Stran 39 od 45 PrvaPrva ... 29353637383940414243 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 381 do 390 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #381

    Privzeto

    No pa dajmo še malo olja na ogenj.
    Krogla 700 grain ali pa 80 je le razlika v velikosti. Pri enaki hitrosti je v prvem primeru udarec zraka močnejši. Zračni val pri skoraj 3x nadzvočni hitrosti je pa tudi drugačen od npr vojaškega letala ki prebije zvočni zid (le pri 340m/s). Vemo, da takrat pokajo šipe pa ne leti tik ob njih. Tisti stolp iz kart tudi mene bega. Ampak bi drugače izgledalo, če bi ustrelil npr mimo žarnice. Dvomim, da bi ostala cela.

  2. #382

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ampak bi drugače izgledalo, če bi ustrelil npr mimo žarnice. Dvomim, da bi ostala cela.
    Teorijo smo obdelali zdaj v vseh smereh. Sedaj pa bo treba poskuse delati. Kdo ima možnost .50bmg mimo kakšne take "mehke" tarče ustreliti?

  3. #383

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    No pa dajmo še malo olja na ogenj.
    Krogla 700 grain ali pa 80 je le razlika v velikosti. Pri enaki hitrosti je v prvem primeru udarec zraka močnejši. Zračni val pri skoraj 3x nadzvočni hitrosti je pa tudi drugačen od npr vojaškega letala ki prebije zvočni zid (le pri 340m/s). Vemo, da takrat pokajo šipe pa ne leti tik ob njih. Tisti stolp iz kart tudi mene bega. Ampak bi drugače izgledalo, če bi ustrelil npr mimo žarnice. Dvomim, da bi ostala cela.
    Jap, šipe popokajo, ampak ljudje pa nimajo nobenih težav. Ok seveda če boš to dostikrat poslušal verjetno ne bo dobro za tvoj sluh. Sej vojska je kolikor se spomnim neki razmišljala in celo razvijla zvočni top, ki bi imel ubijalno moč.

    Zakaj bi pa streljal mimo žarnice? Žarnica je iz stekla, to ne bo dalo uporabnih informacij. Dajte reskirat eno melono in pokajte mimo nje.

    Pri tem strelu je res šlo za enkraten splet naključij, v 99% posnetek nebi bil za javnost, ker bi glavo res odneslo.

  4. #384
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Letalo prebije zvočni zid, ko preseže hitrost 340m/s. To pa je lahko kadarkoli in kjerkoli.
    Krogla ima večjo hitrost in zvočni zid prebije že na ustju cevi.

  5. #385
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    66

    Privzeto

    Kaj pa, če bi novo temo odprli .50 BMG ? Drugače se pa strinjam z Jagermaistram, sem že kar nekaj streliva postrelu z omenjenim kalibrom pa ni nič pokalo ali trgalo okoli njega razen, če si zadel potem je pa hudič. Mal poglejte na youtube .50 BMG in balistični gel pa vam bo vse jasno s tem da gel blok vaga med 10 in 12 kg.

    Pa lepe praznike in ravne cevi v 2018.

  6. #386

    Privzeto Tovarniško strelivo FOX

    Takole pa dela tovarniško strelivo FOX kalibra 7x57R v drillingu.
    Zelo prijetno presenečenje, kar se natančnosti tiče. Dva strela z naslona na 100m, 5 minut pavze. Mreža je colska. Lastno polnjenje ne bo potrebno.
    Pa še pravilni podatki o hitrostih V0 so na škatli; piše 820m/s, izmeril sem pa 821m/s.

    Click image for larger version. 

Name:	FOX 7x57R driling.jpg 
Views:	21 
Size:	96.0 KB 
ID:	16930

  7. #387

    Privzeto Tovarniško s. FOX308150

    Škoda, res sem se nadejal dobrih rezultatov s FOX-ico 150, v kalibru 308, ampak če ne gre nima smisla vztrajati. Tovarniško strelivo seje prevelike grupe, očitno ji ne paše 50cm varmint cev. Preizkus izvajal na 100m, z dobrim naslonom in 15x povečavo.

    Sem malce razočaran, ker sem resno računal z Made in Slovenija, cenejša svinčenka dela zadovoljivo 1,5cm grupo.

  8. #388

    Privzeto

    Katera puška z 50 cm varmint cevjo pa je? Izbor je zelo omejen. Tistih par, ki jih poznam se pa zelo ujamejo z Fox 130.
    Last edited by alojz1; 4. February 2018 at 17:43.

  9. #389

    Privzeto

    Pardon, mislil sem 51cm cev, TIKKA CTR, ni mi čisto jasno, poizkusim še z lažjo in težjo izpeljanko krogle v istem kalibru.

  10. #390

    Privzeto

    Samo lažjo. Puška je super.
    Last edited by alojz1; 5. February 2018 at 14:24.

Stran 39 od 45 PrvaPrva ... 29353637383940414243 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •