Stran 41 od 45 PrvaPrva ... 31373839404142434445 ZadnjiZadnji
Rezultati 401 do 410 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #401

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    Upam, da bo varno in točno tudi za tvojega
    "Upam".. je tabu beseda pri delu z nevarnimi snovmi....

  2. #402
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Glede na to, da gre za enako puško, enak model, sem si upal to napisat...
    Pa še polnitev je tako nežna, da sem po prvem strelu preveril, če je krogla sploh prišla ven

  3. #403
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto Fox 130gr v kal. 30-06

    S kroglo 130gr sem za kal. 30-06 naredil eno kar v redu polnitev, predvsem je odsun precej manjši kot s kroglo 150gr, mesto zadetka na 100m pa skoraj enako. Podatki o polnitvi so na tarči, na njej so 3 streli.
    Naboj sem potem skrajšal na 81,00 mm, ker se je zaklep malenkost na trdo zapiral.
    Zanimivo je še to, da je bila pri polnitvi 51gr skupina skoraj 2x večja, 1cm bolj levo in 2cm višje.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Fox_130_3006_F.jpg‎  
    Last edited by Robert91922; 13. June 2018 at 07:58.

  4. #404
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Robert91922

    Imaš zelo podobne rezultate s 130 gr kroglo, kot jih imam jaz s trenutno polnitvijo v 308. Pri moji je hitrost dobrih 930m/s. Tudi pri meni se z višanjem loada grupa premika navzdol
    . kar nekaj sem že uplenil s tem loadom, srnjadi, jelenjadi, prašičev... V divjadi krogle še nisem našel, vse je prebila, tudi jelena. V veliki večini padci na mestu, za moj okus pa kar močno razbija/dela podplutbe (sploh pri srnjadi). Če boš lovil s tem, me zanima tvoje mnenje/izkušnje.

    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #405

    Privzeto

    Velike poškodbe = padci na mestu
    Majhne poškodbe = občasno iskanje po grmovju



    Šalo na stran, FOX dobro podira. Je pa res, da posledično dela večje poškodbe kot večina drugih monolitk. To gre v zakup eno z drugim.

    Včasih mi je Oryx delala velike grde poškodbe, komadi so pa skakali v grmovje. Tega še danes ne znam razložiti.

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Robert91922 V veliki večini padci na mestu, za moj okus pa kar močno razbija/dela podplutbe (sploh pri srnjadi).
    Last edited by Deerhunter; 15. June 2018 at 14:47.

  6. #406
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Velike poškodbe = padci na mestu
    Majhne poškodbe = občasno iskanje po grmovju
    S tem se strinjam.



    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Šalo na stran, FOX dobro podira. Je pa res, da posledično dela večje poškodbe kot večina drugih monolitk. To gre v zakup eno z drugim.
    S tem pa ne. Če dobro prodira, je to zato, ker se manj deformira, če se manj deformira, so poškodbe manjše.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #407

    Privzeto

    Napisal sem da dobro podira - mišljeno na padce v ognju ali zelo blizu nastrela...

  8. #408
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Napisal sem da dobro podira - mišljeno na padce v ognju ali zelo blizu nastrela...
    OK površno berem. Se strinjam.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #409

    Privzeto 9,3 Fox 250gr

    Ali je mogoče že kdo testiral na divjadi novo težo krogle Fox v 9,3mm (uporabil bi jo v 9,3x62)?
    Zanima me predvsem kakšen je učinek v primerjavi z 220gr varianto.
    Ali je krogla samo daljša ali je debelina stene in globina izvrtine drugačna?
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  10. #410

    Privzeto Fox krogle

    Ali ima morda kdo izkušnje z polnjeno municijo za kaliber 6.6x55 z kroglo fox. Na voljo so krogle 6.5gr, 8.0gr in 9.0gr. S katero bi dosegel največjo točnost in kako bi krogla delovala na divjad - srnjad, divji prašič, jelenjad ?

Stran 41 od 45 PrvaPrva ... 31373839404142434445 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •