Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 20

Tema: Menjava cevi pri rabljeni puški

  1. #1

    Privzeto Menjava cevi pri rabljeni puški

    Pozdravljeni. Nisem nikjer zasledil take teme zato odpiram novo. Zanima me kakšno cev priporočate za zamenjavo. Poznate mogoče kakšne dobre mojstre da delajo cevi ali jih kje mogoče fabriško delajo ?

  2. #2

    Privzeto

    Pri nas samo v Grosuplju.

  3. #3

    Privzeto

    Glede na stroške in kompliciranost (suhl montaža?...) take predelave menim, da je smiselno cev menjati le pri puški, ki ima za nas nekakšno subjektivno vrednost. Ali zato, ker s puško jagamo že dolgo, nam leži in bi radi z njo jagali še naprej, ali zato ker je z njo jagal kateri od naših prednikov itd... Še v takih primerih je to smiselno le, če nam puška res dobro leži. Ter seveda kakšni po naročilu narejeni kosi višjega cenovnega ranga, pri katerih je menjava stroškovno upravičena. Kakšno staro iztrošeno zadevo, ki nam sploh ne leži, jaz ne bi obnavljal. Če ima subjektivno vrednost, naj bo na steni za spomin, če pa še to ne, naj gre med staro železo, za lov pa bolje kupiti nekaj novejšega, kar nam bo dobro ležalo.
    Jaz sem cev menjal lani, naši puškarji ponavadi radi vgrajujejo cevi Walther Lothar in Bohler Rassant, slednje je baje zadnje čase težko dobiti, ne vem pa zakaj, tako mi je omenil puškar. Nemško-avstrijske cevi so ponavadi širine 16 mm. Ena varianta je tudi CZ, te so širine 14 mm, vendar te cevi niso več bistveno cenejše kot nemško-avstrijske.
    Strošek je okvirno od 300 - 450 evrov, odvisno od tipa cevi, proizvajalca cevi, dodatnih del (predelava montaže, premeščanje merkov in gajk iz stare cevi na novo...)... Ni ravno poceni, sploh če gre za kak iztrošen karabin CZ, ki cel ni vreden toliko, niti potem ko ima že novo cev... Zato je dobro za razmisliti ali se je smiselno spuščati v to.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Lothar Walther so ok cevi. Menjava te stane cca. 400€. Cev ti menja vsak izkušen puškar.

  5. #5

    Privzeto

    Hvala za informacije, vendar kakor vidim je to kar velik strošek in je treba kar dobro premisliti o menjavi cevi ali nabavi nove puške.

  6. #6

    Privzeto

    Na kakšni puški bi pa menjal cev?

  7. #7

    Privzeto

    Na zastavi.

  8. #8

    Privzeto

    Sam se boš moral odločit - koliko ti pomeni ta puška, ali želiš še naprej jagati z njo? Glede na to da gre za Zastavo, bi nanjo lahko namontiral Zastavino cev, ki je malenkost cenejša od germanskih pa verjetno nič slabša.
    Če nad puško nisi pretirano navdušen, je zdaj lepa priložnost da se je brez slabe vesti znebiš in vzameš nekaj novejšega.

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tudi češka cev pride v poštev .

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Kako pa sploh veš da je cev uničena? Včasih Robla solo mil dela čudeže, včasih se samo krona na ustju na novo vreže, dosti cenejša rešitev, sam za to moraš najdit puškarja in ne zlatarja. Sigurno pa je najlažje postavit diagnozo: cev je zanič
    Kakšno municijo pa streljaš?

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •