Stran 19 od 45 PrvaPrva ... 915161718192021222329 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #181
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Za našo divjad po mojem mnenju med monoliti ni nobene potrebe po krogli čez 150gr (govorim za kaliber 0,30). Pa 150 bi jaz vzel če bi streljal samo prašiče in jelenjad. Sicer pa 130gr krogla zadostuje za vse, je povsem univerzalna.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #182

    Privzeto

    Barnes je začel v Evropi prodajati novo linijo streliva VOR-TX EURO, gre za TTSX kroglo, zadeva pa je zanimiva predvsem s tega vidika, ker se po novem dobi za 308 win poleg 150 gr in 168 gr tudi 130 gr. Pa hitrosti so po tovarniških podatkih zelo navite, 150 gr ima 884 m/s začetne izstopne hitrosti, 130 gr pa kar 953 m/s. Seveda je treba tovarniške podatke jemat malo z rezervo, po mojih izkušnjah je iz kratke cevi "20" ponavadi hitrost okoli 50 m/s manjša od tovarniških podatkov. Še vedno pa je tudi, če odštejemo 50 m/s, hitrosti več kot dovolj. Dobi se tudi v 8×57 IS v teži 160 gr.

    Na koncu je tako, da je ob dobrem zadetku vsaka krogla dobra. Razlike so predvsem takrat, ko stvari ne gredo po načrtu. Trde monolitne krogle so dobre za ohranitev divjačine in za težko divjad, ker prebijejo ne glede na situacijo. Vendar tudi mehke krogle dostikrat pridejo prav. Recimo pri dolgih strelih, ali pri strelih na divjad, kjer želimo hiter padec. Sam sem zelo navdušen nad kroglo Nosler Partition. Sprednji del je zelo mehek, zadnji pa zelo trd. Zelo posrečena kombinacija, pri kateri sprednji del ob zadetku skorajda raznese in ustvari velik šok, zadnji del pa vedno prebije, zaradi česar je krogla visoko univerzalna oziroma ena najbolj univerzalnih nasploh. Od tod tudi takšna popularnost te krogle že celega pol stoletja, predvsem v ZDA pa tudi v Evropi. Slabost je edino onesnaženost divjačine s svincem. Treba je glede na potrebe izbrati pravo kroglo. Nobena ni idealna, tudi monolitna ne.

  3. #183
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tudi sam cenim Nosler Part. Uporabljam jo že dolgo. Nebi rekel, da prednji del raznese pač pa naredi gobico. Manj onesnaži meso kot kaka SP krogla ali H mantel od RWS-a.

  4. #184

    Privzeto

    Gobico naredi v idealnih pogojih pri normalnem strelu. Drugače pa lahko pri strelu v kaj težkega cel prednji del ali večino tudi izgubi in prebija kot FMJ. Podobno kot FOX. Predvsem bi to bilo možno, če bi s prelahko (in prehitro) kroglo streljal težjo divjad. Jaz sem si naredil celo zalogo Hirtenbergerjevega Nosler Partition 150 gr. Krogla je res zelo agresivna. Se bliskovito odpira, kljub temu pa zaradi vmesne pregrade zelo dobro prebija.

  5. #185
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Gobico naredi v idealnih pogojih pri normalnem strelu. Drugače pa lahko pri strelu v kaj težkega cel prednji del ali večino tudi izgubi in prebija kot FMJ. Podobno kot FOX. Predvsem bi to bilo možno, če bi s prelahko (in prehitro) kroglo streljal težjo divjad. Jaz sem si naredil celo zalogo Hirtenbergerjevega Nosler Partition 150 gr. Krogla je res zelo agresivna. Se bliskovito odpira, kljub temu pa zaradi vmesne pregrade zelo dobro prebija.
    Sedaj spet očitno pretitavaš, kakšen FMJ. Če krogle izgubijo prednji del, ostane vrh zadnjega dela v obliki valja ne pa ostre konice. A potem MJG, pa doppelkern , pa jaguar in še kaj bi se našlo delujejo kot FMJ????
    Koliko drobcev Fox-a si do sedaj dobil v divjadi, da tako suvereno pametuješ? Koliko monolitk se ti ni odprlo v divajdi?
    Po tvojih teorijah so potem v 9,3 monolitke popolnoma neuporabne za lažjo divjad. Mislim, da se uporabniki ne strinjajo s tabo.

    Sploh pa je tema precej zašla in bi sodila bolj v monolitne krogle.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  6. #186

    Privzeto

    Imata oba kar prav. Najbrž sem res tako napisal, da se bere, kot pretiravanje. Zato sem napisal "bi lahko". Ker je to bolj teoretični, kot pa dejanski slučaj, da krogla izgubi vse krake. V praksi zelo redko. Je pa možno. Med drugim tako piše tudi na uradni strani od FOXa. Res je tudi, da Partition v večini primerov obdrži vsaj bakrene krake, če že svinec raztrese. Skratka gre za zelo kvalitetne krogle, ki takšno divjad kot jo mi lovimo z lahkoto prebijejo, zato je zelo težko dobiti kak primerek krogle. V zemljo kopat pa ne mislim zato da bom na forumu dokazoval svoj prav.

    Z 9,3 je pa tako, da naredi svoje neglede na kroglo, ker je že premer krogle tako velik, da se niti ne rabi odpreti

  7. #187
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kroglo Nosler P. sem dobil v hrbtenici merjasca, ki je resnično čvrsta. Bila je v obliki gobe z dobro "prilepljenim" svincem.

  8. #188

    Privzeto

    Katero težo in v katerem kalibru uporabljaš?

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Kroglo Nosler P. sem dobil v hrbtenici merjasca, ki je resnično čvrsta. Bila je v obliki gobe z dobro "prilepljenim" svincem.

  9. #189
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    7x64, 11.35g, cev 56 cm.

  10. #190

    Privzeto

    Vse Noslerjeve krogle imajo plašč prilagojen kalibru in teži krogle, oziroma so prilagojene namenu za katerega naj bi se krogla in kaliber uporabljala. Enostavno povedano imajo večji kalibri in večje teže krogel debelejši plašč za večjo ohranitev teže in oblike, kot lažje krogle v manjših kalibrih, ker naj bi se z njimi lovilo večjo divjad.

Stran 19 od 45 PrvaPrva ... 915161718192021222329 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •