Stran 18 od 45 PrvaPrva ... 814151617181920212228 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #171

    Privzeto

    To je pa druga stvar, če jih že imaš. Jaz bi polnil 55 grain z obema smodnikoma ki jih imaš. Max je 59 grain. Ampak te zgornje meje bi se v tem kalibru izogibal saj svoje naredi že sam premer krogle.
    Če še nisi sam ugotovil. N540 je zelo čist in dlje potiska kroglo pri malo nižji krivulji pritiska (po domače povedano).

  2. #172
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Jaz uporabljam v moji Tikki v 308 ttsx 130 gr, polnjen z N140 47 gr, hitrost je 870m/s. Super natančnost in učinek na vse divjadi na vse razdalje (dlje kot do 200m pa še nisem nič uplenil s tem, pa me ni strah, če bo treba).
    V 9,3 X 62 ima moj brat ttsx 250 gr , polni N 540 58gr, v njegovem polavtomatu s kratko cevjo je hitrost dobrih 700m/s. To polnitev bo še razvijal.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #173
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Jaz do zdaj pri strelu z monolitko kakšne večje zmešnjave na notranjih organih še nisem videl. Kakšna hitra mehka svinčenka pa zna narediti vse sorte. To je tisti tlak o katerem govoriš. Pokanje notranjih organov, čeprav sploh zadeto ni. Ampak takega primera z monolitkami jaz nisem zasledil. Sem pa imel take primere z Normo Oryx v kal. 30-06. Tisto je bilo res grdo. Pokalo je vse, želodec, črevo, čeprav sploh zadeto ni bilo. Sem kmalu zamenjal kroglo.
    Se pravi,da po tvoji teoriji monolitke divjad ''le prevrtajo''. To enostavno ne drži vode, saj če bi bilo tako, divjad enostavno ne bi padala v ognju ali po nekaj 10m, kot se običajno zgodi.

    Jaz sem v temi srnjad http://www.forum-lov.org/forum/showt...a-in-LB/page66 objavil strel na srno v diagonali in ji je ven potegnilo za eno pest črevesja, poleg tega pa jeter skoraj ni bilo več, kljub temu, da je bil vhod med rebri in za rebri ven. Torej je moral za odpiranje krogle zadoščati odpor mehkega tkiva in notranjih organov srne. Da je pa jetra ''razneslo'' in črevesje le odneslo s seboj si razlgam ,ker so mnogo mehkejša od črevesja, poleg tega pa tu ni prisotnih šrapnelčkov, kot pri svinčenkah. Vendar do povzročitve šoka vseeno pride ravno zaradi nastanka nadtlaka v trupu, tudi pri monolitkah, saj drugače, kot sem napisal divjad enostavno ne bi padala v ognju ali po zelo kratkem begu.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  4. #174
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Moje mnenje (bodo pa še druga).
    9,3 bi raje polnil z kakšno Lapua Mega 18,5g. Cenejša in učinkovita.
    308Win pa N140 ali 540 in sicer 44grain.
    Zakaj bi si onesnaževal meso s svincem, če ni nobene potrebe po tem. Vem, da se okrog tega svinca govori samo nekaj let, vendar vsekakor ni zdravilen.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  5. #175

    Privzeto

    Saj misliva enako. Treba je pa vedeti, da ima krogla v tem kalibru pod 700m/s. Pa še trda je in se tudi pri večji hitrosti skoraj ne drobi.

  6. #176

    Privzeto

    FOX dela precejšnje poškodbe za monolitno kroglo. Imam občutek da večje kot nekatere druge monolitke. Morda bi kdo poizkusil to utemeljiti?

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    Se pravi,da po tvoji teoriji monolitke divjad ''le prevrtajo''. To enostavno ne drži vode, saj če bi bilo tako, divjad enostavno ne bi padala v ognju ali po nekaj 10m, kot se običajno zgodi.

    Jaz sem v temi srnjad http://www.forum-lov.org/forum/showt...a-in-LB/page66 objavil strel na srno v diagonali in ji je ven potegnilo za eno pest črevesja, poleg tega pa jeter skoraj ni bilo več, kljub temu, da je bil vhod med rebri in za rebri ven. Torej je moral za odpiranje krogle zadoščati odpor mehkega tkiva in notranjih organov srne. Da je pa jetra ''razneslo'' in črevesje le odneslo s seboj si razlgam ,ker so mnogo mehkejša od črevesja, poleg tega pa tu ni prisotnih šrapnelčkov, kot pri svinčenkah. Vendar do povzročitve šoka vseeno pride ravno zaradi nastanka nadtlaka v trupu, tudi pri monolitkah, saj drugače, kot sem napisal divjad enostavno ne bi padala v ognju ali po zelo kratkem begu.

  7. #177
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    FOX dela precejšnje poškodbe za monolitno kroglo. Imam občutek da večje kot nekatere druge monolitke. Morda bi kdo poizkusil to utemeljiti?
    Tudi sam se to opazil, čeprav zadje časa mi na srnjadi dela dosti manjše poškodbe kot kdarkoli prej.

    Po mojem gre zahvala plastični kroglici, katera poskrbi za res hitro odpiranje. Mislim tudi, da se prednji del krogle dosti hitreje razdrobi kot je navedeno na strani proizvajalca. Je pa to eden izmed razlogov, zakaj se te monolitke ne bojim uporabit na malo daljši razdalji/nižji hitrosti, saj vem, da se bo odprtla.

  8. #178
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Saj misliva enako. Treba je pa vedeti, da ima krogla v tem kalibru pod 700m/s. Pa še trda je in se tudi pri večji hitrosti skoraj ne drobi.
    Kolikor sem jaz meril, sva s kolegom dosegla celih 800m/s na ustju cevi z N540. Tako da bi moral z vsako normalno polnitvijo dosegat hitrosti nad 700m/s. Fox imajo ''le'' 220gr.

    Za tiste ki vas skrbi odpiranje pri nižjih hitrostih, vas bo mogoče to pomirilo.
    http://www.foxbullets.eu/testiranje-...tvami/?lang=sl
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  9. #179

    Privzeto

    Ejga, Stjrp. Tisti moj zgornji (prilepljen) citat se nanaša na kroglo Mega in ne na Fox.
    Pa v tem kalibru ni prijetno (vsaj brez antifonov ne) max polnitve streljat. Pa potrebe tudi ni, če se ne greš ravno long range.

  10. #180

    Privzeto

    Američani imajo zelo enostavno razdeljene teže krogel v priljubljenem premeru 30 in sicer 150 gr do 80 kg, 165 gr od 80 kg do 150 kg in 180 gr od 150 kg naprej. Pri nas pa gre vse proti 180 gr, zaradi miselnosti da je težje boljše. Ne vedno. Težja krogla je boljša za težjo divjad. Zanimivo je tudi, kako precej lovcev s 180 gr ali več strelja divjad težko 10 do 30 kg. In so navdušeni kako je dobra krogla in kaliber in kako majhne poškodbe so. Seveda samo do takrat dokler pade v vidnem polju. Ko gre zaradi majhnih poškodb daleč in je treba uporabiti krvosledca, je pa krogla zanič. Majhne poškodbe so pač zato ker se krogla ni imela časa odpreti. To v kombinaciji z nizko hitrostjo na majhni divjadi ne dela tako kot na veliki. Nizka hitrost in velika teža je primerna za težko divjad, ker to dvoje preprečuje razpad krogle tudi pri daljšem prodiranju čez močno tkivo ter kosti. Pri manjši pa se taka težka počasna krogla niti odpreti nima časa ker je prej čez.

Stran 18 od 45 PrvaPrva ... 814151617181920212228 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •