Stran 9 od 45 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #81

    Privzeto

    Imam tudi žakeljčke za naslon spredaj in zadaj. Zelo dobra zadeva. Tako da včasih eno ali drugo. Puška je bila nastreljena v center. Krogle so bile Geco 8x57JS 185 gr.

  2. #82

    Privzeto

    Če so zadetki 18cm nižje imaš kar dosti prostora za preizkus z močnejšo polnitvijo.
    Fox 160 grain (mogoče 180 ?) ima manjši upor v cevi. Možno je tudi, da je cev iztrošena kar upor monolitke še dodatno zmanjša. Zadetki pa morajo biti enaki ali višji od Geca.
    Pa ne streljaj iz stojala. To je tudi ena od možnosti za nizke strele. Druga možnost pa je, da tehtnica kaže več kot je dejanska teža. Ali si tehtal kroglo (ali kako drugače preizkusil tehtnico?)?
    Pa hitrost izmeri če imaš možnost. Sumim, da je zelo nizka.
    Last edited by alojz1; 29. March 2016 at 14:03.

  3. #83

    Privzeto

    Tvegajoč grdo zasmehovanje...(in res nisem premislil)
    Kaj pa, če je ravno obratno?

  4. #84

    Privzeto

    Bertolin, ne razumem gornjega.
    Nekaj ni prav. Treba je ugotoviti kaj. Najlaže je izmeriti hitrost ki mora biti okrog 800m/s. Geco 185 grain ima napisano celo več. Drugi krivec je stojalo. Če tudi iz naslona pade prenizko, so pa lahko vibracije cevi. To je sicer malo verjetno za 18cm.
    Me pa zelo zanima kaj se bo pokazalo. Upam, da bomo zvedeli.

  5. #85

    Privzeto

    Na prvo žogo sem pomislil, da bi imel fox položneješo krivuljo leta. Ne znese..

    Pred leti sem si nabavil serijo polnooplaščenih krogel (naj ne bi bile vojaške) za moj 8x57...Sem sanjal o cenejšem luknanju papirja.Polnil sem enako kot lovske krogle soft point z ravnim dnom, te so bile pa boat-tail (4 graine težje kot lovske 196grs:200grs).
    Slednje "zadevale" več kot pol metra višje kot lovske. Nekaj časa sem kar krepko nižal polnitev, pa ni pomagalo. Aerodinamika? Ne vem...
    Ker so tudi "maaalo" trosile (po celi tarči),...sem pa kar obupal.
    Pri nedavnem urejanju omare so mi spet prišle pod roko, pa sem jih pomeril - odstopanja v dimenzijah - večina pod 8.20mm...tehtal jih (še) nisem.
    Sem šel še magnetom nadnje - železo - vojaške puljene? Teh nova puška ne bo videla. Pa čeprav nekakšno ponikljano "plavno železo", uporablja tudi RWS pri precej razvpitih kroglah (in zagovarja, da so čisto OK in fajn prijazne do cevi). Jih kdo hoče?

  6. #86

    Privzeto

    No tu sva enakih misli. RWS ponikljanih tudi moje puške nikoli niso videle. Železo na železo ne gre. Tombak pa ja. Te zlitine se uporabljajo tudi za drsne ležaje zaradi majhnega trenja.
    Znanec je streljal vojaške, že malo zarjavele krogle. Vedno je ponavljal preizkus. Potem sem pa videl ovalne luknje po celi tarči. Puškar je povedal, da naj puško uniči. Se ne splača cevi menjati.

  7. #87
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Prejšnji teden mi je Diana namenila srečo, da sem lahko prizkusil ciljno balistiko Fox krogel v kalibru 8x68S (180gr). Lanščak, 48kg streljan na 20m, je padel na mestu, kljub zelo visoki hitrosti ni bilo potplutb.
    Prilagam slike vstopne in izstopne rane.
    Click image for larger version. 

Name:	DSCN8615.JPG 
Views:	474 
Size:	188.4 KB 
ID:	16071
    Click image for larger version. 

Name:	DSCN8614.JPG 
Views:	474 
Size:	176.3 KB 
ID:	16072
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  8. #88

    Privzeto

    Dodajam nekaj slikic iz strelišča...
    Razdalja 100m, cal. 8x57 IS, vsakič po trije streli.
    Ena grupacija s 180 gr kroglo, ostali dve s 160 gr kroglo.

    Click image for larger version. 

Name:	8x57- 160 gr III..jpg 
Views:	42 
Size:	164.1 KB 
ID:	16074Click image for larger version. 

Name:	8x57-160 gr I..jpg 
Views:	39 
Size:	164.4 KB 
ID:	16075Click image for larger version. 

Name:	8x57 180 gr II..jpg 
Views:	37 
Size:	171.3 KB 
ID:	16076

  9. #89

    Privzeto

    Lep pozdrav
    Tudi sam razmišljam da bi nabavil kroglo Fox
    Zanima me ali je že gdo polnil v kalibru 270WSM in kako se krogla obnaša pri kalibrih z večjo hitrostjo krogle na ustju cevi

  10. #90

    Privzeto

    Pozdrav.
    Sam nisem lastnik takega kalibra, ampak vem za nekaj fantov, ki so polnili 270 win, ki je nekoliko nežnejši a primerljiv s tvojo 270WSM. Naredili so kar precej vroča polnjenja in bili izredno zadovoljni z natančnostjo in silnem učinku na divjadi. Pa tudi nekdo naj bi poskusil s 270 WBY mag, sem slišal, pa je bil tudi zelo zadovoljen...
    Tako, da kupi eno škatlo krogel in probaj... do sedaj so jo vsi pohvalili ... razen tistih , ki so obvezno za svinec :)

    lp T.

    Citat borazer je objavil: Pokaži objave
    Lep pozdrav
    Tudi sam razmišljam da bi nabavil kroglo Fox
    Zanima me ali je že gdo polnil v kalibru 270WSM in kako se krogla obnaša pri kalibrih z večjo hitrostjo krogle na ustju cevi

Stran 9 od 45 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •