Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 20 od 20

Tema: Menjava cevi pri rabljeni puški

  1. #11

    Privzeto

    Če ugibam, da je puška kalibra 8x57IS je lahko cev uničena zaradi uporabe starega vojaškega streliva, ki zahteva posebno čiščenje. Pri drugih kalibrih pa mislim enako kot je napisano v gornjem postu (od RWSa).
    Če po čiščenju še vedno trosi cev spredaj skrajšaj. Nimaš kaj izgubiti. Pa napiši še katero strelivo uporabljaš.

  2. #12

    Privzeto

    Cev zaenkrat ne trosi, vendar se vidi sledi uporabe in preventivno sprašujem....

  3. #13

    Privzeto

    Najbolje da greš do puškarja, ki bo pregledal cev, ocenil, če je potrebna menjave in ti tudi razložil kaj drugega se še da narediti, če je cev še OK. Povedal ti bo tudi cene novih cevi in posega, ki bi ga naredil in potem se boš lažje odločil. Morda omenjeno cev sploh ni potrebno menjati.

  4. #14

    Privzeto

    Citat mustang je objavil: Pokaži objave
    Cev zaenkrat ne trosi, vendar se vidi sledi uporabe in preventivno sprašujem....
    Te sledi obrabe me pa zanimajo. Kako izgleda?
    Iz prakse povem, da sem videl že hudo nagriženo puško M48. Pa je strelec naredil z njo 98/100 krogov z mehanskimi merki.

  5. #15
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Te sledi obrabe me pa zanimajo. Kako izgleda?
    Iz prakse povem, da sem videl že hudo nagriženo puško M48. Pa je strelec naredil z njo 98/100 krogov z mehanskimi merki.
    Jaz sem tako nagriženo "Mavzerco" kupil, 150 € za v pogon sem rekel. Na letnem preizkusu je bila grupa (z mehanskimi merki) boljša od večine ostalega orožja (za pogone), na 60 m v 2 cm. Za hec sem naslednje leto streljal z montirano piko na 100 m in so bili zadetki znotraj črnega kroga, pa je za tak ratros bolj kriva pika kot orožje.

    Ne menjuj cevi dokler nimaš težav.

  6. #16
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto

    Pozdraljeni Lovski tovariši,

    Po mojem mnenju je menjava cevi na kakšni stari Zastavi M70, ki je vredna 300EUR popolni nesmisel, saj je menjava cevi skupaj z delom od 350-400 EUR dalje. Cena se vsekakor veča z kvaliteto ozirpoma znamko nove cevi.
    Če primerjate, da je mogoče kupiti solidno dolgocevnom orožje srednje kvalietet že za 700-800 EUR.

    Tukaj predpostavljam da orožje nima kake druge "zgodovinske" vrednosti, če pa jo ima je pa vseeno orožje bolje ohraniti v prvotnem stanju kot da ga restavriraš in mu zamenjaš glavni del.

    To je bilo zgolj moje mnenje,


    Z lovskimi pozdravi

  7. #17

    Privzeto

    No jaz sem pa na stari očetovi zastavi zamenjal cev(walther lothar), naredili so mi še novo kopito, vse skupi prebrunirali, puška je bila predelana v štuc varijanto, vse to za 720€, in puške ne zamenjam za nobeno novo za ekvivalentne pare(pa tudi za še za kakšno dražjo ne).

  8. #18

    Privzeto

    Takšne predelave vidim večkrat, problem je le v tem, ker potem marsikdo reče, da je to puška od očeta, ali od starega očeta, v resnici pa od stare puške ostane bore malo, včasih samo sistem s serijsko številko...

  9. #19

    Privzeto

    In kaj je s starim sistemom in tov. številko narobe če ostane???

  10. #20

    Privzeto

    Nič ni narobe, problem je da ostane LE sistem in številka. Kar je po eni strani škoda in je za razmisliti ali ni za spomin bolje ohraniti puško takšno kot je, se pravi v originalnem stanju, jo obesiti na steno, za jago pa kupiti nekaj novega...

    Citat kuglaabc je objavil: Pokaži objave
    In kaj je s starim sistemom in tov. številko narobe če ostane???

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •