Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 32

Tema: Kaj se dogaja?

  1. #11

    Privzeto

    Deerhunter, če ti odgovorim na tvoje pisanje, se bojim, da bo spet plaz hude krvi. Jebi ga, pikam, če mislim, da je treba.

    Pa dajmo. O imenih in priimkih na FB skupinah je naivno govoriti. Tudi Miki Miška iz Zgornjega Kašlja se bo z nekaj spretnosti prijavila. In če jo zanima, kaj drugje pišejo njeni bivši znanci, bo to naredila in ni boga, da jo pogruntajo.

    Kajti čim jo bojo, bo odletela ven, pa ne zaradi morebitnega pisanja, temveč preteklih osebnih zamer. Tako je, FB skupnost o kateri oba veva o kateri piševa izbira enakomisleče člane. Drugačna misel ni zaželjena in oseba, ki bi kaj kritičnega napisala leti dol brez obrazložitve. A kot sledim, se tudi med temi uporabniki že malo svita kaj se dogaja in kdo vleče nitke.

    Kot smo že ugotavljali Forum ponuja več kot FB. A ravno zaradi dejanj tistih, ki so ga najprej zapustili in najbolj kritizirali, se je nabirala zamera. Recimo psovanje uporabnikov s strani določenih moderatorjev preko zasebnih sporočil, omalovaževanje in omadeževanje drugače mislečih in kritičnih je te odgnalo s foruma in večina se ne oglaša tudi na FB več.

    Lahko je peljati FB skupino z lovskimi blagri in sebki ter družabnimi srečanji. Težje je kaj resnega narediti za lovstvo, še posebej, če vodilni streljajo take kozle, da se še LZS distancira od njih, pa ne zaradi drugačnih pogledov temveč nastopaštva in popolnoma zgrešenih potez v škodo lovstva.

    Tako da pravzaprav ni škoda, da ta forum bolj počasi diha, škoda je, ker lovci nismo dovolj zreli.

    Pa en dober pogled vsem!
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #12
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Tudi jaz redno spremljam ali se bo kaj zanimivega pojavilo na forumu in to tudi z veseljem preberem. Res pa je, da ne pišem. Zakaj? Še sam nevem.
    Mogoče pa je enostavno zmanjkalo tem :).

    Kar se tiče FB skupine, sem bil član mesec ali dva in se sam prostovoljno izključil. Nivo debate je bil takrat krepko pod nivojem vsakega foruma oz. lovca v pravem pomenu te besede. Mogoče je sedaj drugače?

    LP

  3. #13

    Privzeto

    Zdravo.

    Škoda da Forum zamira. Čeprav so mogoče kdaj pri kom nastale kake zamere, je to mnogo bolj konstruktivna debata v primerjavi s FB-jem., pa zadeva je sledljiva, če bi si ko rad kaj prebral za nazaj ( ali pa nov uporabnik, da se seznani s preteklimi debatami).

    FB je čisto en poden. Recimo Hunting Slovenija je en portal za hvalisanje, kdo je več pobil, katera trofeja ma več točk, konstruktivne debate sploh ni... Sam FB ni nič kriv, krivi smo sami posamezniki s svojimi dejanji, objavami,.....Sem prepričan, da s tem FB portalom sigurno ne pridobivamo ugleda v javnosti. En tak lep primer je bila tudi lovka K. G., ki kot posledica svojih objav in komentarjev posledično doživela medijski linč...
    Se sprašujem kam pluje to naše lovstvo, če so osebe, ki objavljalo na FB-ju srenja naše ga lovstva???

    Navkljub vsemu, vsako jutro ko prižgem računalnik, z veseljem preverim ali je kaka nova objava na FORUMU LOV. Zadnje čase me bolj poredko forum razveseli, saj skoraj ni novih objav.

    lpt

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Pozdravljeni.

    Član tega foruma sem že več kot 10 let. V vsem tem času je forum šel skozi različna obdobja. Po odcepitvi od LZS in nekaj časa za tem odhodu nekaterih moderatorjev, ki so bili kakšni so pač bili, je začel forum počasi stagnirani. V vsem tem času je moderiranje foruma praktično popolnoma zamrlo. Dogajali so se špetirji ene osebe z vsem forumci. Veliko forumcev je po takšnih ne-sankcioniranih špetirjih enostavno zapustilo forum. Lastnik foruma se mora vprašati zakaj je takšno stanje na forumu. Kakšne ukrepe in dejanja za večjo aktivnost forumcev bo sprejel in kaj bo spremenil, da bo forum spet na polno živel.
    Pa lepo pozdravljeni.

  5. #15
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni.

    Član tega foruma sem že več kot 10 let. V vsem tem času je forum šel skozi različna obdobja. Po odcepitvi od LZS in nekaj časa za tem odhodu nekaterih moderatorjev, ki so bili kakšni so pač bili, je začel forum počasi stagnirani. V vsem tem času je moderiranje foruma praktično popolnoma zamrlo. Dogajali so se špetirji ene osebe z vsem forumci. Veliko forumcev je po takšnih ne-sankcioniranih špetirjih enostavno zapustilo forum. Lastnik foruma se mora vprašati zakaj je takšno stanje na forumu. Kakšne ukrepe in dejanja za večjo aktivnost forumcev bo sprejel in kaj bo spremenil, da bo forum spet na polno živel.
    Pa lepo pozdravljeni.
    Main, tukaj se s tabo popolnoma strinjam. Res škoda za takšno počasno "umiranje", pa čeprav ne mine dan, da ne bi pogledal, če je kaj novega.....
    Lp in dober pogled!

  6. #16

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni.

    ... Po odcepitvi od LZS in nekaj časa za tem odhodu nekaterih moderatorjev, ...
    A ta forum je bil pod LZS? Kako pa to?
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #17

    Privzeto

    Kakih 10 let nazaj je LZS na svoji spletni strani imela svoj uraden lovski forum, ki so ga potem zaradi razlogov, ki meni niso čisto natančno znani, zaprli in se je potem odprl ta forum. Ne vem ali je šlo za preselitev, odcepitev ali kaj čisto novega, mislim pa, da so nekatere stare teme na tem forumu preseljene iz starega.

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Dejansko je škoda, da se na forumu dogajha bolj malo. Debate so na precej višjem nivoju kot na FB, za par nivoje v razlike. Toliko žalitev in krega, kot ga je na FB losvkih skupinah, ni bilo na forumu nikoli.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #19

    Privzeto

    Ker mi gre angleščina, sem prijavljen tudi na nekaj britanskih in ameriških lovskih forumih. Ampak sem ugotovil da je preveč razlik. Imajo drugačen teren, drugačne načine lova, drugačne običaje, drugačno organizacijo in zakonodajo, tudi orožje in kalibre ne uporabljajo tako kot mi. Popularnih je dosti kalibrov, ki so pri nas skorajda neznani, po drugi strani pri njih ni nekaterih, brez katerih si pri nas ne predstavljamo jage (npr 8 mm). Kvaliteta orožja je na splošno na čisto drugem nivoju kot pri nas. Pri nas dosti damo na kvalitetno germansko orožje in optiko. Pri njih so te cene malo "nore"... Dosti se izvaja lov na daleč. Manj v mraku in temi. Zelo popularni so recimo kalibri 6 mm in 6,5 mm, ki jih pri nas skorajda ni (malo zato, ker jih je "upokojila" zakonodaja, malo pa zato ker pri nas vsi hočejo "rezervo").
    Konec koncev tudi nad tujci niso ravno navdušeni.
    Vse to prispeva, da enostavno ne dobiš takih nasvetov, ki bi bili za naš način lova primerni ali uporabni. Tukaj sem svoj čas dobival bistveno boljše nasvete, seveda od ljudi, ki so znali svetovati iz svojih izkušenj.
    Last edited by Deerhunter; 11. August 2018 at 10:40.

  10. #20

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Ker mi gre angleščina, sem prijavljen tudi na nekaj britanskih in ameriških lovskih forumih. Ampak sem ugotovil da je preveč razlik. Imajo drugačen teren, drugačne načine lova, drugačne običaje, drugačno organizacijo in zakonodajo, tudi orožje in kalibre ne uporabljajo tako kot mi. Popularnih je dosti kalibrov, ki so pri nas skorajda neznani, po drugi strani pri njih ni nekaterih, brez katerih si pri nas ne predstavljamo jage (npr 8 mm). Kvaliteta orožja je na splošno na čisto drugem nivoju kot pri nas. Pri nas dosti damo na kvalitetno germansko orožje in optiko. Pri njih so te cene malo "nore"... Dosti se izvaja lov na daleč. Manj v mraku in temi. Zelo popularni so recimo kalibri 6 mm in 6,5 mm, ki jih pri nas skorajda ni (malo zato, ker jih je "upokojila" zakonodaja, malo pa zato ker pri nas vsi hočejo "rezervo").
    Konec koncev tudi nad tujci niso ravno navdušeni.
    Vse to prispeva, da enostavno ne dobiš takih nasvetov, ki bi bili za naš način lova primerni ali uporabni. Tukaj sem svoj čas dobival bistveno boljše nasvete, seveda od ljudi, ki so znali svetovati iz svojih izkušenj.
    Ja ja primerjava z ameriškim lovstvom je praktično nemogoča. Imamo praktično izjemno malo skupnih točk.
    Ni pa to tako kar se tiče strelstva in balistike. Tam so pa si upam trditi precej pred nami, sploh pred povprečnim slovenskim lovcem, ki je zadovoljen če naboj paše v puško. In da je drago tudi dobro pa ne drži. Še Sauer ne jamči da bo 5 strelna grupa pod 3 cm, samo 3 strelna. In to za 4k vredne puške. Nemci vsekakor zanjo naredit kvalitetno orožje in optiko, nisem pa še zasledil da bi naredili kvalitetno in poceni. Glede kalibrov so američani že spoznali da je fajn imet majhen odsun in pok, cenejše naboje in daljšo dobo cevi.
    Pri forumu bi mogoče pomagalo to da bi bili vsi prijavljeni z dejanskim imenom in priimkom. Kak trol bi odletel že na ta način. Na koncu pa je vse odvisno od moderatorja. Kaj bo dopuščal in kaj ne ter koga bo odslovil in koga ne.

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •