Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 19 od 19

Tema: Zapiranje strelišč, sprememba ZORO...

  1. #11

    Privzeto

    V Trbovljah imajo strelišče v rovu. Obvezna je zaščita sluha in uporaba oplaščenih krogel. Zaradi svinčenih par. (navajam samo kot zanimivost)
    Strel v zrak je torej nedovoljen ker krogla v prostem padu lahko pade komu na glavo.
    Pa še ena zanimivost. Inšpektor je na streliščih iskal sledi krogel v bližnjem drevju in to navedel kot argument za zaprtje strelišč. To je smatral kot zablodele krogle. Je pa samo paglavsko obnašanje strelcev, ki namerno streljajo v drevo ker se takoj vidi zadetek.
    Očitno bomo kmalu streljali z lokom. Takšnim, ki ima majhen domet.

  2. #12

    Privzeto

    https://www.change.org/p/council-of-...-gun-ownership


    Delite informacije z vašimi lovskimi kolegi in se pridružite vsesplošnemu uporu proti kršenju pravic in samovoljnem izigravanju ljudi. Predvsem tistim, ki ne uporabljajo računalnika pojasnite, da tudi Lovci ne boste izjeme, ker smo za naše oblastnike vsi "divje svinje".

  3. #13

    Privzeto

    Hvala Mato1 za link.

    Podpisano in deljeno na FB.

    Predlagam ostalim lovcem, da v prid omejitve restrikcij store isto.
    Hvala in LP
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  4. #14

    Privzeto

    Odgovor iz ministrstva Gregorju dokazuje, da nameravajo lovsko športno strelstvo uničiti. Omejili nas bodo zgolj na nastrelitev, pa še to nisem prepričan. Kje je potem vadba, preizkušanje novih polnitev, učinkov lovskih krogel itd. Zakonodaja si očitno predstavlja, da je spretnost oz. sposobnost točnega zadevanja, ki je tako pomembno za lovsko pravično uplenitev pogojena z izpolnjevanjem formalnih papirnih predpisov.
    Povrhu vsega je bilo brati izjavo na sestanku na ministrstvu, da lovci uporabljamo svoja strelišča samo omejeni čas.

    Očitno gre za nekakšno paranojo, ki jo zdravijo na legalnih lastnikih in uporabnikih orožja, saj te napovedane restrikcije na področju kriminala in zlorabe orožja ne delujejo.

    Gregor Kastelic-odg.pdf
    Click image for larger version. 

Name:	UreditevStreliscaOdgovor.jpg 
Views:	234 
Size:	143.7 KB 
ID:	15732
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  5. #15

    Privzeto

    Citat MLikar je objavil: Pokaži objave
    Hvala Mato1 za link.

    Podpisano in deljeno na FB.

    Predlagam ostalim lovcem, da v prid omejitve restrikcij store isto.
    Hvala in LP
    Podpisano in deljeno. Upam, da se zbere zadostno število podpisov.

  6. #16

    Privzeto

    Citat Ika je objavil: Pokaži objave
    Podpisano in deljeno. Upam, da se zbere zadostno število podpisov.
    Ne gre toliko za uspeh/neuspeh ali da bi ta anketa pripomogla k resni spremembi predloga Komisije za kaj takega bo potrebno pritisniti na politike da enostavno zavrnejo bebave predloge (kar tudi delamo) vendar roko na srce že znotraj Slovenije bo težava zaradi številčnosti navzven pa še toliko bolj (ampak tu bodo Finci, Nemci, Avstrijci in Italijani verjetno "znorel" - da o Višegrajskih državah ne govorim). Dejstvo pa je, da brez Lovcev , ki vas je daleč največ ne bo šlo in upam, da se bo tole razširilo tudi po LD in da bodo v čimvečjem številu ljudje dojeli, da ne gre za osamljen primer ampak proces kjer so prvo sploh si izmislili B7 kategorijo, sedaj ukinili na to bo pa sledilo spet kaj drugega.

    Športni strelci tudi razmišljamo o naslednjih volitvah pri nas in dejstvu, da nas je lastnikov orožja cca 30.000 in da imamo tudi sorodnike in da če smo enotni to ni majhna številka za slovenski politični prostor. Mislim, da si nihče med nami ne želi spet časov, kjer bodo določene stvari lahko počeli le posvečeni oz. "naši" vsi ostali bodo pa lahko samo gledali in plačevali davke...

    Tako je to potekalo v Angliji:

    http://www.ncc-1776.org/tle2010/tle558-20100221-07.html

  7. #17

    Privzeto

    Še besedilo predlaganih sprememb -> vsake 5l spet pregled in isti postopek kot pri prvem pridobivanju orožne listine
    Pripete datoteke Pripete datoteke

  8. #18

    Privzeto

    Dobil odgovor od MNZ na pobudo za inšpekcijski nadzor nad delom IRSZN...

    Posebej bo verjetno vas lovce zanimalo malo dejstvo, da se na odločbo o prepovedi streljanja z MK orožjem v Žančanih nihče iz LD SG ni pritožil in to navkljub pravni službi, ki jo vaša velecenjena krovna zveza ima.

    Upam tudi, da se zavedate kaj pravno (lahko) pomeni tolmačenje MNZ ne samo za tekme ampak za vse oblike streljanja...
    Pripete datoteke Pripete datoteke

  9. #19

    Privzeto Odgovor predsednika LZS na postavljeno vprašanje

    Na tiskovni konferenci LZS sem predsedniku LZS zastavil tudi vprašanja v zvezi z orožno problematiko.
    Njegove odgovore lahko pogledate in poslušate v video izsekih v članku o tiskovki:
    http://www.forum-lov.org/aktualno/iz...kovka-lzs-2015
    Click image for larger version. 

Name:	Tiskavka1.jpg 
Views:	233 
Size:	202.6 KB 
ID:	15800
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •