Stran 30 od 45 PrvaPrva ... 2026272829303132333440 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 291 do 300 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #291
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Tudi, če se odloči za TTSX ob dobrih zadetkih ne bo razočaran.
    TTSX je odlična krogla in tudi ob malo slabših zadetkih ne bo razočaran. Tu je le vprašanje cene, če je pripravljen dati 1 € za kroglo. Sicer pa je to moja prva izbira, če izvzamem ABC. Čisto na koncu je LOS (jih imam še ene sto in če so komu všeč, jih lahko dobi).

  2. #292
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat Falco je objavil: Pokaži objave
    Kako je kaj z fragmentacijo FOX krogle? Zanemarljiva ali konkretna? LOS po mojih izkušnjah (pre)močno fragmentira in razmišljam o menjavi krogle na FOX ali TTSX. Daljši pobeg ni problem. Katero priporočate?
    Fox krogle se v vsakem primeru najprej deformierajo v gobico in samo v določenih primerih se lahko potem ko je krogla že deformirana posamezni deli gobice postopoma ločijo od telesa (valja). V nobenem primeru, pa se FOX krogle ne razletijo, tako kot se to zgodi pri tistih, ki so iz medenine (LOS, OK, MJG,...).
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  3. #293

    Privzeto

    Ciljna balistika krogle je odvisna od mnogih reči. Še posebej pa od precepcije posameznika. Oziroma, kaj posameznik pričakuje od krogle. Kolikokrat se je na tem forumu in drugje že zgodilo, da je polovica določeno kroglo hvalila, druga polovica pa grajala. Dostikrat je kateri na podlagi nekaj uplenitev zelo hvalil, potem pa ena slaba izkušnja pa od takrat vse krogle podobnega delovanja v isti (zanič) koš... Treba preizkušati in si najti tisto ki ustreza po delovanju. Ne streljamo vsi na isto mesto, na isto razdaljo, na isto divjad, nimamo vsi psa ali dostop do psa, kalibri, teže in hitrosti krogel so različne, tudi precepcija poškodb je zelo različna, lovišča so različna itd... V odprtem lovišču je vseeno, če odskoči 200 m. V gostem pa je že 30 m problem. Tudi na različne načine lovimo. Tisti, ki lovi ponoči ali na pogonu bo želel hitrejši padec in dobro krvno sled. Nekdo, ki strelja podnevi s preže, se mu gre le za čim manjše poškodbe, drugo je vse sekundarno. Eden gleda samo na ceno. Zanimivo je, kako v članku, ki ga je Alojz prilepil zadnjič, nekdo iz VB, ki trdi, da je uplenil 4000 kosov sika jelenjadi, v obširnem članku popolnoma skritizira Barnesove krogle. Pa je ta jelenjad bistveno večja kot srnjad. Če se bo komu dalo prebrati. Mi pa tukaj delamo ocene na podlagi uplenitve v najboljšem primeru nekaj deset kosov.
    Fantje, preizkušajte sami in si najdite tisto, ki vam leži. Vmes pa lahko tukaj malo pokramljamo. Ampak ne zapisano jemati za sveto. In ne grdo gledati vsakega, ki napiše malo drugače. Vem, vsak svojo hvali. Ampak včasih je treba biti tudi malo objektiven.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tudi drugi že poznajo Fox http://ukvarminting.com/forums/topic...et-comparison/
    Samo malo močnejšo polnitev pa tudi grupa zmaga.

  4. #294

    Privzeto

    Testiranje je izgleda zelo zanimivo. Vsi to počnejo.
    Monolitka ob slabšem strelu in Amax https://www.youtube.com/watch?v=NNYq-QeHEuw&t=371s

  5. #295

    Privzeto

    Drugi kos /srnjak, 1L) uplenjen s FOX kroglo 6,5x55 123gr.
    Tokrat je bil strel skozi srce, konkretna izstopna rana, obilna krvna sled, potegnil je pa skoraj 100m. Ko zanimivost sem tega gumbarja zadel 2x z enakim strelivom v razmaku 3 tednov. Več o prigodi v poglavju uplenitev.
    Še vedno se nagibam k oceni, da je FOX krogla kot monolitka za srnjad bolj primerna kot GMX (ali TTSX, ki je GMX je vsaj po forumskih prispevkih ameriških lovcev precej podoben). GMX je toliko trši, da so bile po mojih izkušnjah izstopne rane premajhne in posledično premajhna krvna sled; za ohranjanje mesa pa dajem še vedno na 1. mesto GMX.

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20170604_085028.jpg 
Views:	17 
Size:	158.6 KB 
ID:	16620
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20170604_085053.jpg 
Views:	14 
Size:	164.6 KB 
ID:	16621
    Last edited by ravnohrib; 4. June 2017 at 10:50.

  6. #296

    Privzeto

    Tvoje ugotovitve so zelo podobne mojim.

  7. #297

    Privzeto

    Glede na to, da so FOX krogle tudi tovarniško polnjene, je že kaj rezultatov tega streliva?

  8. #298

    Privzeto

    S tovarniškim sem nekaj lovil lisice, ker me je zanimalo, kako se odpira na majhni divjadi. Vse tri padec v ognju, od tega dve strel za plečko. Krogla se tudi pri standardni tovarniški hitrosti odlično odpira in povzroča velik šok celo na najmanjši divjadi. Imam tudi eno bolj navito polnjeno varianto, pa trdim, da je malo manj hitra boljša, ker manj razbija, hitre variante so kar brutalne. Zato bi rekel, da FOXa ni potrebno navijati na polno, ker ta krogla ni trda kot TTSX in podobne... Še vedno trdim, da je najboljša monolitka na našem trgu in za naš način lova. Hitro odpiranje, dober šok in krvna sled, dobro prebijanje. In vse to v paketu brez svinca. Tudi članek v zadnjem lovcu daje takšne zaključke. Pohitite, dokler je še po promocijski ceni.

  9. #299

    Privzeto

    Tovarniški FOX 8×57 160 gr ima tudi bistveno blažji odsun kot standardne 12,7 in 13 g krogle v tem kal. Odsun teh me je na lahki puški s kratko cevjo precej motil, pri 10,4 g FOX pa je odsun bistveno zmernejši in lahko obvladljiv. Krogla sama pa itak tudi v tem kal. vrhunska. Na ta način se s težo krogle in odsunom približam kal. 308 win, ostane pa mi premer 8 mm Skratka zelo posrečena kombinacija za ta sicer odličen kaliber.

  10. #300
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Ima kdo izmerjene kakšen hitrosti za FOX 150 v 308win in z N140? Če kdo ima naj dopiše še tip puške in dolžino cevi.

    Hvala.

Stran 30 od 45 PrvaPrva ... 2026272829303132333440 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •