Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: izbor kamere

  1. #1

    Privzeto izbor kamere

    Glede na teme, ki so odprte, se sicer da izluščiti nekaj osnov, ampak se žal prevečkrat zgodi "prčkarija" o prepovedi kamer ... kar zasmeti osnovno temo.

    Glede na čas, ki je pretekel od prvih kamer do sedaj, je opaziti tudi ponudbo in razvoj le teh.

    Za vsakogar, ki vstopa v nabavo teh kamer, obstaja več vprašanj, ki so na tem forumu manj predelana kot pri orožju in optiki. Tam je na vsako vprašanje o nakupu puške ali kalibra po 200 odgovorov, kise sicer radi izjalovojo, ampak so.

    Tu bi ispostavil nekaj kamer, pa naj uporabniki kritično ocenijo ceno kamere in njihovo delovanje. V posnetkih je videti več proizvajalcev, doerr, moultrie, covert codblack, bushnell, acorn, boly guard, scout guard, "hofer" ...

    Ali je možno, da uporabniki povedo kako se jim je določena kamera obnesla v zadnjem času (ki naj bi bil daljši od garancije kamere)?

  2. #2

    Privzeto

    Upam da bo tema res samo za te namene.
    Sam imam izkušnjo s kamero LTL, ki je po treh letih še vedno funkcionalna z nekaj vmesnimi prebliski.
    Hoferjeva Maginon pa moram priznati, da me je zelo razočarala! Waterproof prenese le papir, sama kamera pa ne. Tako sem jo prvem reklamacijskem primeru, opremil s streho in sedaj je vredu. Vendar pa jelenjad zelo nerada pride v bližino kamere. Slika ali dve in že je konec. Z LTLovo kamero pa je slik vseh živali veliko več. Očitno...malo denarja, malo muzike!

    LTL je vsekakor vredna njenega denarja in nakupa.

  3. #3

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Glede na teme, ki so odprte, se sicer da izluščiti nekaj osnov, ampak se žal prevečkrat zgodi "prčkarija" o prepovedi kamer ... kar zasmeti osnovno temo.

    Glede na čas, ki je pretekel od prvih kamer do sedaj, je opaziti tudi ponudbo in razvoj le teh.

    Za vsakogar, ki vstopa v nabavo teh kamer, obstaja več vprašanj, ki so na tem forumu manj predelana kot pri orožju in optiki. Tam je na vsako vprašanje o nakupu puške ali kalibra po 200 odgovorov, kise sicer radi izjalovojo, ampak so.

    Tu bi ispostavil nekaj kamer, pa naj uporabniki kritično ocenijo ceno kamere in njihovo delovanje. V posnetkih je videti več proizvajalcev, doerr, moultrie, covert codblack, bushnell, acorn, boly guard, scout guard, "hofer" ...

    Ali je možno, da uporabniki povedo kako se jim je določena kamera obnesla v zadnjem času (ki naj bi bil daljši od garancije kamere)?
    Lepo bi bilo res, če bi bilo vse na enem mestu, a večina uporabnikov ima itak izkušnjo predvsem z eno kamero in nima veliko izkušenj primerjav z različnimi modeli.
    Se mi vseeno zdi, da je v tej temi http://www.forum-lov.org/forum/showt...mere%29/page48 ogromno izkušenj uporabnikov. Sploh od leta 2012 dalje. Se pa v zadnjih dveh letih ni naredil kakšen velik napredek na področju razvoja kamer. Se mi zdi, da je večina, ki jo je hotela, kamero že nabavila; če dela 2-3 leta ok; ne verjamem pa, da so pripravljeni vsako leto po par sto evrov investirati v te zadeve na novo. Jaz sem pričakoval, da bodo uspeli kaj zmanjšati velikost kamer, recimo z uporabo litijevih baterij; pa so še vedno prevelike kište; omejitev so izgleda tudi IR LED diode; ko bodo uspeli narediti manjše, bodo kamere spet zanimive.

  4. #4

    Privzeto

    Čeprav pred leti strasten fotograf, sem še zelen na področju lovskih kamer. Ne toliko glede tehnike - ta mi ni tuja. Moram priznati, da sem zadeve več kot pretirano naštudiral, nekaj ima pri tem računalnikarska strast, več pa najbrž nekoliko, no, terierska narava - kar zagrabim zlepa ne spustim....;-))

    Imam jo nastavljeno šele dober mesec in glede na to, da je na precej ne frekventnem mestu (po pravici povedano - bojim se jo nastaviti h kakšnemu krmišču ali bolj obiskani luži - ni preveč foto sreče. Nastavljeno imam na stečini, pričakoval sem bolj pogost mimohod, se je pa v tem času ujel jazbec in pujs...Tam gori je kar v vremenski nemilosti, pod snegom, žival pa tudi ne rada rine v sneg in hlad. Ampak kamera dela sicer bolj za testiranje in preskušanje funkcij, predvsem SMS kontrole. SMS kontrola zelo zadovoljivo deluje, vendarle včasih "ne prime" (čeprav kamera vrne potrditveni SMS! - in mi s tem kuri dobroimetje na SIM....sms je 15x dražji kot slikca poslana na email).

    Naj si dovolim zapisati moje dosedajšnje izkušnje (ko se odločaš za MMS/GPRS kamero se izbor precej zoži: ScotGuard/BolyGuard (ista firma 2 blagovni znamki), LTL Acorn, Doer snapshot (Uway v resnici), še kakšen Sessiger/waidlife (ki sta itak klona scota ali acorna), kakšen težje dobavljiv Spypoint potlej se pa vsaj kar se kvalitete tiče hitro konča).

    - Kamera je LTL Acorn 6310wmg (že omenjena v prejšnji temi, ko sem tudi sam iskal nasvet - nabavil sem jih več, še za druge interesente, cena pa je bila 200€. Za nastavitve le-te se imam neskromno praktično že skoraj za eksperta, manjkajo mi le še izkušnje z nastavitvami za MMS (ker pa je le-ta dražji kot mail, se s tem nisem ukvarjal)

    - čisto zadovoljivo majhna je - (morda celo najmanjša MMS/GPRS)!! Nnovi modeli acorna podpirajo litijeve 18650 akumulatorje, ampak niso nič manjši. (serij 55xx in 65xx) Glede napajanja - kakršnakoli "custom" litijeva baterija bi najbrž precej podražila že tako drage kamere, poleg tega so pa AA najbolj pogoste, dosegljive tudi bogu za hrbtom.

    - vse deluje kot obljubljeno,le pri SMS kontroli pomaga, če si malo potrpežljiv, težave - včasih zamik, pripisujem kvaliteti omrežja oz. operaterju (se je zgodilo, da sta 2 kameri, ki ju imam na SMS kontroli trokirali, mrknili na iste dni...pa ravno takrat je bil snežni metež..1 na simobilu, 1 na bobu...kar je bojda na isti infrastrukturi.

    - je pa pasja, občutljiva na pravilne nastavitve (sem porabil 2 uri, preden sem zaznal typo pri nastavitvah porta - presledek za cifro...!! Zahteva hitro, class 10 kartico (sandisk ultra 16Gb,80mb/s in Sony 16Gb,40mb/s, v času testiranja delujeta BP, za še hitrejšo Sandisk extreme pa nisem še povsem prepričan (ne bi bil presenečen, če kamera ne bi znala povsem izkoristiti tehnologije hitrega zapisa U3)

    ...torej, kamera (poleg pravilne nastavitve) potrebuje ustrezno hitro kartico, zadosti soka v (kvalitetnih!) baterijah in precej zadovoljiv signal - drugače se lahko zgodi, da slikco sicer posname na kartico, ampak na mail je pa žal ne pošlje...

    Slabosti:
    - ko pošlješ SMS kontrole, si moraš nastavitve zapisovati (ali zamudno za nazaj dešifrirati SMS), drugače hitro pozabiš, da imaš nastavljeno npr foto+video...in če je nastavljen povrh vsega še precej dolg video, povezano s kratkim, intervalnim proženjem - ponoči IR flash - pa gredo baterije..
    - ko sem že pri intervalnem proženju (time lapse): po navodilih naj bi bil ob vklopljenem time lapsu izklopljen PIR senzor - to ne drži, najbrž gre za neroden prevod fraze iz kitajščine - ko pride čas po timelapsu se kamera vklopi ne glede na PIR senzor - vmes se pa sproži tudi če kaj pride mimo...Čas nastavljen po Timelapsu pa je le približen - nastavljeno imam 3 ure, proži pa na 2uri 24minut...bom videl kako bo sedaj, ko sem (na daljavo) nastavil na 4 ure, SIM wakeup SMS control pa 1/24ur..
    - žal kamera podpira/deluje samo na 2G signalu, Acorn trenutno še nima 3G modelov. 3G kamere so začele prihajati na trg šele v letu 2015.

    Glede izbira mobi ponudnika /data plan - tu bi sicer prosil še za kak nasvet, uporabljam predplačniško kartico. Prvenstveno vlogo igra pokritost, drugače pa cenovno pri simobilu ali mobitelu ni bistvene razlike (je pa mobitel 1 korak nekoliko bolj žleht pri prvi nastavitvi - odklep in vklop data).

    ...čreva kot po navadi....;-((...le komu se bo to dalo brati...

  5. #5

    Privzeto

    No, naročeni imam pa še dve MMS/email kameri
    - LTL Acorn 5310mg (navaden objektiv)
    - BolyGuard MG983G-30M (najnovejši 3G model, za 2016 je pa napovedan 4G, je bil morda kdo na IWA in je kaj gledal tudi lovske kamere?)

    Ko bo vse pri hiši, pa naredim še kakšen primerjalni test med dvema Acornoma in Bolyguardom
    Res upam, da se končno tudi kaj "ujame", da na bo samo pri besedah ampak še kakšna fotografija.

    Mimogrede, Acorn 6310wmg imam dva - enga še ne postavljeno, prvotni naročnik se nekaj obira in ko prispe Boly, gre en Acorn v oglas (z nekaj šticunge nekoliko finaciram Bolya ;-)).

  6. #6

    Privzeto

    Citat Bertolin je objavil: Pokaži objave
    ...

    ...čreva kot po navadi....;-((...le komu se bo to dalo brati...
    Meni že. Hvala za to izčrpno poročilo.
    Sem kupil to LTL Acorn 5310 in zaenkrat sem preizkusil le proženje na senzorje in snemanje na kartico
    Za MMS-e sem nabavil Spar mobil kartico, ki deluje na mobitel omrežju, kajti le to je prisotno na lokaciji.

    Navodila so me malo zmedla, zato prosim informacijo, tako enostavno, kako pravzaprav deluje tisto pošiljanje sličic na mail?
    Kaj je potrebno imeti nastavljeno na strani telefonije, torej SIM kartice? Je dovolj, da paket omogoča podatkovni prenos ali je potrebno še kaj drugega? Ko sem nekaj sprobaval, mi ni delalo nič. Res pa imam tam kjer sprobavam bolj slab signal.

    Vnaprej hvala in LP
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #7

    Privzeto

    Tudi jaz sem z veseljem prebral, kajti tudi sam sem v fazi nabave kamere, zato takšni prispevki še kako pomagajo.

  8. #8

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Meni že. Hvala za to izčrpno poročilo.
    Navodila so me malo zmedla, zato prosim informacijo, tako enostavno, kako pravzaprav deluje tisto pošiljanje sličic na mail?
    Ha, jaz ne znam enostavno...
    5310 še nimam, predvidevam, da je podobno kot pri 6310...tako da...
    Pri 6310 se GPRS/email NE DA nastaviti na kameri (ena od slabosti, ki sem jo pozabil omeniti!)
    - to moraš nastaviti s programčkom (enostaven, brez instalacije), dobiš datoteko SMTP.DAT, ki jo
    zapišeš na kartico (to datoteko mora kamera potem, preko test moda "pozaugati")

    - v programu pustiš na auto SMTP status mora biti obvezno VGA (je že privzeto)
    - Picture number/day: koliko posnetkov lahko kamera pošlje po mailu dnevno - pustiš na "0" - kar pomeni neomejeno, mail stane 1 cent...morebitno "štepanje" omejiš v nastavitvah fotografiranja (interval senzorja)
    - državo izbereš Slovenijo - potem dobiš tudi možnost izbire slovenskih operaterjev
    - vpisati moraš Smtp strežnik (jaz imam kar googlov)
    - ustrezen port (za googla mora kamera podpirati SSL enkripcijo -srčno upam da 5310 to že zna...)

    - mail in geslo s katerega kamera pošilja (predlagam, da si narediš kar nov googlov račun posebej za kamero(potrebna je še ena žleht nastavitev na samem accountu!)

    - mail na katerega kamera pošilja (najenostavneje je, če pošilja sama sebi)

    - lahko dodaš še telefonsko številko s katere pošiljaš SMS kontrole (potem moraš načeloma zgoraj v meniju tudi vključiti SMS kontrole - na koliko časa naj se zbudi SIM modul in pogleda za SMS s komandami...to tudi dodatno žre baterije, lahko pustiš ugasnjeno, SIM modul se bo prej ali slej zbudil preko senzorja, ko bo šlo kaj mimo...

    - Če je SIM kartica glede za podatke pravilno nastavljena, se na ekranu izpiše mobi operater - drugače ostane na "CREG"

    Zelo pomembno: Na kameri levo spodaj pri oznaki napolnjenosti baterij je status ali je v modu MMS- "M" oziroma v modu GPRSmail "G" - obvezno mora biti "G" - kakor hitro greš na kameri "samo malo globje pogledat" nastavitve MMS (puščica levo na komandi ekrana) - se kamera sama avtomatsko prestavi na MMS mod "M" - ni druge, kakor da na SD kartico ponovno zapišeš smtp.dat (ko preko test moda kamera povzame nastavitve

    PS:
    Več info lahko na ZS oz preko telefona (nč bat..kot računalničar/informatik sem vajen blind pomoči na daljavo),
    Ne želim, sicer da to postane referenčni post za Acorna... malo se lahko pa tudi uvoznik potrudi!
    Lahko pa ti tudi jaz pripravim datoteko z nastavitvami (ampak, ker moram poznati strežniški mail in geslo, se s tem sprijazniš, da tudi jaz vidim slike s tvoje kamere ...lahko pa se zmeniva tudi drugače - nastavim svoj že pripravljen strežniški mail...in ti dam poln dostop do njega - pa lahko tudi ti po želji pogledaš slike z mojih kamer(nastavljena zaenkrat samo ena)
    LP
    Robert

  9. #9

    Privzeto

    Citat Bertolin je objavil: Pokaži objave
    - v programu pustiš na auto SMTP status mora biti obvezno VGA (je že privzeto)
    Popravek:
    - Sparmobila ni med AUTO podprtimi slovenskimi ponudniki
    (Mobitel, Simobil, Izimobil Tušmobil, Bob)
    - načeloma bi moralo tudi delovati na avto, izbran Mobitel

    ali pa ročno:
    Ime dostopne točke (APN): internet
    Uporabniško ime (Username): mobitel
    Geslo (Password): internet

  10. #10

    Privzeto

    bertolin, hvala za nasvete.
    Končno sem si vzel čas in nastavil kamero.
    Kljub slabemu signalu mi SMTP prenos deluje b.p..
    Edino postavil sem jo nerodno in mi je migetanje vej v vetru naštepalo nekaj sto slik. No ja pa enega nočnega srnjaka sem vseeno ujel prvo noč.

    Na spletu je najti tudi ta navodila, če pridejo še komu prav: http://www.lionshop.si/ltl-acorn-blo...-lovsko-kamero
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •