Stran 20 od 45 PrvaPrva ... 1016171819202122232430 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 191 do 200 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #191
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ja, je možno.
    Smo malo zašli iz teme.

  2. #192

    Privzeto Krogle 7mm

    Rad bi si dal napolniti patrone 7x57. Puška Anschutz z 51 cm-sko cevjo. Uporabljal bi jih predvsem za lov na srnjad. Katere krogle mi priporočate.

  3. #193

    Privzeto

    Za ta namen bi bile po mojem mnenju najboljše OK+, pa tudi ostali dve slovenski FOX in LOS; sploh ko bo LOS dal na trg ta novo z bakreno konico.

  4. #194
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Rad bi si dal napolniti patrone 7x57. Puška Anschutz z 51 cm-sko cevjo. Uporabljal bi jih predvsem za lov na srnjad. Katere krogle mi priporočate.
    Ta-lahke 7mm LOS - 130gr težke. Cev je bolj kratka, zato za polnitev uporabi enega hitrejših smodnikov iz tabele za 7x57, npr. VV N135 ali N140. Pa ne na minimum, ker LOS rabi malo večje hitrosti kot klasične krogle, raje tam nekje blizu max, mogoče 1 ali 1,5gr manj.

  5. #195

    Privzeto Krogle 7mm

    Za bokarco 7x57R /cev 63.5 cm/sem tri leta uporabljal naboje z Barnesovo kroglo TTSXBT 140 gr - smodnik RS62 - 43.4 gr - netilka CCILR. Moram povedati še, da vsega tega kar sem napisal ne razumem, saj si nabojev nisem polnil sam, bil pa sem izredno zadovoljen z doseženo točnostjo, praviloma pa tudi poškodbe na srnjadi niso bile omembe vredne. Neke druge krogle bi rad nabavil izključno zaradi ugodnejših cen. Barnesove sem namreč kupil preko E-gun-na, za 100 krogel pa sem plačal 92 evrov + poštnina. Povej Robert ali je moč predvidevati, kako bi se na srnjadi obnašale krogle, ki mi jih predlagaš in pa polnitev, ki jo predlagaš.

  6. #196
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Za bokarco 7x57R /cev 63.5 cm/sem tri leta uporabljal naboje z Barnesovo kroglo TTSXBT 140 gr - smodnik RS62 - 43.4 gr - netilka CCILR. Moram povedati še, da vsega tega kar sem napisal ne razumem, saj si nabojev nisem polnil sam, bil pa sem izredno zadovoljen z doseženo točnostjo, praviloma pa tudi poškodbe na srnjadi niso bile omembe vredne. Neke druge krogle bi rad nabavil izključno zaradi ugodnejših cen. Barnesove sem namreč kupil preko E-gun-na, za 100 krogel pa sem plačal 92 evrov + poštnina. Povej Robert ali je moč predvidevati, kako bi se na srnjadi obnašale krogle, ki mi jih predlagaš in pa polnitev, ki jo predlagaš.
    Če hočeš podoben učinek kot z Barnesom bo najbolje da vzameš 130gr Fox-a. Verjetno me bo kdo napadel, vendar je potrebno priznati da učinek deformacijskih in fragmentacijskih krogel ni enak.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  7. #197
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    Če hočeš podoben učinek kot z Barnesom bo najbolje da vzameš 130gr Fox-a. Verjetno me bo kdo napadel, vendar je potrebno priznati da učinek deformacijskih in fragmentacijskih krogel ni enak.
    Res je. Končna balistika Fox krogel je bolj podobna Barnesu, če bi rad nekaj podobnega, a cenejšega. Ena in druga je seveda za jagat srnjad zelo primerna. LOS je cenejši od Fox, razlika v ceni je cca 20 EUR za 100k.

  8. #198

    Privzeto

    Lahke monolitke z razmeroma visoko hitrostjo so vse zelo primerne za lov na srnjad. Po mojem boš z vsako zadovoljen. Srnjad je občutljiva in ob dobrem zadetku hitro pada neglede na tip monolitke, če pride do pobega je samo do prvega grma, škoda na mesu pa je precej manjša prvič zaradi manjših poškodb in drugič ker ni nobenega svinca, ki bi onesnažil divjačino.

  9. #199

    Privzeto

    Ker vidim, da ste mi voljni svetovati in da to problematiko obvladate, vam bom postavil še eno vprašanje. Še zmeraj vztrajam, da potrebujem ustrezno kroglo predvsem za lov srnjadi, zanima pa me še, če se mi ob čakanju srnjadi slučajno pojavi jelenjad ali prašiči /v našem lovišču je to sicer redkokdaj, vendar je možno/, kaj narediti. Ali bi lahko na omanjeno divjad pogojno streljal tudi s to kroglo.

  10. #200

    Privzeto

    Monolitke so v bistvu za težjo divjad še bolj primerne, kot za lažjo. Ker gre za zelo trde krogle, delujejo najbolje tam, kjer naletijo na največ upora ker tako lahko oddajo v telo divjadi vso svojo energijo. Pri strelu na srnjad večino energije odnesejo skozi, pri težki divjadi, kjer morajo prebiti veliko mase, pa šele pokažejo svoj pravi potencial. Tudi v nižjih težah so še vedno primerne, zato tudi sprememba pravilnika o vrstah in moči lovskega orožja v korist lažjih monolitk.

Stran 20 od 45 PrvaPrva ... 1016171819202122232430 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •