Stran 34 od 45 PrvaPrva ... 2430313233343536373844 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 331 do 340 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #331

    Privzeto

    Kalibri 270, 7x64 ali 7x65R so zelo podobni. Ni potrebe za vsakega spraševat. Dejstvo je, da se lahko strelja vsa divjad. Pri bočnem zadetku bo vedno tudi prestrel.
    Ravnohrib je objavil vsa dejstva. Mnenja na podlagi enega zadetka (slab ali dober) pa niso merodajna.
    Last edited by alojz1; 24. October 2017 at 08:30.

  2. #332
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Kje kupujete krogle? Direktno ali preko kakega trgovca? Imate kakšne težave z dobavo?

  3. #333

    Privzeto

    Citat Žamot je objavil: Pokaži objave
    Kje kupujete krogle? Direktno ali preko kakega trgovca? Imate kakšne težave z dobavo?
    Zaenkrat kupoval 2x, neposredno od proizvajalca. Brez težav.

  4. #334

    Privzeto

    Kako vam delajo fox 160 grain v naboju 8x57is? Dogaja se mi, da pri polnitvi, ki jo priporoča proizvajalec krogle, ne pride do izhodne rane pri jelenjadi in divjih prašičih. Enako kroglo uporablja tudi solovec, in mu ravno tako krogla ne prebija večje divjadi (jelenjadi). Njemu polni druga oseba kot meni, iz popolnoma različnih koncev države, tako, da me malo preseneča. Bolj v - kot v +. Oktobra sem na pogonu na hrvaškem streljal divjo svinjo cca 80-90 kg, streljana 2x, vhodna rana tam, kjer je bila rdeča pika (natančnost ok), za pleče prvič ter drugič za prsnim košem po diagonali v notranjost prsnega koša.Krogla ni poškodovala ali prijela nobene kosti vendar izstrela ni bilo. Žival je naredila še dobrih 150 metrov preden je obležala. Pri jelenjadi, košutah, junicah in špicarjih, ki sva jih že kar nekaj pobrala odkar uporabljava omenjeno kroglo tudi ni izhoda, razen pri teletih, ki jih občasno prebija. Ali ima še kdo podobne izkušnje z omenjeno kroglo v tem kalibru?

  5. #335

    Privzeto

    Tole pa težko razumem. Uporablja kolega in nima teh težav. Nalepi sliko krogel, ki so ostale v trupu.

  6. #336

    Privzeto

    Tudi meni to ni logično. Zadnjič sem s 150 gr tovarniško kroglo v 308 win uplenil junico, strel je šel noter visoko za plečko in nizko ven diagonalno nekoliko bolj zadaj, krogla je imela kar dosti za prebiti pa je prebila, padla je po 15 m.
    Pa me je skrbelo, da iz moje kratke cevi tovarniška polnitev ne bo dovolj ubojna, glede na to, da je precej počasnejša, kot so nekatere malo bolj navite domače polnitve.
    Pri 8×57 težav s prebojem ne bi smelo biti, če ni polnitev res preveč anemična - kaj nekdo napolni doma, pa mi tukaj ne moremo vedeti. Kako dolgo cev imaš? Jaz imam pri 8×57 cev dolgo 53,5 cm, pa kakšna srednja polnitev - 13 gr krogla ne zmore še 700 m/s izhodne, kakšna močna polnitev pa tam do 740 m/s, skratka, odkar sem imel parkrat možnost meriti hitrost sem postal bolj pristaš dolgih cevi.
    Ravno kupujem Tikko, je možnost izbire cevi 51 cm in 57 cm, bo najbrž kar tadolga, razlika je očitna, še posebej pa pri hitrih kalibrih. Pri kratkih ceveh pozabite na tovarniške podatke in podatke iz tabel, sam sem iz kratke 52 cm cevi nameril tudi do 50 m/s odstopanja od tabel. To pa je že toliko, da se ti spodobna polnitev spremeni v precej anemično.
    Tudi tovarniška polnitev FOX v primerjavi z domačimi zna precej odstopat. Vse je odvisno kaj in koliko nekdo doma natrese, nekaj vloge odigra še dolžina cevi...
    Last edited by Deerhunter; 30. November 2017 at 09:12.

  7. #337

    Privzeto

    Ravno sedaj sem snel vse podatke...
    Nobena od polnitev, ki jih priporoča proizvajalec za 8x57IS/fox 160g(teoretično!) ne zgleda anemična...
    VW 140, celo precej vroča. Quickload navaja hitrosti prek 800m/s glede na proizvajalčeve podatke in standardno dolžino R8 cevi (557mm)....tudi za smodnik RS50. Za VV polnitve so pa hitrosti še občutno višje.
    Poudarjam - TEORETIČNE hitrosti, ki jih je potrebno jemati z veliko rezerve! Praktične, izmerjene so lahko precej drugačne.
    Vendar pa daje QL ob natančnih vhodnih podatkih vseeno precej uporabne računske približke.

  8. #338
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Citat Stečina je objavil: Pokaži objave
    Kako vam delajo fox 160 grain v naboju 8x57is? Dogaja se mi, da pri polnitvi, ki jo priporoča proizvajalec krogle, ne pride do izhodne rane pri jelenjadi in divjih prašičih. Enako kroglo uporablja tudi solovec, in mu ravno tako krogla ne prebija večje divjadi (jelenjadi). Njemu polni druga oseba kot meni, iz popolnoma različnih koncev države, tako, da me malo preseneča. Bolj v - kot v +. Oktobra sem na pogonu na hrvaškem streljal divjo svinjo cca 80-90 kg, streljana 2x, vhodna rana tam, kjer je bila rdeča pika (natančnost ok), za pleče prvič ter drugič za prsnim košem po diagonali v notranjost prsnega koša.Krogla ni poškodovala ali prijela nobene kosti vendar izstrela ni bilo. Žival je naredila še dobrih 150 metrov preden je obležala. Pri jelenjadi, košutah, junicah in špicarjih, ki sva jih že kar nekaj pobrala odkar uporabljava omenjeno kroglo tudi ni izhoda, razen pri teletih, ki jih občasno prebija. Ali ima še kdo podobne izkušnje z omenjeno kroglo v tem kalibru?
    Jaz .308 polnim z 150gr, sicer LOS, hitrost 840m/s in sem letos prestrelil dva pujsa z eno kroglo, sem mislu da je samo eden pa ko sem prišel zraven sem v visoki travi zagledal še drugega 5m dlje kako leži, oba je prebilo skozi hrbtenico in sta obležala na mestu eden 70 drugi 100kg.

  9. #339

    Privzeto

    Citat Stečina je objavil: Pokaži objave
    Kako vam delajo fox 160 grain v naboju 8x57is? Dogaja se mi, da pri polnitvi, ki jo priporoča proizvajalec krogle, ne pride do izhodne rane pri jelenjadi in divjih prašičih. Enako kroglo uporablja tudi solovec, in mu ravno tako krogla ne prebija večje divjadi (jelenjadi). Njemu polni druga oseba kot meni, iz popolnoma različnih koncev države, tako, da me malo preseneča. Bolj v - kot v +. Oktobra sem na pogonu na hrvaškem streljal divjo svinjo cca 80-90 kg, streljana 2x, vhodna rana tam, kjer je bila rdeča pika (natančnost ok), za pleče prvič ter drugič za prsnim košem po diagonali v notranjost prsnega koša.Krogla ni poškodovala ali prijela nobene kosti vendar izstrela ni bilo. Žival je naredila še dobrih 150 metrov preden je obležala. Pri jelenjadi, košutah, junicah in špicarjih, ki sva jih že kar nekaj pobrala odkar uporabljava omenjeno kroglo tudi ni izhoda, razen pri teletih, ki jih občasno prebija. Ali ima še kdo podobne izkušnje z omenjeno kroglo v tem kalibru?
    Daj si izmeriti izhodne hitrosti. Glede na moje izkušnje z FOX v 6,5x55 (ki je prav mila stvar proti 8x57) skoraj ne morem verjeti.

  10. #340

    Privzeto

    streljam 8x57irs fox pa se mi še ni zgodilo da bi krogla ne prebila ,zato mislim da je to malo za lase privlečeno....pa brez zamere....
    aja pa v 7x57 tudi še nisem dobil krogle...uplenil pa jelenjed, damjak, d.prašič, srnjad, lisica

Stran 34 od 45 PrvaPrva ... 2430313233343536373844 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •