Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 43

Tema: Varnostni brezrokavniki na skupnih lovih

  1. #21

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    takrat sem jih plačal 30 kosov po 2,29E v Merkurju.
    Jaz sem jih kupil v Sparu. Pa v Hoferju so tudi bili. Po 1 euro.
    Da se razumemo. Sem za vidnost. Pa za pametne jagre tudi. Ne maram samo prisile "točno tak brezrokavnik, ostalo ne velja nič".

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Pri na imamo zadnjih par let obvezne signalne telovnike za vse. Nikjer ne piše, da morajo biti z odsevniki ali določenega tipa. Jaz imam takega ki je na eni strani lepo zelen, na drugi pa oranžen z realtree vzorcem.
    Zadnja leta jih ima tudi večina psov.
    Telovnike nosijo vsi, le dva frajerja imata malo težav. Sem enemu že razložil, da ga zaradi mene lahko ob sebi na vejo obesi na stojišču, važno da se vidi, kje je stojišče. Je pa res disciplina bistvena zadeva, ampak ti telovniki včasih preprečijo kakšno neunost in zato je prav, da jih uprabljamo. Po mojem mnenju je bolj važno da jih imajo na stojiščih kot brakirji, kajti brakirja že vidiš in slišiš, onega skritega na stojišču pa prej spregledaš. Tisti rumen trak za klobukom je pa vseeno, če ga ni, zame je čisto brezvezen, še celo zavajujoč, ker človek misli, da je z njm bolj viden, pa ni prav nič bolj kot če je brez.
    Kar se pa divjadi tiče, pa odkar imamo obvzene telovnike ni uspeh lovov nič slabši.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #23

    Privzeto

    Pobje, ne se preveč napenat!
    Če bojo ta prav gor pršl, bo itak vse porihtan.
    Padu bo befel in lovski signalni jopiči bojo vsi enaki lepo lovsko tradicionalno zelene barve. Pa kroglc bojo mel iz zajčje dlake, de ves ne bo u zobe zebl.

    Čau, grem mrbet spet mal u hrib ...
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #24
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto telovniki

    Res je da bolje pozno kot nikoli,ampak v naši družini imamo to vnešeno v poslovnik že od 2008 leta.Kdor ga na zboru nima ne gre na lov.
    Hodim na lov tudi v sosednjo hrvaško in je isto.Ne greš na lov,če na v zboru nimaš.
    Verjemite,da je tako prav in če bi jih imeli že prej,bi bila kakšna žrtev manj med lovci.
    v naši družini smo naročili telovnike z všito varnostno barvo.pa še poceni je bilo vse skupaj.

  5. #25
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem jih kupil v Sparu. Pa v Hoferju so tudi bili. Po 1 euro.
    Da se razumemo. Sem za vidnost. Pa za pametne jagre tudi. Ne maram samo prisile "točno tak brezrokavnik, ostalo ne velja nič".
    Kaj zdaj spet obračaš moje besede? Kje sem napisal točno takšen brezrokavnik?

    Brezrokavnik in pika! Noben trakec na klobuku ali rokavu! Tisti, ki ga nima, lahko gre domov na kavč!

    Zdaj pa si preberi še enkrat tvoj prvi odgovor na moj prvi zapis. Ni bilo nič zaslediti, da bi bil za kakšen brezrokavnik in obvezno z emblemom, ki jih po nekaterih LD in v tujini uporabljajo že več let in popolnoma samoumevno. Lahko imaš narejen brezrokavnik iz celofana, če hočeš...

    Iz tvojega nadaljnjega pisanja je zaslediti, da si si premislil (glej zgoraj)...

  6. #26

    Privzeto

    Ga imam tudi jaz od samega začetka. Enega v nahrbtniku, pa v avtu da ga sličajno ne pozabim. Ker grem včasih poganjat. Ampak v moji okolici nobena LD tako ne komplicira. Je dovolj trak, čeprav imam rajši šal.
    Kot že velikokrat ste nekateri bolj božji od boga samega. Nikjer v zakonodaji ne piše, da mora biti brezrokavnik. In na to sem se odzval. To je vaša pogruntavščina. Saj še LZS nabavlja za svoje ljudi šale od Pinewooda in ne brezrokavnike.
    Si predstavljam kao to izgleda. Če bi slučajno k tebi prišel kot gost bi me poslali z šalom domov. Ali pa bi mi velikodušno prodali brezrokavnik iz Hoferja (seveda za 10 eurov).
    Last edited by alojz1; 21. September 2015 at 10:03.

  7. #27
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Pa še to. Da imamo tako oblast, se je vsem članom kupilo brezrokavnike (celo z emblemom naše LD), čeprav smo jih nekateri že nosili leta prej.

    Alojz, ne mi rečt, da ti na skupnih lovih ne nosiš brezrokavnika. Če so pravila pri izvajanju skupnih lovov takšna, potem veljajo za vse! Brez izjeme!

  8. #28
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ga imam tudi jaz od samega začetka. Enega v nahrbtniku, pa v avtu da ga sličajno ne pozabim. Ker grem včasih poganjat. Ampak v moji okolici nobena LD tako ne komplicira. Je dovolj trak, čeprav imam rajši šal.
    Kot že velikokrat ste nekateri bolj božji od boga samega. Nikjer v zakonodaji ne piše, da mora biti brezrokavnik. In na to sem se odzval. To je vaša pogruntavščina. Saj še LZS nabavlja za svoje ljudi šale od Pinewooda in ne brezrokavnike.
    Si predstavljam kao to izgleda. Če bi slučajno k tebi prišel kot gost bi me poslali z šalom domov. Ali pa bi mi velikodušno prodali brezrokavnik iz Hoferja (seveda za 10 eurov).
    Seveda. Gostom, ki jih povabimo, zamolčimo, da potrebujejo brezrokavnik, ker potem od vsakega prodanega zaslužimo 20€, včasih pa imajo le srečo in za to poskrbi tisti, ki je gosta povabil. Mora pa biti z emblemom naše LD! Če ima pa zraven še fluoroscentna šal in kapo, pa toliko bolje zanj. Jaz imam še včasih na štantu na glavi Peltorjeve fluo aktivne glušnike (ko jih kupiš, dobiš zraven zelene in fluo ploščice). Ne moreš verjeti, kaj?

    Alojz, si mogoče v zakonodaji (ZDlov-1) že zasledil, kolikšna je mirovalna doba po odstrelu trofejnega jelena ali kakšen je pogoj za odstrel srnjaka? Veš kaj želim povedati, ne?

    Vsaka LD ima svoja pravila in svoj poslovnik. Če v tvoji LD brezrokavnik ni obvezen, to še ne pomeni, da je brezvezen, ker ni po tvojem okusu. Prej ali slej bo tudi pri vas tako (bog ne daj po kakšni naumnosti/nesreči). Takrat je že prepozno.

    Lep dan!

  9. #29

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    V obeh primerih bi signalno pokrivalo ali šal imela enako vlogo. Ampak lažje ga je naprej srat in brezrokavnik predpisat. Pa je organizator opran. Jaz bi tistega na drugem štantu domov poslal.
    Pa še nekaj. Divjad je treba videti in oceniti. Kdor človeka zamenja za ozimca naj bo tudi raje doma. Pa če ima pet brezrokavnikov oblečenih.
    Sem za vidnost. Ali bomo tudi gobarjem predpisali signalne cote? Če tole berejo me nič ne čudi, ko se čutijo ogroženi. Saj sami pišete, da nekateri lovci ne vidijo dobro, drugi so prehitri itd.
    Ja, res je, tudi šal bi pomagal ... če gledamo skupno pa ugotovimo da z brezrokavnikom dobimo največjo signalno površino za najmanj denarja.

    Glede zamenjave ne bi izgubljal besed (pa ne misliti da sem užaljen ...) ampak jaz govorim o ozadju strela (katerega sem tudi z daljnogledom (pa ne strelnim) preverjal).
    Seveda bi tam bil lahko gobar, borovničar ... samo ne vem če bi mu jelenjad na tako kratki razdalji stala pri miru.

    Glede odslovitve opisanega strelca pa je tudi meni bilo čudno, ko slišim, od drugih, da je to že nekajkrat naredil

  10. #30

    Privzeto

    Koliko od vas je že kdaj dobilo "šus"?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •