Stran 29 od 45 PrvaPrva ... 1925262728293031323339 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 281 do 290 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #281

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    Te bodo zaprli,ker tako krvavo slikaš!
    Namerno, hotel sem pokazati, da ima FOX bolj "agresivno" izstopno rano, kot recimo GMX od Hornadya. Pri GMX je bil pobeg pravilo, s FOX sem do sedaj uplenil 1 kos; bom dopolnjeval statistiko.

  2. #282

    Privzeto

    LOS krogla je manj agresivna. Pa meni vse pade na mestu, če pomerim v gornjo polovico trupa. Zadnja mladica (10 kg) danes zvečer na 200m z 308. Samo luknjica skozi. To sem že enkrat pisal.

  3. #283

    Privzeto

    Alojz, predvidevam da streljaš nad plečko. To ni ravno merodajno, ker tako kot če bi streljal v plečko, bi padlo hitro z vsako kroglo.
    Je pa LOS pri strelih za pleče manj razbijaški. To ne pomeni, da gre kos dlje, pač pa, da je v primeru pobega krvna sled slabša.
    Pri nekaterih monolitkah so poškodbe majhne in kos ne gre daleč, le krvna sled je slaba.
    Fox je očitno zaradi materiala in plastične konice zelo mehka in zelo hitro odpira, zaradi tega dejstva so poškodbe in strelni kanal širši, ter krvna sled dobra. V nasprotju z GMX, Naturalis ipd, ki so bistveno trše, saj so v osnovi razvite za tržišča kjer se lovi vse kaj drugega kot srnjad.
    Da zaključim, kaže, da je Fox zelo dobra monolitna krogla, ki se dovolj dobro odpira, da učinkovito deluje tudi na manjši divjadi, pri večji divjadi pa tako ali tako vse monolitke delujejo dobro, ker dobro prodirajo in ne izgubljajo teže. Pravkar je na police prišlo tudi tovarniško strelivo Fox. Mislim, da ima ta krogla svetlo prihodnost, ne samo ker je učinkovita in dostopna, pač pa tudi zaradi tega, ker bo kot prva tovarniško polnjena slovenska monolitka po ABCjki, na voljo širšemu krogu uporabnikov, ki sami ne polnijo.

  4. #284

    Privzeto

    Kako je kaj z fragmentacijo FOX krogle? Zanemarljiva ali konkretna? LOS po mojih izkušnjah (pre)močno fragmentira in razmišljam o menjavi krogle na FOX ali TTSX. Daljši pobeg ni problem. Katero priporočate?

  5. #285

    Privzeto

    Definitivno Fox. Pa lažjo izberi. Pri pravilnem zadetku za pleče ne bo težav.

  6. #286

    Privzeto

    Barnes je bil razvit za ameriško tržišče, kjer jagajo precej večjo divjad, kot je naša srnjad. Poleg tega je Barnes iz bakra, ki je trši kot materiali iz katerih so "naše" monolitke. Skratka, bi upal trditi, da se v teoriji ob enaki teži, hitrosti in kalibru, počasneje odpira kot FOX. Kar bi ga naredilo manj uporabnega še posebej za lov manjše divjadi.
    Se pravi Barnes bi moral za enak rezultat bolj pospešiti... Zato tisti, ki uporabljajo Barnes, ponavadi za zanesljivo odpiranje uporabljajo čim lažje krogle pri čim višjih hitrostih.
    Fox je mehkejši, se pravi kroglo ni treba poganjati tako hitro. Če pa že jo, jo je lažje navijati in to spet zaradi mehkejšega materiala - nižji pritiski...
    Sam bi izbral Fox. Pa še lažje ga je dobiti in najbrž je tudi cenejši kot Barnes.

  7. #287
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Jaz uporabljam Barnes ttsx, ta nič ne fragmentira. Res uporabljam lahko, 130 gr kroglo, ki pa zadostuje tudi za najtežjo divjad, zato ne vidim potrebe po težji. Tako imam bolj ravno krivuljo in manj odsuna, pa več šoka na divjadi. TTSX rabi za odpiranje cca 600m/s, tako da s tem ni nobenega problema, ne vem kje ga nekateri, (ki krogle še niso probali) vidijo. Doma imamo puške s 6 kalibri, v vseh streljamo ttsx. Jaz bom letos sicer v 308 preizkusil tudi fox, bolj iz radovednosti.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #288

    Privzeto

    Zato pa imamo različne, da vsak najde takšno, ki mu odgovarja. Največkrat pa probavamo različne tako kot si napisal bolj iz radovednosti kot iz potrebe. Ker ob dobrem zadetku je vseeno, katera je. Skratka, jaz ne vidim nobenega problema. Tudi, če se odloči za TTSX ob dobrih zadetkih ne bo razočaran. Ampak ko je ravno spraševal, pa ker vreme ni za jago...
    Moji razlogi, da se držim 150 gr krogel, so recimo, da ima ta teža več vztrajnosti pri prebijanju, ter da se mi lega zadetkov ujema z drugimi kroglami, ki jih uporabljam. 130 gr bi letela zelo previsoko glede na druge.

  9. #289

    Privzeto

    Jaz streljam najcenejše. To pa je LOS. Cena je moj edini kriterij pri izbiri saj so vse dobre.
    Dokler so bile edine so bile Barnesove "kraljice krogel". Danes so boljše tiste, ki ne puščajo oblog v cevi. Po domačih (medenina, tombak) iz cevi ni treba odstranjevati oblog in imajo manjše trenje. Ampak to je le moje mnenje. Kdo drug rad po 50 strelih naredi temeljito čiščenje in je spet dobro.

  10. #290

    Privzeto

    Super, hvala za koristne odgovore. Bom nabavil 130gr FOX-a.

Stran 29 od 45 PrvaPrva ... 1925262728293031323339 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •