Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 26

Tema: Peticija kot protest proti nakazanim spremembam evropske omejitve glede orožja

  1. #1

    Privzeto Peticija kot protest proti nakazanim spremembam evropske omejitve glede orožja

    Spoštovani,

    tudi sami se aktivno pridružujemo protestu proti nakazanim spremembam evropske zakonodaje glede prodaje orožja, saj smatramo, da je ukrep totalno nepremišljen in tudi nevaren za varnost državljanov EU in hkrati povzroča veliko gospodarsko škodo. Na naši Facebook strani ( https://www.facebook.com/proarmis/ ) imate prav tako povezavo, na kateri dostopate do podpisa peticije proti spremembi te zakonodaje. Žal smo v tem zosu vsi, ki se z orožjem ukvarjamo amatersko ali profesionalno, zato oklevanja ni. Če kdaj, je čas za akcijo sedaj, če ne se bomo po glavi tolkli takrat, ko bo že prepozno. Pozivam pa Vas tudi, da pozovete naše evropske poslance k razumu in da se upošteva glas tistih, katere predstavljajo v EU:


    franc.bogovic@europarl.europa.eu
    tanja.fajon@europarl.europa.eu
    alojz.peterle@europarl.europa.eu
    igor.soltes@europarl.europa.eu
    patricija.sulin@europarl.europa.eu
    romana.tomc@europarl.europa.eu
    ivo.vajgl@europarl.europa.eu
    milan.zver@ep.europa.eu
    milan.zver-office@ep.europa.eu

    Ne bodimo ovce, ukrepajmo sedaj !!!
    Last edited by Proarmis; 20. November 2015 at 10:19.
    Tomaž Žnidarko
    Proarmis d.o.o.
    00386-51 456 303
    tomaz@proarmis.si ali info@proarmis.si
    http://www.proarmis.si/

  2. #2

    Privzeto

    Proarmis, ali si voljan sestaviti krajši poziv evroposlancem, ki bi jim ga nato družno in masovno poslali na njihove maile?
    Nekaj v smislu pomembnosti legalnega posedovanja in uporabe orožja v lovske in športne namene, nekaj o številu uporabnikov kot volilcev in škodljivih posledicah tako za šport kot uravnavanje populacij divjadi kot preprečevanju škod v kmetijstvu.
    Ali kakšen tak zapis že obstaja pri drugih aktivistih?
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  3. #3

    Privzeto

    Spoštovani,

    dobil sem dopis od enega naših članov SD Proarmis. Ga citiram:

    "Spoštovani,


    EU komisija je v EU parlament poslala Predlog spremembe Direktive 91/477/EEC s katerim prepoveduje legalno kupljeno polavtomatsko orožje (»Stricter rules to ban certain semi-automatic firearms, which move from Category B to Category A and will not, under any circumstances, be allowed to be held by private persons, even if they have been permanently deactivated«).

    Povod teh sprememb so teroristični napadi, za katere je jasno, da so izvedeni z ILEGALNO pridobljenim AVTOMATSKIM orožjem. Gre za vojaško orožje, ki je za posameznike že sedaj prepovedano. Za pridobitev LEGALNO kupljenega civilnega orožja je potrebno izpolniti dokaj zahtevne pogoje; imetniki orožnih listin ne smejo imeti zadržkov zoper javni red in mir, opraviti morajo obvezen zdravniški in psihološki test, vsa orožja so jasno evidentirana in morajo biti ustrezno varovana ter hranjena.

    Sedaj pa želi EU komisija zaradi zločinov z ILEGALNO pridobljenim AVTOMATSKIM orožjem poštenim državljanom odvzeti LEGALNO kupljeno civilno polavtomatsko orožje? To potencialnih teroristov ne bo ustavilo, saj že sedaj niso bili podvrženi tem pravnim postopkom, svoje orožje dobijo na črnem trgu, ki pa se ga ta Direktiva sploh ne dotika. Še več, kaznuje tiste državljane, ki redno plačujejo davke, nimajo zadržkov zoper javni red in mir in s svojim denarjem legalno kupijo civilno orožje. Ravno tako si ne predstavljam stroškov povezanih s tem ukrepom; sprememba Direktive naj bi delovala retroaktivno, kar pomeni, da bodo oškodovanci morali dobiti neko nadomestilo za odvzeto lastnino.

    Kot eden izmed 41.000 registriranih imetnikov orožnih listin v Sloveniji, sprašujem, ali boste razumno glasovali PROTI tej nesmiselni spremembi Direktive 91/477/EEC in s tem dali jasen signal Komisiji, da slabo pripravljenih in nepremišljenih predlogov ne mislite sprejeti?

    Hvala za vaš odgovor."

    Ta citat lahko služi kot osnova. Predlagam pa, da vsak posamezno pošlje tak ali podoben email, saj samo masovni pritisk na naše evropske poslance lahko prinese nek rezultat.
    Tomaž Žnidarko
    Proarmis d.o.o.
    00386-51 456 303
    tomaz@proarmis.si ali info@proarmis.si
    http://www.proarmis.si/

  4. #4

    Privzeto

    Tomaž, hvala. Dopis je po mojem odličen.
    Prosim še, da potrdiš, da se avtor zapisa strinja, da ga uporabimo za pošiljanje na naslove EU poslancev, seveda opcijsko še s kakšnimi dodatki, nato lahko začnemo to masovno pošiljati.

    LP
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  5. #5

    Privzeto

    Kaj menite na tak dodatek zgornjemu zapisu?


    22000 lovcev - volivcev, od katerih je lepo število tudi lovcev športnih strelcev z zanimanjem pričakuje vaš glas proti neutemeljenim restriktivnim spremembam orožne zakonodaje.
    Lovsko športna dejavnost je pomembna za izurjenost lovcev pri pravičnih čim manj bolečih regulacijah populacij divjadi, kar je v velikem interesu tudi kmetijski dejavnosti v naši domovini. Še sploh sedaj v času invazij divjega prašiča in nekatere druge divjadi, ki populacijsko eksplozijo ogroža tako pridelke kot tudi zdravje živine in ljudi s širjenjem bolezni med njimi tudi zoonoz (prašičja kuga, steklina, ipd.)
    Lovci smo v letu 1991 tudi sestavljali pomemben del oboroženih sil v rezervnih sestavih, ki smo s svojo izurjenostjo in orožjem varovali takratno odločitev za osamosvojitev in tvorbo naše nove države. Upamo, da se take potrebe ne bodo ponovile, vendar je potrebno biti pripravljen tudi na to.

    Na vas, naše zastopnike v Evropskem parlamentu naslavljamo prošnjo, da vaš glas prepreči zaostritev zakonodaje, ki podpira našo lovsko in športno dejavnost.
    Naj bo vaš glas PROTI zaostrovanju orožne zakonodaje in naj bo ZA takrat, ko bodo predlagani zakoni selektivno preprečevali zlorabo in kriminalna dejanja ILEGALNIH uporabnikov orožja.

    Z zaupanjem v vašo odločitev Vam s svojimi lovskimi tovariši pošiljam lep pozdrav iz domovine.
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  6. #6

    Privzeto

    Dobro napisano, vendar se mi poraja dvom, da bo prislo do kaksnega ucinka.

  7. #7

    Privzeto

    Citat lisičnik je objavil: Pokaži objave
    Dobro napisano, vendar se mi poraja dvom, da bo prislo do kaksnega ucinka.
    Lisičnik, prav zato pa se je potrebno potruditi in odddati svoj glas na pravo mesto.

    Za korajžo še ostalim:

    Click image for larger version. 

Name:	EUPoslancem.jpg 
Views:	201 
Size:	297.9 KB 
ID:	15734
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  8. #8

    Privzeto

    Ta objava na strelskem forumu prikazuje tudi kaj se bo/bi zgodilo s tistim polavtomatskim orožjem, ki ga imajo v lasti lovci. Veliko jih je šlo v nabavo tega orožja za uporabo pri lovu na divje prašiče. Kaj boste potem s tem?!
    In ne pozabite, praktično vse vaše pištole so tudi polavtomatsko orožje! Od sprejetja take zakonodaje naprej boste samo še "riglali in lomili", pa četudi na vas direktno leti merjasec!

    Alien:
    Tudi jaz sem jim poslal naslednje:

    Spoštovana Poslanka/Poslanec,

    na vas se obračam kot eden izmed mnogih športnih strelcev v Sloveniji, ki bi jih morebitno sprejetje spremembe EU direktive Â?Stricter rules to ban certain semi-automatic firearms, which move from Category B to Category A and will not, under any circumstances, be allowed to be held by private persons, even if they have been permanently deactivatedÂ? (http://europa.eu/rapid/press-release_MEM...111_en.htm) direktno prikrajšalo udejstvovanja v strelskih športnih panogah.

    Omenjena direktiva želi posemeznikom prepovedati pridobitev večine polavtomatskega orožja, ki so ga sedaj z ustreznimi dovoljenji (in razlogi) nabavili in posedovali. Pridobitev takšne vrste orožja, je pri nas, že sedaj povezana s strogimi preverbami, saj morajo imetniki orožnih listin izpolniti obilico pogojev:

    - ne smejo imeti zadržkov zoper javni red in mir
    - opraviti morajo obvezen zdravniški in psihološki test
    - orožje mora biti evidentirano
    - orožje mora biti ustrezno hranjeno

    Pri tem bi rad povdaril, da se praktično nikoli še ni zgodilo, da bi takšno orožje pristalo v rokah nepridipravov in teroristov. Predlagati birokratski ukrep, ki nas upravičene državljane prikrajša za hobi, prenekaterega trgovca praktično uniči, da ne govorim o evropskih proizvajalcih in streliščih samih, je neumnost. Teroristi ne berejo uradnih listov, ne pridobivajo orožja po legalni poti in jih takšen ukrep v ničemer ne prizadene. Pravzaprav jim dela uslugo, saj so lahko 100% prepričani, da je civilno prebivalstvo â??razoroženoâ?. Medtem pa tudi rezervisti v Sloveniji, ki so bili vešči streljanja z polavtomatskim orožjem (na svoje stroške, z svojim orožjem), ki bi naj bilo po tej direktivi prepovedano (večina dolgocevnega), ne bodo več vešči le-tega in v morebitni situaciji mobilizacije lahko samo ugibate o njihovi usposobljenosti za osnovno rokovanje z orožjem (saj se v vojski streljanje za rezerviste praktično ne prakticira več oz. minimalno zaradi krčenja državnih stroškov).

    Prav tako si ne želim predstavljati stroškovni vidik takšnega ukrepa. Kdo bo posameznikom povrnil stroške nakupa legalno pridobljenega orožja, katerega cena je lahko tudi nekaj tisoč EUR? Sicer je res za zakon naj ne bi veljal za nazaj, vendar se z ustreznimi metodami lahko doseže tudi to. Ta vidik sploh ni omenjen. Bo stroške prevzemala država in uničevala nekaj milijonov EUR vredno legalno pridobljeno orožje?!

    Omenjena direktiva ima tudi nekaj pozitivnih ukrepov (kot je poenotenje standardov za onesposobljeno - deko orožje ipd.), vendar se že na prvi pogled vidi, da je napisana v naglici, nepremišljena in popolnoma neusklajena z institucijami in organizacijami, ki se jih dejansko dotika (strelska društva/zveze, prodajalci orožja, proizvajalci orožjaâ??).

    Apeliram na vas, da glasujete proti sprejetju takšne nepremišljene spremembe direktive 91/477/EEC.
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  9. #9

    Privzeto

    Zdravo Marijan,

    potrjujem, da se pisec strinja, saj mi je v emailu ekstra navedel, da lahko uporabimo njegov citat ali pa povemo s svojimi besedami in pošljemo našim EU poslancem.

    G. lisičnik, večja bo reakcija na te neumne predloge, manj bo možnosti, da jih bodo še sploh dalje forsirali. Že pred meseci sem dobil v izpolnjevanje eno anketo iz EU, v kateri se je nakazovalo, da se nekaj pripravlja. Tem institucijam se lahko upreš samo, da jim poveš, da so oni v službi nas in ne obratno. Samo ta jezik razumejo (beri, izguba poslanskega sedeža na naslednjih EU volitvah ...).
    Tomaž Žnidarko
    Proarmis d.o.o.
    00386-51 456 303
    tomaz@proarmis.si ali info@proarmis.si
    http://www.proarmis.si/

  10. #10

    Privzeto Odgovor iz EU

    Verjetno bomo dobivali odgovore podobnemu temu, ki sem ga dobil iz pisarne poslanke Fajon-ove.
    Kljub temu je potrebno zadevo spremljati in opazovati glasovanja naših zastopnikov.
    Zanimivo bi bilo tudi zvedeti ali LZS tudi kaj dela na tem področju.

    Citiram odgovor:

    Spoštovani,

    Evropska komisija je v sredo, 18. novembra 2015 sprejela predlog direktive, ki naj bi prinesel spremembe v sedaj veljavni orožarski zakonodaji.
    Radi bi poudarili, da gre v tem trenutku le za predlog. Da bi predlog stopil v veljavo, ga morata potrditi Evropski parlament in Svet, kar torej pomeni nadaljnje (lahko zelo dolgotrajne) postopke. Na tej točki torej ni mogoče govoriti o končni vsebini predloga direktive, še posebej glede na dejstvo, da se problem, ki ga izpostavljate športni strelci, pojavlja tudi v drugih državah članicah.

    Postopek zakonodajnega akta bomo seveda spremljali, je pa tudi javno dostopen na spletnih straneh Evropskega parlamenta.

    S pozdravi,

    Pisarna Tanje Fajon
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •