeni da: 1) ne veš natančno kdaj si pokuril dobropis..2) moraš iti na teren, vzeti SIM kartico iz kamere, jo vzstaviti v telefon in napolniti...

    - ravno preskušam (vendar z drugačno kamero) Izimobil - mobitel omrežje, (vendar cenejši kot Mobi), samo malo dražji od Spar, ima pa prednost pred Sparom, ker lahko preko weba pregledaš porabo in napolniš račun.

    LP

  3. #13

    Privzeto

    Bertolin, super napotki!

    Bom preveril ko si vzamem čas.
    Izimobil pa bo zelo verjetna izbira ravno zaradi nerodnosti polnjenja in preverjanja pri SparMobilu.
    Verum justicia quod parilitas!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •