Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: Tehnične ovire na naših mejah

  1. #1

    Privzeto Tehnične ovire na naših mejah

    Pozdravljeni.

    Že kar nekaj časa je od kar so se začele postavljati prve ograje na mejo, kakšne imate kaj izkušnje glede zapletanja divjadi v to ograjo?
    Prejšnji teden je iz LZS prišel tudi dopis kako v takšnih zadevah postopati.

    Lp

  2. #2

    Privzeto

    Bom pa kar jaz malo pokomentiral med prvimi, ker sem sam hotel to temo odprti. Na našem južnem delu Slovenije, je bilo že nekaj primerov ko se je divjad zapletla v ograjo. Jelen se je rešil, je pa ograjo kar lepo povil, so pa ostali sledovi krvi. Kako resno je poškodovan mi ni znano, najden pa ni bil. Kos srnjadi je ostal in poginil, zaenkrat pa ostalo ni bilo opaženo. Kar pa me je najbolj pretreslo in sicer naj bi se skupina lovcev (če tem tako sploh lahko rečem) pogovarjala, da bi naredili pogon proti mreži, kjer bi se divjad zapletla in bi jo lahko brez težav "potukli" kot tukaj radi rečejo, kar pa se mi zdi skrajno nedopustno in nelovsko, ter bi bilo potrebno v vsakem primeru ukrepati. Do teh informacij sem prišel slučajno preko sodelavca, kateri je pogovor slišal slučajno, neposredno od lovcev ki so se o tem pogovarjali.

  3. #3

    Privzeto

    Proti tem lovcem bi bilo treba disciplinsko ukrepati (vem, da ne gre). Žalostno je, da imamo take v naših vrstah. Potem pa tule udrihamo čez tiste, ki jelena zastreli po nesreči.
    Je pa ta ograja primer za lovsko inšpekcijo. Električno je treba potegniti zraven po obeh straneh.
    Seveda se bo varuh takoj obregnil, da lahko kakšnega migranta strese. Dvojna merila pač. Kot vedno.
    Last edited by alojz1; 29. November 2015 at 17:24.

  4. #4
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Za slovensko lovstvo bi morali takšne sami izpostavit in jih izločit. Brez milosti...

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat robert13 je objavil: Pokaži objave
    Do teh informacij sem prišel slučajno preko sodelavca, kateri je pogovor slišal slučajno, neposredno od lovcev ki so se o tem pogovarjali.
    Spet je en iz sosednje mize na ušesa vlekel, kaj so se pri mizi pogovarjali. Smo pred časom že brali o tem v eni drugi temi. To gostilniško prisluškovanje je vedno v stilu: baba rekla, baba kazala.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat Ostrorogi je objavil: Pokaži objave
    Za slovensko lovstvo bi morali takšne sami izpostavit in jih izločit. Brez milosti...
    Najbolje je kar takoj začet izvajat čarovniške procese. Najprej za tiste, ki se v gostilni po parih kozarčkih zafrkavajo, potem za tiste, ki objavijo preveč "krvave" slike na tem forumu, pa za tiste, ki uporabljajo monolitke in divjad zaradi tega še gre po strelu, pa za tiste, ki uplenjeno divjad slikajo na levi strani, pa za one, ki slikajo čreva, pa ta tiste, ki imajo signalni jopič, pa za tiste, ki uporabljajo maskirne obleke....mogoče boš še sebe kje našel brez milosti. Malo se ohladi.

  7. #7
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Odpri oči, in presenečen boš kaj vse boš zapazil. Ne samo divjad. Tudi drugačne od sebe.

  8. #8

    Privzeto

    To je pa res. Ljudje radi vlečejo na ušesa, kaj se lovci pogovarjajo. In znajo povedati, da so lovci zelo dvolični. V nagovoru javnosti eno, za gostilniško mizo in v praksi pa čisto drugo.
    Potem pa se najde še en tak konfuzen lovec, ki se vsake toliko časa tukaj razelektri. In zmedenost je popolna.
    Obkladamo se med sabo, divjad pa poginja v svitkih žice.
    Last edited by alojz1; 30. November 2015 at 09:16.

  9. #9
    Član od
    Mar 2009
    Prispevki
    28

    Privzeto

    Današnje...
    košuta se je verjetno ujela ponoči, poginila pa najbrž v hudih mukah vsa porezana zaradi izkrvavitve (30m od mejnega prehoda v Sodevcih). Obveščeni smo bili opoldne, ko je nanjo naletel sprehajalec. Glede na običajne vsakodnevne migracije jelenjadi (in prašičev) čez Kolpo, se bojimo, kaj bo vnaprej, ko bo celoten breg v tej ostri žici...
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Click image for larger version. 

Name:	IMG_0389b.jpg‎ 
Views:	189 
Size:	567.5 KB 
ID:	15804   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0388b.jpg‎ 
Views:	236 
Size:	427.1 KB 
ID:	15805   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0397b.jpg‎ 
Views:	227 
Size:	520.8 KB 
ID:	15806   Click image for larger version. 

Name:	IMG_0395b.jpg‎ 
Views:	236 
Size:	525.9 KB 
ID:	15807  

  10. #10

    Privzeto

    Citat nat je objavil: Pokaži objave
    Današnje...
    košuta se je verjetno ujela ponoči, poginila pa najbrž v hudih mukah vsa porezana zaradi izkrvavitve (30m od mejnega prehoda v Sodevcih). Obveščeni smo bili opoldne, ko je nanjo naletel sprehajalec. Glede na običajne vsakodnevne migracije jelenjadi (in prašičev) čez Kolpo, se bojimo, kaj bo vnaprej, ko bo celoten breg v tej ostri žici...


    No na našem koncu še nismo zasledili nobenega takšnega primera, je pa res da mi nimamo jelenjadi. Me pa zanima, na kak način ste jo dobili iz te ostre ograje? Je sploh mogoče pridit zraven?

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •