Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 32

Tema: Kaj se dogaja?

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto Kaj se dogaja?

    Fantje!
    Smo v polni sezoni skupnih lovov tako na malo kot tudi na veliko divjad. Dobili smo prvi sneg ki mnogim lisičarjem in tudi prašičerjem pomeni nepopisne trenutke. Na tem forumu pa berem le o kroglah, luknjastih tarčah in prepovedi tega in unga! Kaj se dogaja?? a so še lovci med nami??

  2. #2

    Privzeto

    Citat jagerboss je objavil: Pokaži objave
    Fantje!
    Smo v polni sezoni skupnih lovov tako na malo kot tudi na veliko divjad. Dobili smo prvi sneg ki mnogim lisičarjem in tudi prašičerjem pomeni nepopisne trenutke. Na tem forumu pa berem le o kroglah, luknjastih tarčah in prepovedi tega in unga! Kaj se dogaja?? a so še lovci med nami??
    Jaz mislim, da so lovci še med nami, vendar je tu gor peščica pametnjakovičev, ki mislijo da imajo lahko samo oni prav. Tako je skoraj ni objave, na kateri nebi našli nekih pikolovskih pomankljivosti...ali je nekdo v vojaških hlačah na sliki, divjad ni slikana na pravi strani, je preveč krvi na sliki, je kdo brez klobuka, spet nekdo ne zna streljat in podobno. In s takšnimi komentarji so zasužnili ta forum. Saj bi še kdo kaj napisal ali pa prilepil kakšno sliko... vendar te kmalu mine veselje.


    P.S.: Pa da ne bo kdo mislil, da jez nisem za tradicijo in lovske običaje, samo tu na forumu pa ne biti tako pikolovski.

  3. #3

    Privzeto

    V petek cakal 3h v snegu da bi prisla lisicka , vendar zaman. V soboto ni bilo vec snega, zal.

  4. #4

    Privzeto

    Res opažam, da ni več velikega interesa za objavo srispevkov na tem foromu. Pa mi je žal zato, saj sem kar precej koristnega lahko izvedel, pa našel kakšnega prijatelja, itd...
    Ne razumem sicer zakaj, nek vzrok zagotovo je, da lovci nočejo več pripeti slike uplEnjenje divjadi, pa skupnih lovov itd... Predvsem pogrešam razne debate izkušenih lovcev, ki lahko podajo stvari iz lastnih doživetji in izkušenj, Mislim pa, da je več mladih lovce, kar je tudi dobrodošli, a ti se bodo morali še kaj naučit iz prakse, da se podajo v kakšno strokovno debato. Kar sem govoril z starimi formaši, je bil to kar velik vzrok, da so se nekateri umaknili, pa še kakšne žaljivke, itd.
    Edino kar še dela je trgovina, kar je tudi v redu, a zame osebno to ni namen foruma,
    Lahko se bo kaj primaknilo, a to lahko storimo le sami mi lovci. Škoda

  5. #5

    Privzeto

    Citat narava je objavil: Pokaži objave
    Res opažam, da ni več velikega interesa za objavo srispevkov na tem foromu. Pa mi je žal zato, saj sem kar precej koristnega lahko izvedel, pa našel kakšnega prijatelja, itd...
    Forume požirajo skupnosti a'la Facebook ipd. No, pri nas predvsem facebook. Ki pa nima urejene vsebine, po kateri bi se dalo najti za nazaj kaj koristnega. Facebook piha na dušo samovsečnosti in hitrega sledenja dogajanja, tračarije predvsem. Selfiji, kritikantstvo ipd.
    Pa tudi tam prihaja do težav v skupinah, kjer admini težko držijo red. Tako da pri opuščenen redu zavlada kaos in tisti, ki jim to ne odgovarja take skupnosti zapustijo.
    Tako da je povsem pravilna ugotovitev, da je vse odvisno od nas samih.
    Je pa pohvalno, da nekaj starih mačkov vztraja, kljub temu, da jih nekateri vztrajno osirajo. Mislim, da se v tem stavku prepoznajo oboji!
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #6

    Privzeto

    Pri več kot 20 000 lovcih v Sloveniji se na forumu Lov pojavi par en ali dva stavka dolgih prispevkov na teden. Očitno so jagri raje v hosti kot za računalnikom Šalo na stran, deset let nazaj je bil na tem forumu vrvež iz katerega si izvedel marsikaj zanimivega. Danes so tu le še redki in še tisti ne objavljajo.

  7. #7

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    ... Danes so tu le še redki in še tisti ne objavljajo.
    Ja če smo pa že vse premleli, povedali in se naučili
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #8

    Privzeto

    Tako kot si napisal fb skupnosti imajo članstvo z imeni in priimki ter pridružitev skupnosti je mogoča ob priporočilu nekoga od članov. V praksi to pomeni, da je debata na veliko bolj kulturnem nivoju, ni izpadov, ki nastajajo kot posledica skrivanja za vzdevkom, ter precej težje se zgodi, da se skupnosti pridruži kdorkoli z drugimi nameni od pričakovanih.
    Slabost je, da se lahko spremlja trenutno dogajanje, bolj težko pa zadeve za leta nazaj, tako kot na forumih, kjer so vsebine tudi za daleč nazaj dostopne in zelo pregledne.

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Forume požirajo skupnosti a'la Facebook ipd. No, pri nas predvsem facebook. Ki pa nima urejene vsebine, po kateri bi se dalo najti za nazaj kaj koristnega. Facebook piha na dušo samovsečnosti in hitrega sledenja dogajanja, tračarije predvsem. Selfiji, kritikantstvo ipd.
    Pa tudi tam prihaja do težav v skupinah, kjer admini težko držijo red. Tako da pri opuščenen redu zavlada kaos in tisti, ki jim to ne odgovarja take skupnosti zapustijo.
    Tako da je povsem pravilna ugotovitev, da je vse odvisno od nas samih.
    Je pa pohvalno, da nekaj starih mačkov vztraja, kljub temu, da jih nekateri vztrajno osirajo. Mislim, da se v tem stavku prepoznajo oboji!

  9. #9

    Privzeto

    Saj obiskovalcev foruma je najbrž veliko, je pa res, da se ne odločimo kaj napisat. Jaz forum redno berem, napišem pa redko kaj, oz. nič. Nimam ne vem kakšnega lovskega znanja, zamima me pa tudi bolj malo, da bi kaj vprašal, oz. poiščem ustrezno temo, če že.
    Je pa dejstvo, da so zaradi FB-ja forumi manj obiskani. Kaj pa "pametni telefoni"? Mar tudi ti niso razlog za manjšo aktivnost na forumih? Deset let nazaj jih praktično še ni bilo, zato so se ljudje več posluževali računalnikov. Sčasoma jim je hardver zastarel, največkrat tudi softver, računalnik jim je postal dolgočasen, kar je seveda res, če nimaš z njim kakega konkretnega dela. Meni se zdi, da je za neko resno ali malo manj resno delo (forum) namizni računalnik še vedno najboljša izbira. Govorim iz lastnih izkušenj,urejanje spletne strani, stran na FB-ju, tajništvo v LD in še kup drugih zadev.
    Za neko površno branje foruma in prčkanje po FB-ju in podobnem pa je telefon kar pripravna zadeva. Komu pa se še ljubi poglobljeno prebrat kakšno objavo, kaj šele odreagirat nanjo. Taki bomo postali, take nas hočejo,instant družbo?
    deerhunter, tudi na forumih ljudje nismo anonimni, imamo imena in priimke, ki so izsledljivi. O kakšni kulturi dialoga na FB-ju pa ti govoriš? Take primitivne svinjarije, ki se zadnje čase piše tam...

  10. #10

    Privzeto

    Govoril sem o lovskih skupnostih na FB, ki so zelo regulirane, članstvo vstopa v skupnost na podlagi vabila in je na nek način "varnostno preverjeno" v hecu rečeno In pa vsak se predstavlja z imenom in priimkom in to v veliki meri prispeva k bolj umirjenemu "ambientu"...
    Vse to kar naštevate je tudi delček mozaika, ampak druga plat je ta, da je v tujini polno lovskih forumov pa noben ne sameva pač pa so še kako aktivni.

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •