Stran 8 od 45 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #71
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    V Lovex tabelah so podatki samo za 196 in 220gr kroglo, zato je težko določit, kaj je zgornja meja za 160gr monolitko (iz 90% bakra in 10% cinka) in kdaj jo presežeš. Po vsakem strelu si pozorno ogledam netilko, če je kaj sploščena oz. če se je grabenček med netilko in tulcem kaj stanjšal po strelu.
    Da ima Fox krogla manj trenja od vsega, kar sem dosedaj testiral (celo manj od LOS-a), sem ugotovil že v kalibrih 308 win in 30-06. In mislim, da sem dobro zadel območje polnitve, v katerem sem testiral to kroglo v 8x57IS.
    Primerno dolžino naboja sem ugotovil tako, da sem naredil 5 bolj dolgih nabojev brez netilke in smodnika, vratove tulca in kroglo pa malo podmazal, da je šla krogla brez težav globlje v tulec, ko je ob polnjenju v ležišče zadela v začetek navojev oz. ni nanje nasedla. Dolžino, ki sem jo dobil, sem potem zmanjšal za 0,5mm.
    Kakšen je pok, pa ne vem povedat, ker na strelišču vedno uporabljam glušnike.
    Naslon: spredaj en velik žakelj mivke, da je cel kopišček mehko in stabilno nalegal, zadaj kopito podprto z dlanjo. Edino srčni utrip je malo "nagajal", križ je skakal pri 12x povečavi cca 1cm gor/dol po tarči.
    Last edited by Robert91922; 25. March 2016 at 21:07.

  2. #72

    Privzeto

    Dobro si tole naštudiral. Je logično.
    Ni pa za vse. Sedaj si povedal, da ima tvoja krogla najmanjši upor (kar drži). Težava nastane, če kdo vzame tvojo polnitev za enako težko svinčenko. Ali pa druge (federal npr) netilke. Ali pa tvoj naboj potiska v puško, ki ima brazde bliže. Ne vem kakšno puško imaš. Vem pa, da moji naboji ki lepo pašejo v mojo in sinovo puško v nekatero drugo ne gredo tako gladko. To sem omenil le zato, da se nebi kdo čudil, če bi do potankosti sledil tvojim ugotovitvam (vzel pa drugo kroglo ali netilko).
    Pa še nekaj me teži. Hitrost tvoje krogle je za moje pojme pri tej polnitvi majhna. Jaz imam v 7x65R in 130 grain LOSom pri 48 grain N540 kar 940m/s. Zato bom v prvi priliki preveril še par tehtnic. Sumim namreč, da so razlike.
    Je pa dobrodošla takšna debata.
    Last edited by alojz1; 25. March 2016 at 21:29.

  3. #73
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Za direkt kopirat so primerni kuharski recepti, tile za polnjenje streliva pa nikakor ne.
    Saj kdor ima izpit iz polnjenja naj bi (naj bi) to vedel.
    Moj recept za mojo puško s to kroglo in s tem smodnikom je 100% zagotovo dober le zame. Za druge je pa lahko nevaren ali pa neuporaben
    Last edited by Robert91922; 25. March 2016 at 21:37.

  4. #74

    Privzeto

    To je res. Ampak poglej koliko je vprašanj za "recept".
    Jaz sem pred kratkim tudi nekomu napisal, ko je spraševal. Potem pa vidi dobro grupo z močnejšo ponitvijo. Seveda bo takoj probal. Tisti izpit je pa bolj tako. Vsak ga naredi. Samo plačati mora. Pravo znanje, da pa praksa. Kdor pa zna pa ne bo spraševal.
    Polnitev, ki sem jo jaz navedel je manjša. Iz edinega razloga. Zadetki so skoraj isti kot z veliko kupljenimi naboji in ni treba daljnogleda koregirati. Čeprav se da tudi z zelo blago polnitvijo dosegati najboljše grupe. Zato je pomembno katero kroglo uporabljamo in na kakšne razdalje lovimo. Temu prilagodimo polnitve.
    Last edited by alojz1; 25. March 2016 at 22:40.

  5. #75
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    To je res. Ampak poglej koliko je vprašanj za "recept".
    Jaz sem pred kratkim tudi nekomu napisal, ko je spraševal. Potem pa vidi dobro grupo z močnejšo polnitvijo. Seveda bo takoj probal. Tisti izpit je pa bolj tako. Vsak ga naredi. Samo plačati mora. Pravo znanje, da pa praksa. Kdor pa zna pa ne bo spraševal.
    Polnitev, ki sem jo jaz navedel je manjša. Iz edinega razloga. Zadetki so skoraj isti kot z veliko kupljenimi naboji in ni treba daljnogleda koregirati. Čeprav se da tudi z zelo blago polnitvijo dosegati najboljše grupe. Zato je pomembno katero kroglo uporabljamo in na kakšne razdalje lovimo. Temu prilagodimo polnitve.
    Ti si svetoval 50gr polnitev s smodnikom Vihtavuori N140. Jaz pa sem objavil polnitev s 53gr smodnika Lovex S062. Glede na moje izkušnje je S062 občutno počasnejši od N140, tako da bo tudi tvoj recept kar v redu. Imam sicer tudi N140 na lagerju, ampak S062 lepše zapolni tulec v tem primeru, kar pomaga k bolj enakomernemu izgorevanju oz. hitrostim.

  6. #76

    Privzeto

    Res bolje zapolni. Zato so hitrosti bolj izenačene. Pri 308, kjer je tulec poln je toleranca hitrosti najmanjša. Čeprav v literaturi primerjajo tvoj smodnik z N130 sem tudi sam ugotovil, da je počasnejši. Jaz sem uporabljal DO73,6.
    Prav lepo je videti, da se polnjenje vse bolj uveljavlja tudi med lovci.
    Last edited by alojz1; 27. March 2016 at 09:06.

  7. #77

    Privzeto Test FOX 8x57IS

    Evo tudi jaz sem uspel testirati polnitve za 8x57IS.

    Delal sem po receptu alojz1 (hvala za vse info) vendar z razliko da sem dodajal polnitve po 1% gor. Malo sem razbiral s tabel in tudi s pogovorom prijateljem, ki ima dobre izkušnje spolnenjem, videl da je nekje 51gr še dovolj varna meja.

    Prvi vtis je odličen. Točnost krogle je odlična glede na to, da sem Testiral s Crveno Zastasvo + Zeiss Duralyt 3-12x50, ki ima že kar načeto cev. Pred tem cev temeljito očiščena z robla solo in nato 2 poizkisna strela v ločeno tarčo z nabojem s fox kroglo. Streljano je bilo na 100m, iz domače izdelane naprave za nastrelitev puške s katero sem zelo zadovoljen
    Sedaj pa samo še čakam na prve vtise na divjadi.
    Testiral bom tudi polnitve v .308. Ko opravim tudi to delim z vami.

    Spodaj s slike lahko razberete rezultate polnitev

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_3961.jpg 
Views:	21 
Size:	91.0 KB 
ID:	16004

    Še slika naprave(?postelje?) za nastrelitev

    Click image for larger version. 

Name:	FullSizeRender.jpg 
Views:	27 
Size:	340.1 KB 
ID:	16003
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice IMG_3961.jpg‎  

  8. #78

    Privzeto

    Škoda toliko nabojev za strele iz stojala. Pa tako mala razlika v polnjenju. Če greš danes streljat zna bit kakšna druga polnitev najboljša.
    Jaz ne spreminjam za manj kot 1 grain. Pa še ta se po višini skoraj ne pozna. Zato drugič, če lepiš tarčo še višino označi. Da vidimo razliko.
    Last edited by alojz1; 29. March 2016 at 09:40.

  9. #79

    Privzeto

    Ja vrejamem da je škoda. Sem malo več napolnil ker sem še začetnik v polnenju. Vaja dela mojstra pravijo
    Grupe so imele približno enak padec. Morda cca. 1cm odstopanja ena od druge. Bile so cca. 18cm pod centrom. Naslednjič prilepim tudi cele tarče.

  10. #80

    Privzeto

    Citat lovecdavid je objavil: Pokaži objave
    Vaja dela mojstra pravijo
    Zato pa pusti stojalo. Bo še trening zraven, če že pokaš. Naslon spredaj in obvezno tudi zadaj (zajčja ušesa). Pa mislim, da grupe ne bodo slabše. Če le nisi preveč vojaških nabojev v preteklosti skozi cev spustil in neustrezno čistil.
    Pomembno vprašanje. Ali je puška nastreljena v center z drugim strelivom?

Stran 8 od 45 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •