Stran 21 od 45 PrvaPrva ... 1117181920212223242531 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #201
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Ker vidim, da ste mi voljni svetovati in da to problematiko obvladate, vam bom postavil še eno vprašanje. Še zmeraj vztrajam, da potrebujem ustrezno kroglo predvsem za lov srnjadi, zanima pa me še, če se mi ob čakanju srnjadi slučajno pojavi jelenjad ali prašiči /v našem lovišču je to sicer redkokdaj, vendar je možno/, kaj narediti. Ali bi lahko na omanjeno divjad pogojno streljal tudi s to kroglo.
    Brez zadržkov lahko nastaviš križ za pleče in sprožiš, saj bo monolitna krogla delo opravila bolje ali vsaj nič slabše od težjih svinčenk. Poleg tega je po novem tudi meja pri monolitnih kroglah za jelenjad in prašiče spuščena na 8g, tako da si tudi zakonsko na pravi strani.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  2. #202
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Brez skrbi, 130 gr monolitka je dovolj za vse kar navajaš. Jaz uporabljam 130 gr TTSX kroglo in ti lahko zagotovim, da ti bo ustrezno delovala tudi na najtežjem jelenu. S tako kroglo je kolega uplenil jelena težkega čez 180kg, pa ga je prebila, in to skozi pleče. Tudi jaz imam s to kroglo na vesti 4 kose jelenjadi, pa je vedno naredila svoje (beri noben ni šel več kot 50m).
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #203

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Ker vidim, da ste mi voljni svetovati in da to problematiko obvladate, vam bom postavil še eno vprašanje. Še zmeraj vztrajam, da potrebujem ustrezno kroglo predvsem za lov srnjadi, zanima pa me še, če se mi ob čakanju srnjadi slučajno pojavi jelenjad ali prašiči /v našem lovišču je to sicer redkokdaj, vendar je možno/, kaj narediti. Ali bi lahko na omanjeno divjad pogojno streljal tudi s to kroglo.
    Zdravo.

    S 130gr Foxom, ne boš imel težav niti pri jelenjadi in prašičih. Že pri srnjadi, boš opazil, da se hitro odpira ( srnjad večinoma pade v ognju) . Kar se pa tiče zakonskih normativov, si lahko več prebereš na pripetem linku. Po novem je za vso parkljasto divjad predpisan naslednji zakonski minimum: cl. 6,5 mm, teža krogle 8 gramov, in zadetna sila 2500 j/100m. Torej s 130 gr Foxom in cal 7x57 presegaš minimalne kriterije. Mirne vesti lahko upleniš jelenjad in pujse zagotovo bo delovala kot je pričakovano... https://www.uradni-list.si/files/RS_...0000.PDF#!/pdf
    Dober pogled!

  4. #204

    Privzeto

    Mislim, da za relativno dobro pomerjene strele na čakanju na normalne strelne razdalje trenutno monolitke nimajo veliko konkurence. Le čedalje več jih je in čedalje bolj prihajajo v ospredje.
    Pri tem je skoraj vseeno za katero monolitko gre. Nekaj razlik je le med deformacijskimi in fragmentacijskimi, ampak tudi to je po mojem bolj stvar osebnega okusa. Meni so bolj všeč deformacijske (TTSX, FOX, Naturalis...).

  5. #205

    Privzeto

    Te si pa pozabil
    Spodnja slika je pred pol ure.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 20161205_094513.jpg‎   20161205_104826.jpg‎  

  6. #206
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Te si pa pozabil
    Spodnja slika je pred pol ure.
    Te imaš pa zaenkrat samo ti. Jih pa z veseljem pričakujem. A so 150gr?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #207

    Privzeto

    155 grain. Tine jih je naredil bolj na mojo željo. On ima rajši tiste z manjšo luknjico in manjšo bakreno kapico ki so tudi lažje. Jaz pa mislim, da se bo z to zadnjo seglo tudi dlje zato sem bolj pristaš težje ker kasneje izgublja energijo, večja mehka konica se bo pa vseeno dobro odprla.
    Saj veš. Papir luknjat ali v živo streljat je pa le razlika.

  8. #208

    Privzeto

    Tudi meni se zdi da bi mogla bit ta zadnja verzija boljša. Pri prvi se mi zdi bakrena konica malo premajhna in s tem tudi premer gobice premajhen. Tako bi pomoje krogla oddala premalo onergije na divjad.

    Kako je pa z natančnostjo? Ali je v ta krogla v teoriji manj natančna, ker ima bakreno konico in je baker težji kot pa zlitina iz katere je preostanek telesa in je zato težišče krogle bolj spredaj?

    Kako pa pritrdijo bakreno konico na telo krogle?

    Pa preden vzrojiš Alojz1, to govorim vse iz glave, amapak mi je to področje zelo zanimivo in probajmo se pogovarjat na normalni ravni brez žalitev.

    PS: Admin bi lahko to prestavil pod temo LOS krogle, ker tale je glede FOXovih.

  9. #209

    Privzeto

    Konica ima nased in je sprešana na telo. Možnosti mehanskega varjenja so še v dodelavi. Lahko bi bila cela bakrena in ponikljana. Sam baker po moje preveč zavira, greje cev in pušča obloge. V točnosti ni odstopanja od prejšnje H.
    Pa hvala za nepotrebno opozorilo o vzrojenju. Če nisi opazil je moja reakcija vedno odgovor na žaljive tone sogovornika.
    Srna na gornji sliki ima vhodno luknjo za plečetom. Je stala malo postrani. Krogla pa je šla skozi kosti.
    Last edited by alojz1; 5. December 2016 at 13:21.

  10. #210

    Privzeto

    Tale zadnja verzija izgleda obetavno. Ali bo tole v serijski proizvodnji ali pa je le kakšna poizkusna zadeva? Zanima me še, kako se doseže da takšna krogla iz dveh delov pri strelu v kaj trdega ne bo šla narazen?
    Na drugem forumu je eden naredil zelo dobro primerjavo monolitk in bonded krogel. Prikaz, kako se bonded svinčenke bolj odpirajo in naredijo širši strelni kanal, zato pa pač tudi malo manj prodirajo. Ampak, če gledamo le poškodbe, krvno sled je pač širši strelni kanal važna stvar. Meni osebno bi bolj odgovarjala širša gobica na tej novi.
    Last edited by Deerhunter; 5. December 2016 at 13:39.

Stran 21 od 45 PrvaPrva ... 1117181920212223242531 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •