Stran 43 od 45 PrvaPrva ... 3339404142434445 ZadnjiZadnji
Rezultati 421 do 430 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #421

    Privzeto Fox krogle

    Ali so barnesove krogle TTSX primerljive z foxovimi? Delovaje le-teh na divjad je morda drugačno?

  2. #422
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    V bistvu je enko. TTSX imam v 7×65R še iz časa, ko foxa še ni bilo. Sicer bi uporabljal slednjega, ki je cenejši in iz tombaka. TTSX je iz bakra, zato mehkejši in najbrž na cevi pušča več oblog. Sicer pa zelo natančen. Učinek na divjadi je enak. Obe žival prestrelita in sta dokaj neobčutljiva za ovire. Ko sem preizkušal fox v 7×64, sem tarčo postavil pred 30 cm debelo češnjo in je šlo vse skozi.

  3. #423

    Privzeto

    Imam R8 in dve menjalni cevi, original v 308 win, dodatna pa v 6.5×55. V obeh kalibrih imam izkušnje s fox kroglami. V 308 win sem uporabljal 150 gr, odlična krogla. Priporočam bolj kot 130 gr verzijo ker bo manj razbijala. Fox je relativno mehka krogla, ki se hitro odpira in ni primerljiva z Barnes TTSX, ki so bistveno trše. Barnes je ameriška krogla, prilagojena za njihovo divjad, ki je večinoma bistveno večja kot naša. Fox pa je naša krogla, ki je dobro prilagojena tudi za delovanje na npr srnjadi. Kljub temu da se hitro odpira in dobro podira manjšo divjad, pa dobro deluje tudi na večji divjadi.
    V 6.5×55 priporočam 8 g kroglo, ker je odsun še vedno lahek, imaš pa pokrit ves odstrel srnjadi, prašičev in jelenjadi. Tako zakonsko, kot v praksi, saj je 8 g 6.5 mm fox dolga, ozka in kompaktna krogla, ki dobro prebija in močno udari.
    Tudi 6.5 g krogla ni slaba ima pa več hitrosti kar pomeni nekaj manj padca krogle na daleč, vendar več poškodb na divjačini. In pa za kaj velikega je tako zakonsko kot v praksi malce premalo.
    So pa krogle fox v večini kalibrov nadpovprečno natančne. Še posebej v 6.5×55 je vseeno ali je 6.5 g ali 8 g, ali je tovarniški ali polnjeni patron, vse je zelo precizno.
    Skratka tako za 308 win kot za 6.5×55 so fox krogle zelo dobra izbira ter zelo primerne za naš način lova in našo divjad.

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Ali ima morda kdo izkušnje z polnjeno municijo za kaliber 6.6x55 z kroglo fox. Na voljo so krogle 6.5gr, 8.0gr in 9.0gr. S katero bi dosegel največjo točnost in kako bi krogla delovala na divjad - srnjad, divji prašič, jelenjad ?
    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Ali so barnesove krogle TTSX primerljive z foxovimi? Delovaje le-teh na divjad je morda drugačno?

  4. #424

    Privzeto Fox krogle

    Deerhunter hvala ti. Za karabin 308 bom naročil Fox krogle 150gr, tebe pa prosim če utegneš, da mi zaupaš še kako si jih in s čim si jih napolnil. Imam ČZ 557.

  5. #425

    Privzeto

    Poskusi s Vihtavuori N140 nekje od 43- 45 graina, dolžina naboja 0,5mm od prehodnega konusa... tam nekje se je večini polovilo v precizno kombinacijo...med poskusi preverjaj kako je z znaki visokih pritiskov...

    lp

  6. #426

    Privzeto

    Pozdravljeni.Ali mogoče kdo uporablja fox krogle v kalibru 243win(tovarniški naboj)
    in kako se obnesejo na srnjadi?

  7. #427
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Imam fox v 223. Napolnil sem ga na maksimum, začetna hitrost preko 1000. Prejšnji teden je sin s tem uplenil srnjega mladiča na 115 m, zadetek je bil spredaj pred plečetom. Pričakoval sem podplutbe, pa jih ni bilo. Nič!

  8. #428

    Privzeto

    Pred kratkim sem nabavil strelivo fox v kalibru 243win.Z delovanjem krogle sem zelo zadovoljen,preciznost je tudi ok,moti pa me ker strelivo neizmerno maže cev. Po par strelih je cev neverjetno črna in sajasta. Ali je za to kriv smodnik ali kaj? Kje sploh ta naboj polnijo, tulci so ppu. Imam fox strelivo v kalibru 308win,s tulci S&B(začetne serije tovarniških polnitev) pa je cev po strelu dolaj čista,tle se pa kar namučim da dobim čisti čepek iz cevi

  9. #429

    Privzeto 223

    Zanima me če ima kdo izkušnje z tovarniško polnitvijo v kalibru 223. Imam namen zamenjati strelivo pa me zanima kakšne so izkušnje predvsem pri srnjadi.

  10. #430
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Citat SKOVIK je objavil: Pokaži objave
    Pred kratkim sem nabavil strelivo fox v kalibru 243win.Z delovanjem krogle sem zelo zadovoljen,preciznost je tudi ok,moti pa me ker strelivo neizmerno maže cev. Po par strelih je cev neverjetno črna in sajasta. Ali je za to kriv smodnik ali kaj? Kje sploh ta naboj polnijo, tulci so ppu. Imam fox strelivo v kalibru 308win,s tulci S&B(začetne serije tovarniških polnitev) pa je cev po strelu dolaj čista,tle se pa kar namučim da dobim čisti čepek iz cevi
    Meni tovarniška polnitev 308 Win popolnoma nič pretirano ne maže cevi. Manj kot Barnes , ki sem ga uporabljal pred tem. Polnijo pa nekje na Hrvaškem.

Stran 43 od 45 PrvaPrva ... 3339404142434445 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •