V naši LD je dana pobuda, da bi na skupnih lovih prav vsi udeleženci (ne samo brakirji) morali iz varnostnih razlogov obvezno nositi varnostne brezrokavnike. Pobuda temelji predvsem na predavanjih z nadaljevalnega tečaja varnega ravnanja z lovskim orožjem.
Načeloma ni zadržkov, primeri nesreč iz preteklih let res kažejo, da je medsebojna vidljivost udeležencev skupnih lovov slaba. Tudi sam, ki sem večinoma v pogonu, vem, da mirnega "štantarja" v ustreznem zaklonu kdaj opaziš šele na nekaj metrov.
Zanima me, če imate tako uporabo varnostnih brezrokavnikov sprejeto v praksi še v kateri drugi LD in kakšne so izkušnje?
Če že, bomo za vso LD nabavili najcenejše "cestarske" brezrokavnike, ki pa imajo vsi najmanj dva odsevna trakova. In sedaj me resno zanima, kakšne so izkušnje glede odziva divjadi na odsevne trakove? Načeloma mi je jasno, da je divjadi za rumeno ali oranžno barvo na mirujočem lovcu malo mar, me pa zanima, če je slučajno znano, da bi se divjad kaj posebej izogibala odsevnim trakovom?
Hvala za vse konstruktivne prispevke!