Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 35

Tema: menjava ali dodelava križa

  1. #1

    Privzeto menjava ali dodelava križa

    Imam eno vprašanje oz. me zanimajo morebitne izkušnje.

    Ali je možno strelnemu daljnogledu zamenjati križ?

    Daljnogled je sicer starejši a ima dobro sliko (Swaro, habicht nova 6x42). Težava je tanek križ. Dokler je divjad hodila sredi dneva naokrog in za gamse je seveda ok, težave nastopijo v mraku.

    Nakup novega je seveda povezan tudi z montažo (lotana shul) zato me zanima, ali je možno menjati križ, kar bi bilo verjetno ceneje.

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tudi z debelejšim si ne boš dosti pomagal, mogoče četrt ure več.

  3. #3

    Privzeto

    Ravno tiste "četrt ure" je velikokrat glavno dogajanje...

  4. #4

    Privzeto

    Swarovski računa za nov križ 180 â??, ob tem pa ti daljnogled še očistijo in novo zatesnijo. Sam sem menjal križ pri habicht nova 8x56. Pošli ga na servis, po e-mailu-dobiš predračun potrebnih popravil in ceno. Če se strinjaš plačaš in popravijo, drugače dobiš nazaj in plačaš samo poštnino. Imam zelo pozitivne izkušnje, popravilo je trajalo vsega skupaj dva tedna, daljnogled ni bil več v garanciji, a so mi vseeno križ, kupole in zadnji objektiv menjali zastonj, ker so bila stekla rumenkasta. Plačal sem samo 1,5 ure dela, zraven pa še dobil opravičilo, da njihov izdelek ni zadostil visokim pričakovanjem.
    Last edited by teohafy; 6. October 2015 at 18:51.

  5. #5

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Tudi z debelejšim si ne boš dosti pomagal, mogoče četrt ure več.
    Detel, težava ni en četrt ure ampak skoraj ura. Na čistem pokošenem travniku je ok, v nižji praproti, med grmi ... pa hitro "križ ugasne".

    Debeli križ na jeni 4x32 je še dobro viden, prej slike zmanjka kot križa (čeprav je na daljšo razdaljo manj oster, kar pomeni tudi nezanesljiv). Tukaj pa je slika še dobra. Gre za res tanke nitke.

    Bolj kot uporabnost debelih nitk me zanima tehnična izvedljivost menjave križa.

  6. #6
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    66

    Privzeto

    Jereb probaj kje dobit DOCTER Point Regular Lens Reticle

    Illuminatorhttp://forgun.ru/pricely/opticheskie...-point-42.html

    jaz sem zadevo kupil pred leti za na Swarovca 6x42 in mi je služila odlično. Ne rabiš posebnega pristreljevanja puške, enostavno namontiraš na sprednji objektiv optike in piko nastaviš na sredino križa. Ko rabiš piko jo prizgeš in nastavjaš jakost, sam nosilec pike pa nič ne moti pri pogledu skozi optiko.

    LP

  7. #7

    Privzeto Širokokotni daljnogled Vixen 1-6x24

    Ali ima morda kdo omenjeni strelni daljnogled,da bi mi iz prakse povedal kako je z njegovo osvetlitvijo. Prodajalec - optictrade navaja, da strelni daljnogled sicer ima rdečo piko, vendar pri dnevni svetlobi ni vidna, medtem ko prav tako prodajalec omenjene optike Slovarms navaja: STRELNI DALJNOGLED IMA RDEČO PIKO, KI JE ODLIČNO VIDNA TUDI V SONČNEM DNEVU IN NA SNEGU. Kaj je tukaj pravzaprav res? In ali mi lahko kdo pojasni, čemu rdeča pika če je pa podnevi ne vidiš?

  8. #8

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    In ali mi lahko kdo pojasni, čemu rdeča pika če je pa podnevi ne vidiš?
    Ali pa ti razloži zakaj bi podnevi rad imel piko.
    Tiste za podnevi (širokokotni) imajo precej veliko piko. Zato lahko streljamo z njo podnevi ob slabši vidljivosti (npr v gozdu). Tako velika pika je moteča pri daljnogledih večjih zmogljivosti.
    Tam je zaželjena čim manjša in čim manj vidna. Če sveti premočno se razen pike v mraku ne vidi cilja.
    Jaz imam piko, ki na 100m pokrije 1cm. In vedno jo imam na najmanjši moči. Podnevi jo ne vidim.

  9. #9

    Privzeto

    Ali bi na stojišču v gozdu z omenjenim daljnogledom na enkratni povečavi videl piko ali ne. Seveda ob predpostavki, da daljnogled nima dnevne osvetlitve.

  10. #10

    Privzeto

    Seveda bi moral. Sploh ker je brezstopenjska nastavitev in daš na največjo jakost. Pa tudi z povečavo se pri meni velikost ne spreminja. Mislim, da pri Viksnu tudi ne. Preveri v kateri goriščni razdalji je.
    Last edited by alojz1; 11. October 2015 at 15:54.

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •