Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: 6,5x68S

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto 6,5x68S

    Pozdravljeni,

    Zanima me če si kdo od tukaj prisotnih lasti,oziroma si je lastil, orožje kalibra 6,5x68S.
    Po tujih forumih sodeč, ga nekateri zelo hvalijo drugi pa blatijo.

    Če zanemarimo dejstvo, da naboje za prej omenjeni kliber izdeluje samo RWS in da je cena naboja 3,65EUR, cena tulca pa skoraj 2EUR...

    Kake imate vi izkušnje z tem kalibrom? Ga sploh ima kdo?

    Hvala
    Z lovskimi pozdravi!

  2. #2

    Privzeto

    Ima moj znanec. Ne bere Foruma.
    Zanimiv kaliber. Osebno bi raje imel 6,5-284 v obeh variantah (dolgi in kratki).

  3. #3
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Ima ga naš lovec. Je zadovoljen. Strelja KS 8,2g. Puška Steyr-Mannlicher. Zelo natančna zadeva.
    Sam pa nisem še videl oz. pregledal nobenega kosa, ki ga je s tem kalibrom uplenil, tako ne morem soditi kaj nastane z živaljo.
    Škoda je, da ni večje ponudbe streliva.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #4

    Privzeto

    6.5x68s - draga municija, hitro troši cev - čeprav samo za lov to ni tako pomemben faktor, naboj tudi zahteva long action zaklep. Če iščeš kaliber 6.5 je tu zelo velika izbira, sam bi kupil 6.5 x 47 ali 260 rem ali 6.5x55, po balistiki pa se mu najbolj približa 6.5-284, kljub temu, da tudi ta hitro kuri cev , cca. 1200 nabojev.

  5. #5

    Privzeto

    Ce na leto za jago porabis 30 patronov (pa jih zelo vrjetno ne), imas potem pusko 40 let...

  6. #6

    Privzeto

    Dobro računaš.
    Bom še jaz malo dodal. Če je puška po 1000 strelih skurjena je treba to prišteti k pregrešno dragim nabojem. In si takoj na 6€ strel. Ampak kdo bi se sekiral. Namesto vaje v streljanju lahko krvosledca pokličeš vsakič, ko boš zgrešil.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •