Stran 28 od 45 PrvaPrva ... 1824252627282930313238 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 271 do 280 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #271
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    ... Monolitk še nisem testiral.
    Kot oboževalec RWS-a preizkusi HIT.

  2. #272
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Bom tudi HIT. Menim, da bo ta črna žvau s to kroglo še daleč bežala pri strelih za pleče. Kaliber je stari, dobri 7x64.
    Ne vem pa koliko škodijo cevem te trde monolitke.

  3. #273

    Privzeto

    HIT je krogla iz bakra. FOX npr pa iz tombaka. LOS in OK pa iz medenine.
    Naboji z kroglo FOX so 48â??/škatla. Za HIT pa vi napišite. Jaz tako dragih ne kupujem.
    Zadnji prašič (80 kg očiščen) je z LOS 155H v 308 na okrog 150m padel na mestu. Zadet za pleče.
    Z vsakim nabojem se da slabo zadeti. Pri dobrem zadetku pa z nobeno kroglo ne bo težav.

    Za cev Detel pa ne skrbi. Če ponikljane železne ne škodijo (RWS) tudi tombak ne bo. HIT je ponikljana zato, da ne pušča bakrenih oblog v cevi.
    Last edited by alojz1; 14. May 2017 at 15:46.

  4. #274

    Privzeto

    Zato pa hvalim FOX. Pri malo bolj agresivni monolitki ne bo šel daleč, hkrati pa ne boš imel svinca po vsej divjačini...

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Bom tudi HIT. Menim, da bo ta črna žvau s to kroglo še daleč bežala pri strelih za pleče. Kaliber je stari, dobri 7x64.
    Ne vem pa koliko škodijo cevem te trde monolitke.

  5. #275
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Mislim, da je opisani primer nesrečno izbran. Strel v pleče tudi s fmj kroglo povzroči precejšnje poškodbe, če je zadeta kost. Enkrat sem s 308 in fmj kroglo uplenil velikega lisjaka, strel v pleče je povzročil, da je na izhodni streni skoraj celo pleče odneslo.
    Z monoliti sem uplenil že kar nekaj divjadi, pa lahko rečem, pobegi divjadi po strelu niso nič daljši, kot so bili prej z ID Classic kroglo. Nismo še nič s psom iskali, kar sem zadel tja, kamor sem hotel, oz v vitalne organe.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #276
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Še vedno streljam geco TM in jemljem pobeg za nekaj samoumevnega....

  7. #277

    Privzeto

    Mugo, ne vem o katerem primeru sploh govoriš. Ker večinoma smo pisali o strelih za pleče in ne v pleče. Sem pa sam imel pri 30-06 in ID Classic krogli kar precej padcev v ognju. Res pa je, da pobegi pri monolitkah niso daljši kot so bili prej pri ID Classic, če so se zgodili.

  8. #278

    Privzeto Fox 6,5x55 123gr, gumbar streljan na 120m (navzgor)

    Strel za plečko, skozi jetra; padec na mestu. Ciljna balistika:

    Vstopna rana zunaj:
    Click image for larger version. 

Name:	vstopna rana.jpg 
Views:	3 
Size:	144.7 KB 
ID:	16595
    Vstopna rana znotraj:
    Click image for larger version. 

Name:	vstopna rana pk.jpg 
Views:	3 
Size:	147.4 KB 
ID:	16596
    Izstopna rana (žal še neočiščeno):
    Click image for larger version. 

Name:	izstopnarana pk.jpg 
Views:	4 
Size:	189.6 KB 
ID:	16597
    Izstopna rana zunaj:
    Click image for larger version. 

Name:	izstopna rana.jpg 
Views:	3 
Size:	213.6 KB 
ID:	16598

  9. #279

    Privzeto

    Te bodo zaprli,ker tako krvavo slikaš!

  10. #280
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Mugo, ne vem o katerem primeru sploh govoriš. Ker večinoma smo pisali o strelih za pleče in ne v pleče.
    Govoril sem o primeru, ki ga je opisal Jagermeister s 13.maja.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 28 od 45 PrvaPrva ... 1824252627282930313238 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •