Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 17 od 17

Tema: Jeklene šibre

  1. #11
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Jeklene šibre imajo nižjo specifično gostoto kot svinčene. Specifična teža železa je cca 7800kg/m3, svinca pa 11340kg/m3.
    Se opravičujem, sem narobe napisal (mišljeno je bilo obratno).

  2. #12

    Privzeto

    A je kaka omejitev pri orožju,ali se lahko jeklene šibre uporablja v vseh šibrenicah?

  3. #13

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    A je kaka omejitev pri orožju,ali se lahko jeklene šibre uporablja v vseh šibrenicah?
    Na tujem forumu sem prebral,da lahko streljaš jak. šib.iz vseh pušk,če imajo velike košarice,če pa neimajo polnih košaric pa samo z novejšimi puškami,a letnica (novejših pušk ni navedena),tako da ne vem,sem pa popokal ene 5000 kom trapa z jeklenimi šibrami,pa druge razlike ni,kot da malo bolj buta.

  4. #14
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat Bertolin je objavil: Pokaži objave
    Ni mi čisto jasno. Pri enaki gramaži jih je res več, samo a jih je tudi dejansko v naboju res lahko več? Kaj ni omejitveni faktor volumen tulca?

    Naboji z jeklenimi šibrami imajo drugačno obliko košarice in večji volumen šiber pridobijo na račun krajšega kompenzatorja.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  5. #15
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    A je kaka omejitev pri orožju,ali se lahko jeklene šibre uporablja v vseh šibrenicah?
    Mislim da je teoretično, da naj bi lahko imel največ polčok če streljaš debelejše šibre(mislim da več kot 3,5mm). Jaz sem skozi mojo Sabatijevo bokarco streljal tudi 3,9mm skozi poln čok in ni blo težav, je pa res da naboji z jeklenimi šibrami nekoliko bolj butajo, po drugu strani pa razni svinčeni HV s 36g šiber tudi niso glih nedolžni, pa se nobeden ne obremenjuje s tem.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  6. #16
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Ko prebereš RTFM od puške, ponavadi notri piše kolikšen je maximalen premer jeklenih šiber. 4mm je za mojo

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Kje nabavljate naboje z jeklenimi šibrami? Kolikor sem na tekočem, pri nas niso ravno kaj dosti na voljo v trgovinah.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •