Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234
Rezultati 31 do 35 od 35

Tema: menjava ali dodelava križa

  1. #31

    Privzeto

    Marsikaj sem MISLIL - dokler nisem PROBAL.

  2. #32
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    V bisvu me je zanimalo le, kako se obnese osvetljen križ napram pikici v sredini. Piko imam in je za ponoči odlična, s križem , ki je osvetljen vmes med debelimi črtami, pa nimam izkušenj in bi rad izvedel iz prve roke. Se pravi od tistih, ki takega imate in uporabljate.
    Hvala za odgovore.

  3. #33

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Gledam mladiča na 100 m čez 12× povečavo in si ne upam streljati ker križ preveč pleše. Si mislim, saj bom zgrešil. Potem previjem na drugo stran do 3× in mladič pade kot pokošen.
    Tole pa ni tebo podobno.

  4. #34
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    V bisvu me je zanimalo le, kako se obnese osvetljen križ napram pikici v sredini. Piko imam in je za ponoči odlična, s križem , ki je osvetljen vmes med debelimi črtami, pa nimam izkušenj in bi rad izvedel iz prve roke. Se pravi od tistih, ki takega imate in uporabljate.
    Hvala za odgovore.
    Vse, kar je več kot res minimalno osvetljena pikica v sredini, mene slepi in mi je neprimerno za streljat v mraku ali ponoči. Verjetno bo tudi tebe.
    Sem 2 taka daljnogleda že imel, pa jih nisem niti montiral na puško. Da ni primeren, sem ugotovil isti dan že doma, ko sem zvečer testiral, kako se vidi ob minimalno osvetljenem križu.
    Ampak, vsake oči imajo svojega malarja oz. v tem primeru zenico. Pred nakupom takega daljnogleda se vsaj zmeni, da ga lahko vrneš, če ti ne ustreza glede osvetljenosti.
    Last edited by Robert91922; 27. February 2017 at 10:00.

  5. #35

    Privzeto

    Imam daljnogled s osvetljeno piko in daljnogled s osvetljenim krizem in meni bolj pase ta s piko, mogoce sem ga bolj navajen...pika se mi zdi bolj preprosta, manj je vsega ko pogledas skozi.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •