Stran 1 od 45 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #1

    Privzeto FOX - krogle

    Mislim, da si te "naše" krogle zaslužijo svojo temo. Danes prvi test. Ni impresivno ampak za začetno jago bo čisto ok. Spomladi se pa malo bolj poigramo s polnitvami. Puška Blaser R8, kal. 308 win, cev 52 cm.

  2. #2

    Privzeto

    Še popravek, na tarči je napisano, da je bila dolžina naboja 71 mm - napaka, dolžina nabojev izstreljenih na tarčo je bila 69,40 mm.
    Naboji z dolžino 71 mm so se izkazali za predolge.

  3. #3
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Tudi jaz sem testiral ze krogle v Sakotu 85, 308 win, 51cm cev.

    Na tarči se je izkazalo da ji odgovarjajo vecje hitrosti. Sam sem polnil z n140, 130 in 150 gr krogle. Z polnitvijo 48gr lažjih krogel sem dobil grupo 2cm. Verjetno bo se grupa kaj zmanjsala, saj sem cev pred tem cistil z Roblo.

    Glede dolžine naboja je max za mojo puško 70,85 mm, 70,95 ze nasede na brazde. Glede na mojo polnitev predvidevam, da je V0 nekje 900m/s (naj me kdo popravi, ce misli drugace) , ceprav bi bilo verjetno boljse da bi vzel kak hitrejsi smodnik, a ga trenutno nimam.

    Do zdaj uplenil dva komada srnjadi, mladic streljan nekje na 160m, pobeg 10m, vhod med rebri, prilagam sliko. Stara srna zelo podobna situacija. Zanimale so me predvsem podpludbe in so bile za odtenek manjse kot pri mladiču.

    Morem se pohvalit komunikacijo proizvajalca s strankami, res zelo zavzeti in pripravljeni pomagati, saj sem na zacetku kar iskal pravo polnitev.

    Zaenkrat zadovoljen.

    Click image for larger version. 

Name:	IMAG1462.jpg 
Views:	45 
Size:	140.9 KB 
ID:	15731

  4. #4

    Privzeto

    Prekopiral sem še komentar od Tine01 iz teme monolitne krogle, ker je tudi napisal svoje izkušnje iz prve roke o kroglah FOX:

    Citat Tine01 je objavil: Pokaži objave
    Odlično se obnesejo. Vedno prebijejo ( vsaj do sedaj), če žival zbeži z nastrela je krvna sled bila močna, večinoma pa je padlo v ognju (vse streljano za pleče). Do sedaj sem uplenil 6 kosov divjadi ( 3 prašiče od 18- 75 kg, mladiča srnjadi, damječje tele, ter jazbeca). Okrog vstrelne in izhodne rane je bilo nekaj mrene napolnjeno s krvjo- škarta na mesu praktično nič. Priporočam!

    ps. natančnost: zadetke na papirju sem spravil nekako v 2 cm ( 4 je streli); za moj lov zadostuje; ampak so baje fantje se mal poigrali s polnitvami in dosegli grupacijo treh strelov v kovanec 10 â??/cent

    lp

  5. #5

    Privzeto

    Click image for larger version. 

Name:	7x 64.jpg 
Views:	24 
Size:	155.2 KB 
ID:	15746Dodajam še fotko ene lovsko odlične grupacije: cal 308 win Zastava, cev Lothar walther 51 cm, polnjenje Fox CH 150gr, VIT N 140- 45 gr, dolžina naboja 69,61 mm. Streljano na 110m , štirje streli. Zgornji ( tretji)strel, mi je malo ušel.Click image for larger version. 

Name:	20151121_083331.jpg 
Views:	30 
Size:	174.4 KB 
ID:	15743...

    ps s Zastavo 7x64, cev 60 cm, krogla FOX CH 130 gr je delal ov kombinaciji VIT N550-53 gr, dolžina naboja 83,00 mmm... en šus sem tudi jaz malo ga pofočkal :)
    Tudi jaz moram pohvaliti proizvajalca, saj je zelo dostopen in da dobre nasvete!

  6. #6
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto Fox krogla 150gr, Savage Axis 308 in srna mladica 15kg

    Razdalja 45m od preže, na nastrelu zelo svetla pljučna kri in obilna krvna sled cca 70m. Zelo lahka naloga za mladega lovskega psa, ki je prvič iskal po krvni sledi in seveda takoj "našel".
    Presenetilo me je hitro odpiranje krogle, saj je bila vhodna rana (med rebri) v velikosti kovanca 10c, izhodna (direkt na rebru) pa dobre 3cm.
    Tako uničenih pljuč nisem videl še pri nobeni srnjadi, pa sem cca 15 kosov uplenil tudi s svinčenkami. Je pa res, da je bila kratka strelna razdalja, začetna hitrost krogle na strelišču pa 874ms oz. 2867fps. Polnjeno z 46gr Lovex D073.6, dolžina naboja 69,40mm.
    Prvi vtis o Fox krogli je odličen. Pa še Axis-a sem krstil
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Mladica_308_Fox_150_1.jpg‎   Mladica_308_Fox_150_3_vhodna_2.jpg‎   Mladica_308_Fox_150_3_izhodna_2.jpg‎  

  7. #7

    Privzeto

    Prav veselje je brati, da ste zadovoljni z domačimi kroglami. Pa ni pomembno iz katere puške je streljano so grupe odlične. Uspeh na lovu pa tudi.
    Je pa proizvajalec pristopil k delu tako kot je treba. Lična embalaža in dovzetnost v komunikaciji je za pohvalit. Čeprav vem, da se bodo našli tudi nezadovoljneži. Ampak za take še niso naredili krogle.

  8. #8
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Prilagam še 95m tarčo s testiranja te polnitve. 1 klik gor, 2 levo in grupa 3 strelov je za moj način lova dovolj dobra.
    Na gamsa pa itak ne bom šel s 308 win, nisem tak strelec
    Za tako priložnost (če bo sploh kdaj) imam 300 win mag, ki daje solidno potuho, če ne znaš uporabljat balističnega kalkulatorja.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Fox150_Axis_308_D0736_46gr.jpg‎  
    Last edited by Robert91922; 5. December 2015 at 17:39.

  9. #9

    Privzeto

    Preseneča me tako dolg pobeg pri odličnem zadetku.

  10. #10
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Šlo je za trop 8 kosov srnjadi, ki se je je 15-20 minut prej (pred mojim strelom) pasla cca 400m od preže na požeti koruzni njivi. Nekaj jo je preplašilo, srnjad je tekla proti meni in 100m pred prežo zavila v redek gozdiček, kjer se je nemirno sprehajala sem in tja, kar se je lepo videlo z daljnogledom. Končno je trop krenil po gozdni poti ven, naravnost do mene in se ustavil na njivi ozimne pšenice pod prežo. Ta uplenjeni kos je bil zadnji v tropu in eden najmanjših.
    Je bil pa cel trop že precej vznemirjen, vključno s to mladico. Po strelu je trop stekel naprej po njivi 100m naprej do gozda, zadeti kos pa takoj zavil ostro v levo nazaj v gozd, kjer je po dobrih 50m bega obležal. Relativno dolg pobeg si razlagam s poprejšnjo vznemirjenostjo celega tropa.
    Šop dlak na spolovilu sem pa že prej na 45m razdalje zlahka opazil - da ne bi padla "srna z jajci", kar se pogosto dogaja v nekaterih LD-jih, ki zadnji teden v letu s pritiski lovijo plan za rep.
    Ta kos je bil zadnji letos v planu naše LD.
    Last edited by Robert91922; 5. December 2015 at 20:47.

Stran 1 od 45 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •