Stran 27 od 45 PrvaPrva ... 1723242526272829303137 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 261 do 270 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #261
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Slaba reklama za FOX.

  2. #262

    Privzeto

    Ne Detel. To je dobra reklama za malo slabše strelce.
    Pri malih poškodbah divjad običajno ne obleži v ognju. Takojšen padec pa je pri mnogih prioriteta.

  3. #263
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Aha, a tako.

  4. #264

    Privzeto

    Resno. Večkrat slišim, da zamerijo monolitkam kratek pobeg (predvsem pri LOSu). Pa sem včeraj videl padec v ognju. Pravkar pa sem se vrnil iz iskanja. Obupani lovec po strelu ni videl nič. Srnjak je pri strelu stal na robu strmine kamor so metali vejevje katerega je prerasla robida. Pa še malo barvne slepote in monolitna krogla pa je problem, če ni psa. Moni je rešila zadevo brez problema.
    Čeprav mislim, da ob takem strelu (samo ena plečka nizko) bi še z vsako kroglo malo šel.

  5. #265

    Privzeto

    Še tole. Lovec je bil tako prepričan, da vse pade v ognju in je takoj po strelu obvestil gospodarja, kako je zgrešil. Potem je šele mene poklical.
    Poglejte malo strele na srnjad v Angliji. Večina beži okrog 50m. Pa se jim zdi normalno.

  6. #266

    Privzeto

    Moje mnenje je, da marsikatera monolitka dela (pre)malo škode. To je sicer dobro iz vidika ohranitve divjačine, ampak pobegi so pa daljši, krvne sledi slabe, ter v primeru slabšega zadetka je tudi iskanje težje. Pri nekaterih monolitkah sem opazil izrazito slabo krvno sled. Pri FOX je krvna sled do zdaj bila vsakič odlična, povsem primerljiva s svinčenkami. Meni osebno to veliko pomeni, četudi je poškodb in odpada malo več, je pa zato dobra krvna sled in hiter padec. In divjačina še vedno ni onesnažena tako kot bi bila s svinčeno kroglo. Zame je FOX zelo posrečena kombinacija teh učinkov.

  7. #267
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Tudi ob dobrem zadetku so pobegi lahko dolgi tudi preko 100 m. Jaz tu ne vidim nobenega problema, pač kos pobereš 100 m stran. Razen, če obleži v kakem zaraščenem terenu, takrat je včasih potrebna tudi pasja pomoč. Pes pa bo našel tudi če ni veliko krvi.
    Tisti, ki hoče da mu vse obleži na nastrelu, naj pač strelja v lopatico (za Nimrod) ali v glavo (za doma).

  8. #268

    Privzeto

    Točno sta opisala oba zgornja komentatorja.
    Tudi pri monolitkah se da izbirati. In lahko smo veseli, da je ta izbira med domačimi proizvajalci.

  9. #269
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Prašiča streljam za plečko, tako, da gre krogla skozi pjuča. Drži, prašič pobegne tudi 100 m stran. Po navadi ga najdem sam po krvi. Najboljše se mi je obnesel rws evo, ki prašiča podre na mestu ali odskoči do 10m. Je pa cena zasoljena. Ta krogla ne penetrira toliko, kot sem pričakoval a to niti ni toliko pomembno. S kroglo rws ID gredo skoraj vsi do 100m, čeprav dobro zadeti. Monolitk še nisem testiral.

  10. #270

    Privzeto

    Vsi imate vsak po svoje prav. Zato pa je dobro, da imamo dovolj izbire, da vsak najde zase takšno, ki mu odgovarja. Pobegi v mraku v gosto so lahko zelo neprijetni, iskanje po kapljicah krvi pa še bolj. Tudi krvosledec vedno ne čaka doma, kdaj bo zazvonil telefon.
    Meni je zanimivo predvsem, da FOX kot monolitna krogla posnema delovanje svinčenk - ponavljam, samo posnema, ker še vedno je na koncu monolitka in ne onesnaži divjačine s svincem...
    Detel, kateri kaliber?

Stran 27 od 45 PrvaPrva ... 1723242526272829303137 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •