Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 43

Tema: Varnostni brezrokavniki na skupnih lovih

  1. #31
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto brezrokavnik

    Jaz osebno ga nisem,poznam pa 4 8štiri)jagre,ki so ga.Trije s šibrami,dva sta brez enega očesa.V enem primeru je pa sin umrl očetu na rokah,zadet od krogle.Bi bilo drugače,če bi ili vidni?zagotovo.

  2. #32
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Poznam primer našega člana, ki je bil lovovodja, ko se je zgodila nesreča. Sodišče, sranje ipd. Na srečo je vse naredil, da to tega naj ne bi prišlo.
    Ta primer vedno ponavlja našim pripravnikom, da se kaj podobnega ne bi več zgodilo.

  3. #33

    Privzeto

    Največ je nesreč z šibrami. Pa na skupnih lovih. Če boste še naprej nakladali kako je to nevarno se bo našel kdo brihten na položaju in skupne love - prepovedal.

  4. #34

    Privzeto

    Pa še nekaj je zanimivo. Vsak od vas pozna par primerov nesreč, kjer ni bilo signalne barve.
    Jaz pa nobenega. Če se lovec spotakne in kolega spredaj obstreli mu pet signalnih jopičev ne pomaga. Če iz preže leze z nabito puško in sebe ustreli tudi. Pa doma, ko orožje čisti bo treba tudi brezrokavnik? Take primere pa jaz poznam. In povsod je kriva neumnost. Proti tej pa še ni zaščite.
    Last edited by alojz1; 21. September 2015 at 14:28.

  5. #35
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Sej ne morem verjet kaj berem...

  6. #36

    Privzeto

    Žamot, ti kar napiši česa ne moreš verjet. Te tri primere jaz poznam. Tu jopič ne pomaga.
    Pa še enega vem. Lovec čisti puško na balkonu in ustreli kroglo skozi okno občine v sobo davčne uprave. Referentka pa ni imela signalnega jopiča. Pa, da bo verodostojno in ne tako izmišljeno kot nekateri pišejo. Bilo je v Hrastniku.

  7. #37
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Alojz, malomarnosti in nepazljivosti jopič res ne prepreči. Za take primere lahko podaš predlog kako izboljšati varnost.

    Vendar dejstvo je, da na skupnih lovih je zelo, zelo, zelo dobrodošel.

  8. #38
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto brezrokavniki

    ja,je res čudno s čim hočete nekateri ovreči upravičenost varnostnih bar na brezrokavnikih.Proces spoznanja,da je koristen je dolg in bom povedal zakaj.Imel sem kolega lovca s katerim sva skupaj lovila.Sin ga je povabil v Kanado na lov in ko je prišel nazaj nam je prinesel signalne oranžne brezrokavnike in kape oranžne barve.To je bilo sredi 80 let prejšnjega stoletja.
    Čudno smo vse to gledali in glejte , še sedaj je polno nejevernih tomažev.Pa ne recite,da kanadčani ne vedo zakaj je to potrebno.

  9. #39

    Privzeto

    Kdo hoče ovreči vidnost?
    Jaz samo poudarjam, da noben brezrokavnik ne more preprečiti bedarij, ki se pri nas dogajajo. In brezrokavnik je samo potuha tistim, ki jih počnejo.
    Dokaz je eden zgoraj napisal. Sicer je imel lovec signal barvo pa je stal tam, kjer NI stojišča. Brez jopiča bi bil odstranjen. Ker pa je menjal stojišča pa nič. Tega pa NOČETE videti. Ker vas veliko počne isto.

  10. #40

    Privzeto

    Napaka. Admin, zbriši tole.

Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •