Stran 44 od 45 PrvaPrva ... 34404142434445 ZadnjiZadnji
Rezultati 431 do 440 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #431
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Za kaliber 308 win pač uporabljajo drug smodnik, kot za 243 win - v tem je stvar.

  2. #432

    Privzeto

    Na spodnji sliki so podatki, če pridejo mogoče kateremu kaj prav.
    Click image for larger version. 

Name:	20200723_074505 (1).jpg 
Views:	150 
Size:	184.7 KB 
ID:	17144

  3. #433

    Privzeto

    Lepo si mogoce izmeril hitrost....

  4. #434

    Privzeto

    Nisem meril. QuickLOAD je pokazal 889m/s. Koliko je to realno ne znam povedat. Sem pa dosegel enako natančnost tudi z 150 gr FOX TARGET in 150gr FOX CH.

  5. #435

    Privzeto

    Osebno vse delam z QL. Tudi kapaciteto tulca gr-h2o. Hitrost merim z magnetospeedom in vedno mi QL pokaze 20-30 m/s manj kot je v resnici.
    Tvoje polnjenje je v max oz najbrz cez 100%. Kar pomeni veliko obremenitev cevi. Tudi moja puska najbolje dela na cez 100% oz. kompresiske polnitve. Kar pomeni da cev namesto 10.000strelov zdrzi samo 2000-3000strelov.
    Se pa lepo vidi zakaj puska toliko stane kot stane.

  6. #436

    Privzeto

    Citat Kaliber je objavil: Pokaži objave
    Nisem meril. QuickLOAD je pokazal 889m/s. Koliko je to realno ne znam povedat. Sem pa dosegel enako natančnost tudi z 150 gr FOX TARGET in 150gr FOX CH.
    Jaz sem izmeril in je kar 907m/s.

  7. #437

    Privzeto

    Kaliber kam si stlačil 47gre. to že škripa.

  8. #438

    Privzeto

    Kompresijska polnitev se reče. Tudi jaz sem polnil 47 grain.

  9. #439
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    primorc brez morja
    Prispevki
    48

    Privzeto Odboj oz. rikošet pri Fox kroglah

    Nagibam se, da bi s svinčenke presedlal na monolitno kroglo. Zanima me tovarniško strelivo Fox CH 150gr v kalibru .30-06. To pa predvsem zato, ker je krogla "domača" in predvidevam, da tudi pozneje ne bi smelo biti težav z dobavo slednje pri nas (kar se lahko dogaja pri tujih proizvajalcih), saj nisem nagnjen k pogosti menjavi streliva in s tem k nenehnemu pristreljevanju orožja. Pri brskanju po raznih forumih so nekateri zadovoljni z učinkom te krogle, nekateri malo manj, ampak to je več ali manj je stalnica pri sleherni krogli... Ker bi omenjeno strelivo uporabljal tako pri posamičnem lovu s čakanjem, kot na zalazu in na pogonih, me zanimajo predvsem izkušnje forumašev, ki to strelivo uporabljajo na pogonih, saj s terena prihajajo govorice, da na pogonih po strelih s Fox CH kar konkretno "žvižga" po zraku oz. prihaja do odbojev (posebej na kamnitem terenu, ki je prisoten tudi v določenih delih našega lovišča), zaradi česar naj bi vse več uporabnikov opuščalo uporabo tega streliva na pogonih kljub temu, da jih proizvajalec na svoji spletni strani priporoča tudi v ta namen. Čeprav sem na eni izmed spletnih strani, kjer so se poglobili v konkretne teste in analize odbojev, zasledil rezultate, ki pričajo o tem, da naj ne bi bili odboji monolitnih krogel nič nevarnejši in "večji" oz. pogostejši od odbojev pri t.i. cup and core in bonded krogah, me zanimajo vaše izkušnje s terena pri uporabi monolitnih krogel, posebej s kroglo Fox CH.

    Obenem bi vas še povprašal ali je krogla Fox CH 150gr v kalibru .30-06 na razdalji 300m (na večje razdalje ne streljam na divjad) kot monolitka še vedno učinkovita, saj je iz tabel proizvajalca streliva razvidno, da dokaj hitro izgublja hitrost ali pa si je bolje za lov do te razdalje izbrati kakšno drugo kroglo.

    Hvala za odgovore.
    Kjer se prepirata pameten in neumen tisti tretji, kateri ju opazuje, ne vidi razlike...

  10. #440

    Privzeto

    Fox je dobra krogla. Ena boljših trenutno in ena najboljših monolitnih. Nekateri se pritožujejo da preveč razbija. Meni je to ok, ker to pomeni, da se hitro odpira in ob zadetku odda veliko energije.

    Ocena krogle je nehvaležna zadeva. Niti ista krogla ne oddela isto na različnih razdaljah ali v različnih kalibrih. Pričakovanja glede poškodb na divjačini so tudi različna. Kar je enemu normalno je za drugega katastrofa.
    Slab strelec ne bo zadovoljen z nobeno kroglo. Dober strelec pa z vsako. Veliko bolj pomembno je mesto zadetka, kot zgradba krogle. Je pa res da imajo monolitke nekaj prednosti. Ne razpadejo ne glede na mesto zadetka, skoraj vedno prebijejo in v divjačini ne puščajo svinca. Zato moja ocena, da gre za eno boljših krogel trenutno.
    Sam jo uporabljam odkar je na trgu v kalibrih 6.5×55, 308 win. Ni me še razočarala.

    Odboj lahko nastane pri vsaki krogli. Tukaj kriviti Fox ne vem, če je smiselno. Kot si napisal tudi razne bonded krogle ne razpadejo kar tako in se lahko odbijejo. Edino, kar prepreči odboj je, da se vzdržimo strela, če ocenimo, da nimamo ustreznega ozadja za zaustavitev krogle.
    Res pa je, da so monolitne krogle na splošno še malce bolj zloglasne glede odbojev, zaradi prej opisanega dejstva, da ne razpadajo.
    Vsaka stvar ima svoje prednosti in slabosti. Tudi klasične SP krogle imajo tako še vedno mesto pri lovu. Saj so zaradi razpada manj nevarne za odboj.

Stran 44 od 45 PrvaPrva ... 34404142434445 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •