Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Šibreni naboji?

  1. #1

    Privzeto Šibreni naboji?

    Pozdravljeni!

    V lasti imam baikal šrotarico cal 16-16/70. Zelo zadovoljen z puško in samim kalibrom, malo manj pa z izbiro streliva Mogoče je za odtenek več izbire nabojev 16/67,5 in me zanima ali je priporočljivo in varno streljati naboje dolžine 67,5mm v 70mm dolgem ležišču? Imate kaj izkušenj s tem? Ker sem v knjigi Lovčevo orožje prebral da je tak način tudi sprejemljiv. Je to res?

    Hvala za pametne in resne odgovore, sem mlad in zagnan lovec, potrebujem nasvete izkušenejših kolegov

    Lep pozdrav Tomaž

  2. #2

    Privzeto

    Brez problema jih lahko streljaš.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Krajše naboje kot je dolgo ležišče lahko normalno streljaš, daljših pa ne.
    En nasvet, če boš lisice čakal s to flinto - streljaj do 30m, nikoli od spredaj ali od zadaj, vedno od jo streljaj strani. Ponavadi v slabi vidljivosti težko vidiš šino, merek pa je dokaj dobro viden, zelo pogosto se naredi da pogledaš v muho malo višje navzdol, v tem primeru moraš lisico le "nabasat" na muho, drugače bo šlo čez njo.
    Sicer pa niti nisem najbolj pravi maček za dajat nasvete, ker sem bolj "kuglaš"

  4. #4

    Privzeto

    Okej pol pa nebo problema za pokat, hvala za odgovore

    Evo sneg je tukaj, luna bo tudi, lisice so, gasa ponoč v sneg...ni lepše jage

    Pa dober pogled in ravnih cevi vsem

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat kurjevc je objavil: Pokaži objave
    V lasti imam baikal šrotarico cal 16-16/70. Zelo zadovoljen z puško in samim kalibrom, malo manj pa z izbiro streliva Mogoče je za odtenek več izbire nabojev 16/67,5
    Kakšne naboje pa imaš v mislih, da so ti tako všeč in misliš da jih v 16/70 ni? Za 16/70 je kar solidna izbira kvalitetnih nabojev.

  6. #6

    Privzeto

    In kateri so ti naboji?

  7. #7

    Privzeto

    prve firme, ki mi padejo na pamet: Fiocchi, Elektroplastika, Rotweill, Federal, S&B, B&P, Cheddite. nekaj je. kdor ne najde med temi znamkami, najboljše da polni sam iz prestiža.
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Uporabljam Rotwell, Elektroplastiko, Fiocchi in Chedite, še prej S&B. V veliki večini za lisice, premera šiber 4 oz. 3.9 mm, sem ter tja tudi kaj drobnejšega. Po učinku med njimi ni bistvenih razlik, je pa Rotwell vsaj dvakrat dražji od ostalih. Največ sem streljal Elektroplastiko, z njo sem zapored dobil tudi več kot 20 lisic, na razdaljah tudi do 50 m. Po mojih izkušnjah so vse to odlični naboji.
    Seveda mora biti predvsem puška natančna in kvalitetna, da lahko sodiš o nabojih. Če tega ni, je lahko vsak patron zanič.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •