Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 34

Tema: Letni časi in lege zadetkov.

  1. #11

    Privzeto

    Če je strelivo res iz enake serije, je malo verjetno, da je problem v strelivu. Veliko bolj verjetno je, da si nekako "prestavil" točko zadetka s kakšnim udarcem v puško, montažo, optiko. Včasih se to zgodi celo čisto nezavedno, npr. med prevažanjem orožja v avtu. Ravno zaradi takih primerov puške vsako leto pred lovom preizkusimo, ker se tokom cele sezone z orožjem dogaja marsikaj in iz izkušenj lahko rečem, da so te prestavitve zadetkov precej pogoste. Včasih pri kakšnem grobem padcu ni nič neobičajnega, da se skupina zadetkov prestavi tudi za pol metra, prestavitev za nekaj cm pa sploh ni nič nenavadnega.

  2. #12
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Orožje ni bilo udarjeno, prevaža se za avtomobilskim sedežem, kamor je lepo položeno. Do sedaj se mi zaradi prevoza to še ni zgodilo. Puško izredno čuvam, zato bi za udarec, padec ali kaj podbnega vedel.

    Pristrelitev poleti:Click image for larger version. 

Name:	Letna pristrelitev.jpg 
Views:	119 
Size:	25.8 KB 
ID:	15649

    Streljanje jeseni: Click image for larger version. 

Name:	Streljanje jeseni.jpg 
Views:	119 
Size:	23.4 KB 
ID:	15650

  3. #13

    Privzeto

    Možno je vse. Meni se je pripetilo, da mi je puška na strelišču začela prestavljati zadetke levo gor. Puškar je najprej posumil strelivo, potem optiko, montažo in celo cev, po temeljitem pregledu in večkratnem preizkusu na strelišču pa ni mogel najti nobene pomanjkljivosti niti pri puški, niti pri strelivu. Kot možen vzrok prestavitve zadetkov na strelišču je navedel "optične motnje" zaradi bleščanja sonca. Jaz sem kot še en možen vzrok razmišljal v smeri oblog v cevi - enkrat sem na tem forumu že pisal, da mi z določenim keramičnim čistilom ni uspelo zadovoljivo čistiti cevi. Po plezanju zadetkov sem cev temeljito in učinkovito očistil z običajnim čistilom na bazi olja in šele očiščeno cev odnesel k puškarju. Ta potem ni ugotovil nobenih odstopanj. Tako še danes ne vem, ali je bila kriva zapacana cev, ali bleščanje sonca ali celo kaj čisto tretjega. Kaj hočem povedati, včasih še puškar težko ugotovi v čem je problem. Najmanj verjetno pa je, da gre za težave s strelivom. Meni še strelivo povsem različnih proizvajalcev v enaki teži nese takorekoč enako, kaj šele da bi bilo več cm odstopanja zaradi enakega streliva, kot si ti pokazal na tarči.
    Last edited by Deerhunter; 5. October 2015 at 12:40.

  4. #14

    Privzeto

    Tezko vrjamem da so krivi letni casi

  5. #15

    Privzeto

    Lisičnik pravi, da niso krivi letni časi.
    Sam praviš, da puška ni bila udarjena
    Deerhunter je izločil krivdo zaradi streliva.
    Ostane še strelec. Hm. Po grupi sodeč ga jaz izločim.
    Kdo se moti?
    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Mi je pa pred kratkim nekdo pisal, da je zamenjal strelivo. Prej Geco, sedaj Norma. In je moral za 23 klikov prestaviti daljnogled. Pa so zadetki še 6cm nad piko.
    Mislim, da je krivda za odstopanje v strelivu.
    Last edited by alojz1; 5. October 2015 at 14:12.

  6. #16
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Bom kolega vprašal, če ima še kakšen kos streliva, ki sem mu ga posodil in v najboljšem primeru bo kaj za v cev.
    Pri prejšnjih treningih sem imel čas potrenirati tudi na 200 m in mi je bilo zanimivo, da kljub kratki cevi (510 mm) je bil padec enak kot na tabelci na zavojčku streliva. Tokrat mi je vreme zagodlo in nisem uspel preizkusiti na 200 m.

    Sicer pa sem upal, da bo debata stekla bol na široko, da bo še kdo svoja opažanja napisal.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Letni časi niso krivi, od zime na polethe gre krogla kvečjemu par mm višje(lahko se spremeni grupa, v tvojem primeru sta obe podobne velikosti), lahko je krivo sonce, vendar več kot 3cm odstopanja zaradi tega še nisem videl, pa še to pri kaki cenejši optiki. Potem dodatne 2-3cm lahko imaš zaradi mehkejšega sprednjega naslona. Če ne, se ti je pač prestavila optika

  8. #18
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Je kdo že preizkusil lego zadetkov pozimi, ko so puška in naboji ohlajeni na temperaturo -5° ali manj? S tem, da je orožje pristreljeno pri +10 ali več.

  9. #19

    Privzeto

    Sem probal. Je razlika med smodniki. Zanimivo, da je švicarski (bi mislil, da je najboljši)kar občutno občutljiv na temperaturo.
    Skandinavci pozimi polnijo par grainov več. Ali pa vstavljajo magnum netilke.

  10. #20
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Letni časi niso krivi, od zime na polethe gre krogla kvečjemu par mm višje(lahko se spremeni grupa, v tvojem primeru sta obe podobne velikosti), lahko je krivo sonce, vendar več kot 3cm odstopanja zaradi tega še nisem videl, pa še to pri kaki cenejši optiki. Potem dodatne 2-3cm lahko imaš zaradi mehkejšega sprednjega naslona. Če ne, se ti je pač prestavila optika
    Obe grupi sta bili streljani proč od sonca. Sem preizkusil tudi v smeri sonca, zadetki takrat se niso spremenili.
    Naslon je vedno enak, sem poizkusil tudi z nogicami in je bil rezultat enak.

    Kolega ima še 1 naboj, naslednjič preizkusim.

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •