Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: Zdomec. Orozje iz tujine.

  1. #1

    Privzeto Zdomec. Orozje iz tujine.

    Pozdrav.
    En novi na forumu, pa za enkrat se dalec od Slo. Zivim na Svedskem.
    Zadeva:
    Imam lovsko orozje katero bi rad prinesel s seboj ko se, po upokojitvi (cca 1 leto + nekaj), preselim v Slovenijo.
    - Imam lovski ispit opravljem na Svedskem.
    - Clan sem lovske zveze na Svedskem.
    - Ispit za varnosno ravnanje z orozjem je pogoj... in to imam.
    - Zdravniski pregled nimam. (Na Svedskem to ni ne praksa in ne pogoj.)
    - Orozje moram odjavit pri izselitvi iz Svedske.
    - Stalnega / zacasnega prebivanja v Slo nimam. (Nameravam nakup hise na podezelju nekaj mesecev pred preselitvijo. Za enkrat pe se se nisen odlocil v katerem kraju, in s tem ne ispolnjujem (?) pogoje za clanstvo v neki lovski druzbi)
    - Pase to: Imam dvojno, Svedsko / Slovensko drzavljanstvo.
    Bi moral prijavit kaksno fiktivno (pri rojaku) stalno prebivalisce? (je to po zakonu?)
    Negdo na forumu ki se spozna v te zadeve?
    Lep pozdrav
    in vse najboljse v 2016

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Na vsa vprašanja ti ne znam odgovoriti. Je pa najlažja pot za začetek, preden se boš včlanil v kakšno LD, da pridobiš posestni list za orožje.
    Z ostalimi vprašanji pa se mogoče obrni (kar po @mailu) kar na eno od Upravnih enot, ki ta dovoljenja izdajajo.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #3

    Privzeto

    Laki čisto iz radovednosti me zanima kako poteka opravljanje lovskega izpita na Švedskem

    LP

  4. #4
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto orožje

    http://www.uradni-list.si/1/objava.j...523&stevilka=7
    To je link za slovenski Zakonu o orožju.Poglej 67 in 68 čl.

    lep pozdrav in srečno 2016

  5. #5
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Zgornji link (meni) ne dela.

    Poskusi tega: http://www.uradni-list.si/1/objava.j...3&stevilka=777

  6. #6

    Privzeto

    Lepa hvala za vse odgovore.
    Ta 67. člen (Vnos orožja) navdiha nekaj optimizma. Kot jaz zastopim, lahko kar pridem s svojim zelezjem, katero imam upisano v "EU pass". Potem pa imam 1 leto, da opravim vse potrebno. Pa se eno leto podaljsave.
    Ne vem pa zakaj so me iz Ministrstva za NZ mal preplasili z (na pr.)
    "...vam svetujemo, da pričnete urejati zadeve pri upravni enoti, kjer nameravate prebivati vsaj pol leta prej pred nameravano preselitvijo" Hmm... Bom ih spet vprasal. Verjetno bom moral zacet kot pripravnik; saj je tud to OK.

    mugo, "Je pa najlažja pot za začetek, preden se boš včlanil v kakšno LD, da pridobiš posestni list za orožje." A je to navada/zakon v Slo da se ima orozje preden se vclanis v LD? A je kaksna razlika med "posesnim listom" in "oroznim listom"?
    Mogoce so moja vprasanja mal smesna, ampak saj veste da so v razlicnih drzavah razlicni zakoni in navade.

    Nini, Ne vem kako je v Slo mislim pa, cisto nasplosno, da v tem ni velike razlike med Slo in Sve. Razen da na Sve. uradno nima pripravnistva. Po opravljeni teoriji v kateri se veliko obravnava gospodarjenje s loviscem in skrb za divjad. Sledi praksa z orozjem. Pri ispitu z orozjem pa vecina polozi za oboje, visoko in malo divjad. (tukaj srna ne spada v visoko) Zdaj pa nastajajo tezave povprecnega... najti in biti sprejet v LD. To je pa druga tema.
    Lep pozdrav

  7. #7

    Privzeto

    Z prenosom orožja ne bo težav takoj ko prijaviš naslov bivališča lahko oddaš prošnjo v izbrano LD
    pozanimaj se na LZS,če ti slučajno priznajo Sved.lovski izpit,če ne boš pa moral še enkrat opravljati.

    LP

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat laki je objavil: Pokaži objave
    mugo, "Je pa najlažja pot za začetek, preden se boš včlanil v kakšno LD, da pridobiš posestni list za orožje." A je to navada/zakon v Slo da se ima orozje preden se vclanis v LD? A je kaksna razlika med "posesnim listom" in "oroznim listom"?
    Mogoce so moja vprasanja mal smesna, ampak saj veste da so v razlicnih drzavah razlicni zakoni in navade.
    Da dobiš posestni list za orožje ne potrebuješ biti član v LD ali strelskem društvu. Dovoljuje ti, da imaš orožje doma in da ga uporabljaš na strelišču. To dovoljenje imajo ponavadi ljudje, ki izstopijo iz lovskih vrst in želijo obdržati orožje ali pa tisti, ki ga podedujejo, oziroma hodijo streljat samo na uradna strelišča. Ni navada ali predpis, da imaš orožje preden vstopiš v LD. Ponavadi najprej vstopiš v LD, opraviš izpite in pridobiš orožni list ter nabaviš orožje.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #9

    Privzeto

    Mi se po malo bistri v glavi na to temo. Se bolj zapleteno pa ce je clovek "dummy". Noja, zgleda izvedljivo brez vecjih tezav. Odvisno pa tud kako bo nam Evropa zgledala cez eno leto.

    Pa se eno "off topic" vprasanje. Kako je s tem v Slo; ce imas v posesti (dovolj veliko) zemljisce in najblizji sosed je "nekaj" metrov v stran, in si clan najblizje LD. A lahko v tem primeru streljas, vezbas na lasnem imetju?

  10. #10

    Privzeto

    Skoraj vsaka lovska družina ima strelišče za letni preizkus orožja kjer lahko tudi med letom preizkušaš, seveda v naselju če tudi imaš dovolj veliko posest pa tega ne moreš početi.

    LP

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •