Stran 11 od 45 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #101

    Privzeto

    Tine tudi meni 160gr 76,6mm in N-140 50gr nese super, samo mi razpadajo naboji, probal sem OAL 75mm in 50gr N-140 a je že slabše.

  2. #102

    Privzeto

    Zdravo.

    Si poskusil potisniti kroglo toliko v tulec, da je rob tulca ravno melo čez utor na krogli?
    Si mogoče zmeril. koliko je max dolžina naboja s Foxom za tvoje orožje? Mogoče bi bilo za poskusiti daljšo dolžino naboja... tako da prime rob tulca nekje med obema utoroma, se pravi na površini, ki se dotika cevi po prvem utoru na krogli....
    Podoben problem sem imel, dokler sem poskušal narediti naboje s LEE NECK matrico.... zadevca sploh ni prav stisnila vratu, tako, da je krogla kar v tulec padla... sem jo vrgu proč in kupil REEDINGOV set matric. Potem pa je bilo ok. :)

    ps. A sploh obdelaš celoten tulec, oz. celoten vrat tulca? To praktično moraš zaradi tako velikih utorov krogle, da vsaj na enem delu jo tulec zagrabi.

    lp
    Last edited by Tine01; 26. October 2016 at 14:33.

  3. #103

    Privzeto

    Zmanjšaj polnitev in potisni kroglo globlje v tulec. 130 grain (OK) krogla je bistveno krajša in zato je tudi naboj krajši pa je vseeno točna. Ne vem kakšno divjad imate, da polnite 180 grain monolitke.Saj bivolov in nosorogov pri nas menda ni.
    V 308 uporabljam tudi 6g RN pa so točne. Krogla pa zelo malo gleda iz tulca. Preveč poudarka in natančnosti dajete dolžini naboja. Upoštevaj prvi stavek in poročaj.

  4. #104

    Privzeto

    Evo sem poizkusil OAL 73mm in polnitev 49gr N-140, malo bo še za dodelat ampak bi bilo že tako uredu. Grupa 2,5cm, puška pa štuc zastava, cev 51cm, streljam pa spredaj rest zadaj zajčja uha.
    Lojze polnim 160 kroglo.
    Last edited by Dule; 26. October 2016 at 15:29.

  5. #105

    Privzeto

    Tine pa 180 ker težjih ni.

  6. #106
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Če ti krogla pleše po tulcu pa naredi rahel crimp, sej neki hudo ne poslabša natančnosti.
    Alojz, 6g krogel v .30 kalibru nimaš, 110gr pa je 7.1g.

  7. #107

    Privzeto

    Tako kot Tine sem tudi jaz uporabljal LEE FL matrico in res slabše stisne vrat, sedaj sem kupil hornady matrice in so vratovi občutno bolj tesni. Kar mi je še ostalo krogel sem napolnil na 73mm in 49gr N-140. Ko bom kupoval in polnil naslednje bom spet poizkusil 76,6mm in 50gr N-140.

  8. #108

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Alojz, 6g krogel v .30 kalibru nimaš, 110gr pa je 7.1g.
    Res je malo manj. 5,8g Tokarev. Ali pa Lapua, 100 grain (6,5g).

  9. #109

    Privzeto

    ''Ne vem kakšno divjad imate, da polnite 180 grain monolitke.Saj bivolov in nosorogov pri nas menda ni. ''

    Poslušaj Alojz, kaj si ti guru polnjenja ali kaj (samooklicani mogoče)??!! Ti hudič ne da miru, da ne bi zasmehoval in solil pameti kako težke krogle uporabljati... Provociraš nekaj v prazno, pa sploh ne poznaš mojih razlogov zakaj uporabljam tako težo krogle. By the way, v praksi preverjeno do 150 m delujejo odlično tudi na majhni divjadi kot je srnin mladič ( izstreljeno iz 8x57 is)... da se ne boš toliko smešil, ti svetujem, da si v prihodnje prebereš v literaturi zakonske minimume teže krogle za lov afriške veledivjadi...

    lp

  10. #110

    Privzeto

    Citat Tine01 je objavil: Pokaži objave
    v praksi preverjeno do 150 m delujejo odlično tudi na majhni divjadi kot je srnin mladič ( izstreljeno iz 8x57 is)...
    To čisto verjamem. Le večina lovcev bo mladiča na tej razdalji bolj sigurno zadela z lažjo kroglo.
    Ne bom pa sedaj o odsunu. Saj vem, da si korajžen in se ga ne bojiš. Na tarči se pa pozna. Redki so taki, ki enako dobro obvladajo tako težko kroglo brez stojala. Sploh z lahkimi puškami, kot so sedaj v modi.
    Si pa verjetni ti GURU streljanja. Pri tem kalibru že sam premer naredi svoje. In lažja krogla naredi enako luknjo. Če pa preveč razbije pa malo manjša hitrost. Pomisli malo.
    Last edited by alojz1; 17. November 2016 at 20:49.

Stran 11 od 45 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •