Stran 32 od 45 PrvaPrva ... 2228293031323334353642 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 311 do 320 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #311

    Privzeto

    Za tiste, ki niso zaznali sarkazma v tvojem postu in so v dilemi.
    Smodnik v naboju ima določeno energijo. Ta se pretvori v toplotno in kinetično pri krogli.
    Pri večjem tornem koeficientu se več energije pretvori v toplotno (segrevanje cevi).
    Zdaj pa poizkusite sami. V določenem času ustrelite 10 krogel Barnes in npr 10 LOS. Pa cev "pošlatajte".
    Pa za razumevanje ni treba visoke znanosti.
    Ti si napisal: manjši upor, nižja hitrost krogle (da vemo o čem pišemo).
    Last edited by alojz1; 3. October 2017 at 11:36.

  2. #312

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Res ne morem iz svoje kože. Zato bom napisal moje mnenje.
    Tvoja Barnes in OK imata VEČJE trenje. Ne manjše.
    Baker ima sploh velik torni koeficient, OK pa nima toliko razbremenilnih kanalov kamor bi se material pri vrezovanju brazde umaknil.
    Se strninjam glede barnesovih krogel, ne pa glede OK in LOSa. Saj imata praktično enako telo in obročke ki so v kontaktu z cevjo in žlebovi. Poznam strelce ki so dosegli hitrosti 970 m/s z OK+ v 308.

  3. #313
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    66

    Privzeto

    Se opravičujem vsem tistim kateri smatrate, da sem vas poniževal. Bom pa poudaril še enkrat, da so bili to moji rezultati testiranj.

  4. #314

    Privzeto

    Barnes, nekaj razčistimo v izogib nesporazumov.
    Sploh ni potrebno opravičilo. Sploh pa ne za to kar si navedel. Osebno mislim, da je ta Forum namenjen debati. Vsak nekaj ve ali testira. Ampak drugačno mnenje naj bo tudi dopustno. Sicer pa je podkrepljeno z argumenti. Užaljenost je čisto odveč.
    Bokarca. Res se tudi z OK kroglami dosegajo velike hitrosti. Največ z tistimi lažjimi. Ampak poglej dobro telo OK in LOSa. Pri prvi se brazda utisne v neprimerno večjo površino kot pri drugi (višek materiala poveča diameter.. Druga pa ima obročke v katere se vtisne brazda. Višek materiala pa ostane vmes med obročki (podobno imajo topovske granate).

  5. #315
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Jaz sem pri enakih polnitvah s 130gr TTSX dobil okrog 50m/s manjše hitrosti kot s 130gr FOX kroglo. To pa je že razlika ki se kar dobro pozna pri efektu na divjadi, vsaj do sedaj tako opažam.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #316

    Privzeto SAKO 85M 6,5x55 test različnih polnitve za FOX, TTSX (Barnes) in GMX (Hornady) krogle

    S tovarišem sva se v začetniškem navdušenju pri reloadingu lotila testiranja najbolj ustreznih polnitev za popularne monolitne krogle. V smislu natančnosti je bial FOX krogla bistveno boljša, najboljše grupe pa sem dobil pri 44,0gr; zanimivo, to priporoča tudi proizvajalec na uradnih navodilih.

    Streljanja in meritve sem opravil na 2 različna dneva; v številka so v prvem stolpcu precej drugačni rezultati, ki si jih ne znam najbolj razložiti. Vremenske razmere so bile podobne; edino če je moj kronometer (Chrony) bolj "samosvoj" in odvisen od dneva.
    Last edited by ravnohrib; 3. October 2017 at 19:24. Vzrok: pomota v tabeli

  7. #317

    Privzeto Pa še tabela

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    S tovarišem sva se v začetniškem navdušenju pri reloadingu lotila testiranja najbolj ustreznih polnitev za popularne monolitne krogle. V smislu natančnosti je bial FOX krogla bistveno boljša, najboljše grupe pa sem dobil pri 44,0gr; zanimivo, to priporoča tudi proizvajalec na uradnih navodilih.

    Streljanja in meritve sem opravil na 2 različna dneva; v številka so v prvem stolpcu precej drugačni rezultati, ki si jih ne znam najbolj razložiti. Vremenske razmere so bile podobne; edino če je moj kronometer (Chrony) bolj "samosvoj" in odvisen od dneva.


    Click image for larger version. 

Name:	polnitve.jpg 
Views:	164 
Size:	83.3 KB 
ID:	16815

  8. #318

    Privzeto

    Meritve hitrosti krogel, če nimaš labradarja, so zelo približne. Od merilcev je še najboljši, za nek normalen denar, magnetospeed, vse ostalo je približek, ki niti dvakrat ne pokaže točno. Prav tako so ostali kronometri zelo občutljivi na vreme (sončno - oblačno), kar si verjetno tudi sam opazil (sonce - senčnik, oblačno - lahko meriš brez senčnika)

  9. #319

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Večkrat sem že napisal, da ima isto strelivo različne hitrosti v drugih puškah. Tudi pri isti dolžini cevi.
    Barnes, kdaj boš zamenjal nick . Fox bi ti bolj pasal.
    Tebi pa kr nick LOS paše, a ne ...

  10. #320

    Privzeto

    Jaz podpiram domače. Če je pa boljše in cenejše kot tuje pa sploh.
    LOS mi zadostuje. Letos sem uplenil 8 kosov srnjadi in prašiča. Vse krepko prek 100m. Polovico tega v glavo. 15 lisic pa z Lapua 110 grain. So najcenejše in prav tako dobre. Le eno sem zgrešil z prvim strelom pa je z drugim padla.

Stran 32 od 45 PrvaPrva ... 2228293031323334353642 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •