Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 59

Tema: pravni nasvet -mnenje

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto pravni nasvet -mnenje

    http://lov.mojforum.si/lov-about1166-0-asc-15.html
    Citat janez valentic je objavil:
    Pr nas imamo pogoj za pripravnike oziroma nove člane,da morajo pred pridobitvijo pravica lova na lovno divjad, upleniti določeno število nelovne netrofejne mulaste divjadi.
    Bremzati začetnike oziroma mlade jagre z avtomatično čakalno dobo se mi zdi res problematično posebej, če je v popolnem nesorazmerju s številom lovcev in trofejne divjadi.
    Čakalna doba po uplenitvi redke trofejne divjadi se mi ne zdi problematična, samo na koncu koncev ima vsaka LD pravico do svobodnega oblikovanja pravil igre, vsak lovec pa pravico da se včlanja tja kamor si želi oziroma mu pustijo.
    Citat ZR7 je objavil:
    Citat janez valentic je objavil:
    ...
    Čakalna doba po uplenitvi redke trofejne divjadi se mi ne zdi problematična, samo na koncu koncev ima vsaka LD pravico do svobodnega oblikovanja pravil igre, vsak lovec pa pravico da se včlanja tja kamor si želi oziroma mu pustijo.
    Res je. Stvar družine kakšna pravila igre si postavlja.
    A bistveno pri tem je, da pravila igre veljajo za vse enako!
    Mladi lovci (po stažu) so tudi pri lovu enakopravni v trenutku, ko naredijo izpit!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Zanima me, če mi kdo lahko pove, katera inštitucija (ali inšpekcija, oz. sodišče) preverja oziroma sankcionira neskladnost Pravil LD z ZDLov. Kot mi je znano upravna enota preveri skladnost Pravil z zakonom o društvih, kdo pa preverja skladnost z zakonom o divjadi in lovstvu, oz pred katerim organom se lahko izpodbija veljavnost Pravil, če so v neskladju s tem zakonom? Hvala za odgovore.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Lovska inšpekcija

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Si prepričan? Tudi določila o posebnih delovnih obveznostih novosprejetih članov za "minulo delo"....?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Si prepričan? Tudi določila o posebnih delovnih obveznostih novosprejetih članov za "minulo delo"....?
    Ja,
    Lovska inšpekcija nadzira izvajanje lova, izvajanje lovskogojitvenih načrtov in poslovanje v lovskih organizacijah

    Zadnjič sem se na to temo pogovarjal z našim inšpektorjem, ki mi je razlagal, da so okupirani z raznimi določili LD, ki so pristopnine preimenovale v razna nadomestila in podobne neumnosti.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Hvala za odgovor.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    V koncesijski pogodbi jasno piše, da je zaračunavanje prostopninin podobnih dajatev razlog za prekinitev pogodbe in izgubo lovišča.
    Pristojen pa je lovski inšpektor.
    Marko Gorše, Nadlesk

  8. #8

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Zanima me, če mi kdo lahko pove, katera inštitucija (ali inšpekcija, oz. sodišče) preverja oziroma sankcionira neskladnost Pravil LD z ZDLov. Kot mi je znano upravna enota preveri skladnost Pravil z zakonom o društvih, kdo pa preverja skladnost z zakonom o divjadi in lovstvu, oz pred katerim organom se lahko izpodbija veljavnost Pravil, če so v neskladju s tem zakonom? Hvala za odgovore.
    Če so akti LD skladni z zakonom in ustavo presoja ustavno sodišče RS. Predlog za ugotovitev skaldnosti aktov LD z zakoni in Ustavo lahko poda vsak član LD. Na spletni strani US je tudi vzorec obrazca za vložitev predloga za ustavno presojo skladnosti aktov z zakoni in ustavo.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  9. #9
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    V koncesijski pogodbi jasno piše, da je zaračunavanje prostopninin podobnih dajatev razlog za prekinitev pogodbe in izgubo lovišča.
    Pristojen pa je lovski inšpektor.
    Pri nas je že od nekdaj pristopnina, eni 3je tud niso plačal, pa ni blo nč- sam se ve pač kdo ni plačou in jim pomojm ni glih fino, ko mamo to temo na "urniku". Za sinove lovcev je polovična, kar se mi tudi ne zdi napačno. Nevem kaj se tako usi sekirajo za tistih par €, ki jih gre v družino enkrat, ker če nimaš tuk d boš to plačou, kje je šele vsa oprema, orožje, vsakoletna članarina... Najbolj se pa tisti sekirajo, k grejo pol za 5jurjev na jago v Afriko.
    Še zmeraj se vsak lahko odloč, če bo plačou- tako al tako si že sprejet v družino, zakon pa potem poznamo in vemo naše pravice...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  10. #10
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Ja, in lani smo mel inšpektorja, pa je vse papirje premetou, pa v zvezi s tem ni nč reku, mogoče zato k se ni noben prtožu?hehe
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •