Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 13 od 13

Tema: Gater

  1. #11

    Privzeto

    Citat elk77 je objavil: Pokaži objave
    Sršen, kar se tiče odpoklica se strinjam, da ga je treba izdelat..., ne zameri, te najamem, da prestrežeš,dohitiš,prehitiš ali kakor koli si si predstavljal teči za psom ki goni srnjad...
    Lej, kakor veš. Pes je tvoj in ti bo delal kakor ga boš naučil.
    Jaz sem ti le napisal kako sem jaz delal pri brak jazbečarjih in bavarcu. Tu imamo člane foruma s katerimi smo skupaj na lovu z mojimi in njegovimi psi na nekaj metrov opazovalu srnjačka lanščaka, pa ni noben pes niti trznil. Tudi Alojzov sistem z "down"om je dober recept.
    Kar se teletakta tiče, tudi meni pride kdaj na misel, pa se potem vedno premislim, ker vem, da je napaka v mojem šolanju in ne v psu.
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #12

    Privzeto

    Citat elk77 je objavil: Pokaži objave
    Alojz1, mogoče imaš prav, da je že prepozno. Pes je star 8 mesecev, ostal mi je od legla, sem računal da ga bom prodal...,
    Pri meni so metrski zameti in je najbolje na toplem za tipkovnico.
    Bom obširneje pisal. Ti pa razmisli ali je kaj uporabno tudi tebi. Vidim, da tudi vzrejaš. Torej poznaš terierje ker drugače nebi pridobil vzrejnega dovoljenja. Terier ima zelo močan nagon za lov. Ga ni treba veliko vzpodbujati (obore). Moramo pa paziti, da razvijamo druge njegove dobre lastnosti.
    Mladega na povodec in nikoli brez njega na lov. Ko čakamo na tleh pride divjad. Takrat ga umirimo. Ko obvlada "prostor" se odmaknemo malo stran od njega in ga imamo še vedno pod nadzorom. Divjad lahko le gleda. Če ustrelimo ne sme vstati iz "prostora". Tako vzgojimo uporabnega pomočnika, ki nas ne moti na lovu. Po strelu počakamo par minut in počasi brez ihte k plenu.
    Napake, ki jih pogosto delamo pa so: vozimo se v avtu in zagledamo divjad. Hitro ustavimo, odpremo vrata in takoj spustimo psa, da malo goni. Ali pa takoj ob strelu ukažemo "drži" da pes pride do divjadi, ko se še umirja. Naslednjič bo pes sam skočil skozi okno, ko bo iz avta videl divjad. Ali pa na čakanju skočil takoj, ko bomo dvignili puško. In divjad seveda spodil.
    Mladega, hiperaktivnega psa je potrebno umirjati. Ne vzpodbujati. Ko bo ubogljiv bo vse drugo prišlo samo po sebi. To velja za vse z močnimi dednimi zasnovami kamor sodijo terierji, braki...
    Pri 8 mesecih se da marsikaj popraviti (sem mislil, da je starejši). Potrudi se in razmišljaj kot tvoj kosmati prijatelj pa boš marsikaj razumel. Ni pa treba teletakt dokončno črtat. V pametnih rokah je uporaben pripomoček. Sploh zvok ali razpršilo ki ga imajo nekateri.
    Napiši kako kaj napredujeta. Pa kakšno sliko nalepi.

  3. #13

    Privzeto

    Alojz1, zadel si terno, vse napake kot si jih opisal, sem delal pri psički, ko jo je bilo potrebno peljat na PNZ kjer mora gonit 'zajca', v naši LD je pa še tista dva ki sta v planu težko najti.... tako ni bilo druge rešitve kot v avto pa hajd iskat zajce...(tako so me učili,svetovali!). To poizkušam pri tem psu 'popravit'. Trenutno sva še na lisici.

    Hvala za nasvet , javim kako napredujema.... Lp

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •