Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Carl Gustaf M96 cal 5,6x55SE

  1. #1

    Privzeto Carl Gustaf M96 cal 5,6x55SE

    pozdravljeni zanima me ali ima kdo kaj izkušenj z omenjeno puško carl gustaf M96 cal 6,5x55 SE koliko je dela in stroškov z predelavo puške nameravam jo kupiti preko e-guna.
    hvala lepa.lp

  2. #2

    Privzeto

    Če jo misliš predelovati (še predno jo imaš) ti odsvetujem nakup. Kupi takšno kot želiš. Je pa izbira res težka ker jih je na trgu preveč.

  3. #3

    Privzeto

    Citat silvo je objavil: Pokaži objave
    pozdravljeni zanima me ali ima kdo kaj izkušenj z omenjeno puško carl gustaf M96 cal 6,5x55 SE koliko je dela in stroškov z predelavo puške nameravam jo kupiti preko e-guna.
    hvala lepa.lp
    Jaz sem sicer kupil že predelano, tako da posebnih stroškov nisem imel.
    Sta pa na tem forumu najmanj dva objavljala fotke svojih predelav, pa predlagam da jih kontaktiraš.

    V osnovi pa so potrebne predelave za lovske namene: menjava kopita, krajšanje cevi in montaža za optiko. Pred predelavo je seveda dobro preizkusiti kako je kaj s točnostjo zadetkov, čeprav je verjetno res, da krajšanje cevi tudi na to še lahko vpliva. Dober puškar bi verjetno s pregledom lahko podal oceno, ali se predelava splača ali ne.


    Pri nas dobiš kot vidim rabljene po 550 eur, tako da moraš preko eguna vsaj cenejše od 400 evrov nabavljati, da se splača.

  4. #4

    Privzeto

    zaenkrat jo še nisem nabavil malo spremljam cene so okrog 300 eur plus 100 eur stroškov poštnine. skrbi me kakšna je cev pa stroški predelave.

  5. #5

    Privzeto

    400-500€ da kupiš, 200-300€ novo kopito, krajšanje cevi bruniranje merki 200-300€.
    Minimalno 800€ za 100let staro flinto, dodaš še 100-150€ pa imaš recimo novo CZ557 v 6,5x55 ali katerem drugem kalibru.
    Jaz sem dal predelat zastavo 8x57is v štuc, me je prišlo 720€. Če nebi puške "poverbal" po fotru, bi raje kupil novo.

  6. #6

    Privzeto

    Je dal mojster predelati vojaško Pap iz 8mm na 30-06. So mu naredili. Pa nihče ni pomislil, da so naboji daljši. Ni "placa" v zaklepu niti v magazinu.
    Take predelave so bile upravičene pred 50 leti, ko se lovskih pušk ni dobilo. Ta o kateri govorimo je pa za ljubitelje in jo je škoda predelati.

  7. #7

    Privzeto

    se strinjam sem tudi sam do tega prišel. hvala lepa za nasvete. lp

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •