Stran 13 od 45 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #121

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pri tebi NIČ ne drži. Še to ne, da je debata zaključena saj si takoj spodaj nadaljeval.

    Tule si le priznal, da ta strah vsaj poznaš. Tisti, ki strelja v tvojem kalibru 130 grain krogle ga ne pozna in mu zaradi strahu ni treba trenirati. Le za boljšo grupo. Pa nimajo težav 15 cm/100m zadet.
    Pa kakšno monolitko je treba iz divjadi najprej dobit. Pri bočnem strelu jo jaz še nisem ker pri nas ni tako velike divjadi da nebi prebilo. Pa ne streljam najtežjih. Mogoče jo bo pri strelu od zadaj kdo našel.
    In zanimivo je, da me ti sploh ne razumeš. Benjo pa super.

    Oprosti Alojz, vrstni red ogovorov je res zamešan, ker med pisanjem odgovora 1 me je vrglo ven.. sem mislil, da je odgovor na forumu.. nakar se še enkrat prijavim in odgovorim z odgovorom 2 in zaključim debato... sproti pa opazim da ogovora 1 ni bilo in sem ga naknadno še enkrat potipkal.... evo prvo zadevo sem pojasnil, kaj pa je spet vse ostalo da ne drži pa spet ne razumem.

    Razumem pa nekaj, ALOJZ IMA VEDNO PRAV NA TEM FORUMU! Zaradi takih samozušečnežev tudi forum tone v pozabo....

    Zdej boš imel spet prav, sem se pregrešil, ker sem ti odgovoril :)

  2. #122

    Privzeto

    Citat Tine01 je objavil: Pokaži objave
    Zaradi takih samozušečnežev tudi forum tone v pozabo....
    Zdej boš imel spet prav, sem se pregrešil, ker sem ti odgovoril :)
    Spet narobe. Zelo dolgo se nisem oglašal. Pa po več dni ni bilo nobenega posta. Kakšna slikca in LB.
    Toliko postov kot zadnja dva dni že dolgo ne. Pa za marsikoga, ki zna brati poučnih. Pa me spet stran podiš. Saj vem zakaj. Da boš ti glavni in trosil bučke o prednosti težkih kalibrov in težkih kroglah.
    Pa še pojasnilo,ker vse narobe razumeš. Oboje je dobro. Samo strelcev je malo, ki to obvladajo. Ti pa sigurno nisi med njimi.
    Spet vam bom dal nekaj časa mir. Adijo.

  3. #123

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Spet narobe. Zelo dolgo se nisem oglašal. Pa po več dni ni bilo nobenega posta. Kakšna slikca in LB.
    Toliko postov kot zadnja dva dni že dolgo ne. Pa za marsikoga, ki zna brati poučnih. Pa me spet stran podiš. Saj vem zakaj. Da boš ti glavni in trosil bučke o prednosti težkih kalibrov in težkih kroglah.
    Pa še pojasnilo,ker vse narobe razumeš. Oboje je dobro. Samo strelcev je malo, ki to obvladajo. Ti pa sigurno nisi med njimi.
    Spet vam bom dal nekaj časa mir. Adijo.
    Alojz, vse samo tega ne nam narediti, da nam boš dal mir. Če me prav lepo prosiš, se bom potrudil ti še kaj kontra argumentirati.

    lp

  4. #124
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Tine, jaz Alojzu dam prav. Potrebe po težkih monolitih res ni. Tu je on to na malo bolj slikovit način povedal, pa nekateri ne prenesete kritike, čeprav je dobronamerna.
    Sam imam izkušnje z monoliti v kalibru 308, pa ti povem, da 130 gr krogla zadostuje za vse. Preizkušeno, tudi jelena čez 180kg je s strelom v pleče prebila (TTSX). Streljaš pa ko s flobertom.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #125

    Privzeto Monolitne krogle

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Tine, jaz Alojzu dam prav. Potrebe po težkih monolitih res ni. Tu je on to na malo bolj slikovit način povedal, pa nekateri ne prenesete kritike, čeprav je dobronamerna.
    Sam imam izkušnje z monoliti v kalibru 308, pa ti povem, da 130 gr krogla zadostuje za vse. Preizkušeno, tudi jelena čez 180kg je s strelom v pleče prebila (TTSX). Streljaš pa ko s flobertom.
    Tudi sam že dve leti uporabljam kroglo 7mm TTSX 130 gr v bock puški 7x57r. Se povsem strinjam z ugotovitvijo, da je uporabna za vso divjad odsuna skoraj ni, praviloma pa tudi nobenih omembe vrednih poškodb na mesu.

  6. #126

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Tudi sam že dve leti uporabljam kroglo 7mm TTSX 130 gr v bock puški 7x57r. Se povsem strinjam z ugotovitvijo, da je uporabna za vso divjad odsuna skoraj ni, praviloma pa tudi nobenih omembe vrednih poškodb na mesu.
    Fantje me provocirate, da moram odgovorit..
    Se popolnoma strinjam z Mungom in z tabo Karo 40. Nikoli nisem trdil da mora biti težja krogla, jaz uporabljam težjo iz svojih razlogov, če bi pa komu svetoval, bi svetoval enako kot vidva.

    lp

  7. #127

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Tudi sam že dve leti uporabljam kroglo 7mm TTSX 130 gr v bock puški 7x57r. Se povsem strinjam z ugotovitvijo, da je uporabna za vso divjad odsuna skoraj ni, praviloma pa tudi nobenih omembe vrednih poškodb na mesu.
    130 grain TTSX 7mm ne obstaja. Imaš 120 in 140 grain verzijo.

  8. #128

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    130 grain TTSX 7mm ne obstaja. Imaš 120 in 140 grain verzijo.
    Bokarca imaš prav. Šel sem v šoške preverit škatlo od krogel - 140 gr.

  9. #129

    Privzeto

    Citat Tine01 je objavil: Pokaži objave
    ...

    Razumem pa nekaj, ALOJZ IMA VEDNO PRAV NA TEM FORUMU! Zaradi takih samozušečnežev tudi forum tone v pozabo....
    Se gledaš v ogledalo?

    Alojza je moč razumeti in z njim debatirati. Z nekaterimi drugimi, vključno s teboj pa zelo težko.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #130

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Se gledaš v ogledalo?

    Alojza je moč razumeti in z njim debatirati. Z nekaterimi drugimi, vključno s teboj pa zelo težko.



    Ne vem kej si zasledil, da z menoj ni moč debatirati, le podj... in vsiljevati mnenja si ne bom dovolil.

    lp

Stran 13 od 45 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •