Stran 5 od 45 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #41

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Ne hecam se, zanimalo me je kako si ocenil, da se je krogla brez težav odprla .
    verjetno je to Stjrp ''začutil'' glede na primerno izhodno rano.. kaj meniš?!

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    Če imaš samo smodnik N140 vzemi raje 150gr kroglo, ker boš lažje napolnil. Kolikor se je izkazalo, pašejo Fox kroglam višje hitrosti, da dosežeš res odlično grupo. Kolega polni 150gr kroglo in je optimalno natančnost dosegel pri 45gr N140. Pri 130gr ti bo verjetno začelo zmanjkovati prostora v tulcu, če ne boš uporabil hitrejšega smodnika.
    In zakaj bi ravno Fox bil krogla ki ji odgovarjajo višje hitrosti?

  3. #43
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    In zakaj bi ravno Fox bil krogla ki ji odgovarjajo višje hitrosti?
    Jaz sem opazil, da so se mi začele grupe stiskat skupaj pri nekoliko močnejših polnitvah.

    Podal sem samo svoje izkušnje, saj forum naj bi služil temu kajne?
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  4. #44

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    Podal sem samo svoje izkušnje, saj forum naj bi služil temu kajne?
    Tako je.
    Jaz nisem ocenjeval na podlagi enega strela. Ampak, če imaš izkušnje, če te kolegi obveščajo in malo logike, potem ni problem priti do zaključka.
    Fox je trenutno najboljša krogla. Pri tem ne kritiziram ostalih dveh proizvajalcev monolitk pri nas.
    Čudno pa je, da LOS naredi mesečno 7 milijonov krogel za zahtevni ameriški trg. Mi pa tuje hvalimo in kupujemo.
    Pa Fox krogle ne uporabljam za lov (da ne bo spet kdo napačno sklepal). Iz čisto preprostega razloga. LOS je cenejša, enako točna in ima podobno krivuljo kot Amax, ki jo tudi uporabljam za daleč.
    Meni, ki imam 5kg težko puško se na odsunu ne pozna razlike. Pri 3kg pa verjemite, da je bolje streljati 130 grain.
    Last edited by alojz1; 9. February 2016 at 21:27.

  5. #45

    Privzeto

    S katerim smodnikom polnite vi g. Alojz? Mislim fox krogle?
    Last edited by zacetnik; 10. February 2016 at 11:09.

  6. #46

    Privzeto

    Lovci smo na TI. Naj tako ostane.
    Preveč ste vsi pikolovski pri izbiri smodnika in količini. Jaz imam najraje N140 ali 540 samo iz enega razloga. Najbolj čist je. Sem pa polnil tudi z vsemi ostalimi, ki so dobavljivi. Le cev je malo bolj črna.
    Pri količini je pa vse odvisno za kaj bomo naboj uporabljali. Za tarče so bolj blage polnitve, za daleč pa max. Včasih puška ne prenese nekaterih polnjenj in začne razmetavati. Zato tile napotki niso univerzalni.

  7. #47

    Privzeto

    Vem da smo na ti ampak kultura je na 1. mestu. Hvala za vse odgovore! Mislim da bom preizkuso kr 130gr.

  8. #48
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Super! Pa ne bo treba več na LOS čakati...
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  9. #49

    Privzeto

    Tudi jaz sem komaj čakal da preizkusim 160gr.

  10. #50

    Privzeto

    Aleluja...

Stran 5 od 45 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •