Stran 36 od 45 PrvaPrva ... 26323334353637383940 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 351 do 360 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #351

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Dober nasvet. Vsak ki polni mora vedeti kakšno orožje ima in kaj prenese. Ne bom več o tem. Tudi jaz imam raje zmerne polnitve. Zaradi poka. Za puško me ne skrbi. Te prej opozori z sploščeno netilko in težjim odpiranjem zaklepa.
    Se pa opravičujem, da sem tisti post napisal samo po pripovedi strelca. Mi je eden od pomočnikov pri spravilu povedal, da je bil zadetek precej diagonalen od zadaj. Krogla je presekala nekaj reber pri vhodu, šla skozi jetra in pljuča , razbila kost lopatice in se ustavila pod kožo.
    Alojz, kaj sploh lahko krogli zameriš ob takem prebijanju.... verjetno bi se večina krogle ob takem strelu ustavila že 15 cm prej...

    lp

  2. #352

    Privzeto

    Tisto o malo več smodnika sem napisal prej, ko sem še verjel da je bil strel pravokotno.

  3. #353

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Jst bi bil pa zaskrbljen če bi ga prebila. Namreč tele po diagonali.

    To bi pomenilo da je krogla na poti dddala zelo malo energije. Tele po diagonali je vseeno dolgo tam okrog 70-80 cm (govorim na pamet). In če krogla na tako dolgi poti ne odda vse energije, kaj potem pričakujete pri srnjadi, ki jo je recimo če zadenemo popolnoma pravokotno na trup za pleče, kakih 15-20 cm za prestrelit. Ja krogla bo šla skozi, luknjica za njo in dolg pobeg po strelu. Idelano bi bilo če bi krogla oddala skoraj vso energijo v trup in jo ohranila ravno dovolj za prestrel. Ampak mi bi imeli vse, kroglo ki 7 kg mladiča ne razbije ampak bo padel na mestu in seveda tudi jelena 210 kg prestreli in tudi ta seveda pade na mestu


    Odlična misel in celoten komentar!

  4. #354

    Privzeto

    Tudi jaz mislim, da je Bokarca odlično napisal.
    Imate pa ljubitelji močnih kalibrov v nečem prav. Lahko fališ pa košuta vseeno pade.
    https://www.youtube.com/watch?v=6P3uwl5HzzQ&t=0s

  5. #355

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tudi jaz mislim, da je Bokarca odlično napisal.
    Imate pa ljubitelji močnih kalibrov v nečem prav. Lahko fališ pa košuta vseeno pade.
    https://www.youtube.com/watch?v=6P3uwl5HzzQ&t=0s
    Že. že, samo moraš znat glih prav falit!
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #356

    Privzeto

    Je pa zanimivo, da ima zračni udar takšen učinek. Si nisem predstavljal.

  7. #357

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Je pa zanimivo, da ima zračni udar takšen učinek. Si nisem predstavljal.
    Saj nima. https://www.youtube.com/watch?v=YrHpe5Z93wM&t=1s

  8. #358

    Privzeto

    Ali sem napak razumel, ali je nakladal? Res me zanima.
    Zgornji video mi je bolj logičen.
    Last edited by alojz1; 15. December 2017 at 23:01.

  9. #359

    Privzeto

    Seveda da je nakladal. Čeprav pa mislim da to verjame tudi precej naših lovcev, namreč da kar je manj od 7 rem mag je sam za vrabce. In da je potem dovolj tudi če mimo ustreliš da pade. Pa se čudijo kako slabo zadeta divjad po strelu še vedno gre.

  10. #360

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ali sem napak razumel, ali je nakladal? Res me zanima.
    Zgornji video mi je bolj logičen.
    Ja, v videu je malo nakladal; ko sem malo dalje prebiral komentarje njegovega videa, so drugi trdili, da je bil strel skozi oko. Vidijo se krvave oči in kri iz gobca. Bolj verjeten je potemtakem zadetek v zg. čeljust nekam, ampak izhodne rane ni bilo. Čeprav potem bi verjetno vseeno glavo odprlo. Vsaj iz Iraka so poročali, da je zadetek z ostrostrelno puško .50BMG v glavo pomenil truplo brez glave.

Stran 36 od 45 PrvaPrva ... 26323334353637383940 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •